Wrz 082014
 
Krajowe loty z Lublin Airport

Wylot z lotniska w Świdniku wczesnym rankiem, międzylądowania w Warszawie i powrót przed północą? A do tego możliwość odwiedzenia w ciągu dnia jednego z polskich miast? Taką możliwość mamy dzięki uruchamianej w październiku trasie przez Eurolot do Warszawy na Lotnisko Chopina, które będzie naszym portem przesiadkowym. Zainteresowanych jednodniowymi podróżami z lotniska w Świdniku zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem kierunków, które przygotowaliśmy.

Dla przypomnienia: wyloty ze Świdnika do Warszawy odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do soboty, wyloty z Warszawy do Świdnika – codziennie, od niedzieli do piątku. Godzina wylotu Świdnik  Warszawa – 6:00, godzina wylotu Warszawa  Świdnik – 22:45. Podróż trwa 45 minut. Powyższy rozkład jest aktualny od listopada, w końcówce października jest o jeden lot mniej.

Osoby, które odprawiają się przez Internet (w czasie 72 do 2 godzin przed odlotem) powinny zgłosić się przy bramce wejściowej do samolotu z wydrukowaną kartą pokładową nie później niż 30 minut przed planowaną godziną odlotu. Osoby, które planują odprawić się na lotnisku, powinny zgłosić się do stanowiska odprawy w czasie 2 godzin i maksymalnie do 40 minut przed planowaną godziną startu samolotu. Reasumując, aby sprawnie zaplanować przejście procedur związanych z odprawami na jednodniową podróż z Lublina i powrót tego samego dnia – najlepiej odprawić się przez Internet w dniu poprzedzającym loty, zarówno na stronie Eurolotu, jak i PLL LOT, który będzie obsługiwał drugi etap podróży.

Krajowe jednodniówki ze Świdnika. Wylot o 6:00, powrót o 23:30. Przewoźnicy: Eurolot i PLL LOT

Poznań

Wylot z Warszawy o 7:35, lądowanie na Lotnisku Poznań Ławica o 8:30, wylot do Warszawy o 21:00. Czas do spędzenia w Poznaniu, około 11 godzin – sporo.

Kraków

Start samolotu o 7:30. Lądowanie na Lotnisku Kraków Balice o 8:35. Powrót do Warszawy o 17:55 (trochę za wcześnie), lądowanie na Lotnisku Chopina o 18:45. Czas oczekiwania do odlotu samolotu do Lublina: 4 godziny. W Krakowie, dzięki temu połączeniu możemy spędzić około 7 godzin. Przydałoby się troszkę więcej…

Poprawka: jest też lot do Warszawy o 21:00, przylot na 21:55. Jest więc około 11 godzin na zwiedzanie 🙂

Szczecin

Wylot z Warszawy na Lotnisko Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność o godzinie 7:30. Czas lotu 1 h 10 minut. Powrót do Warszawy o 21:00. Czas do zagospodarowania w Szczecinie, około 10 godzin. Lądowanie w Warszawie o 22:00.

Gdańsk

Eurolotowskie połączenia Świdnika z Gdańskiem nie zapewniają jednodniówek (z wylotem z Lublin Airport), dlatego też wspominamy o Gdańsku w tym zestawieniu – przy lotach przez Warszawę. Start samolotu PLL LOT z Warszawy do Gdańska o 10:45. Lot powrotny o 21:00. Czas do spędzenia w Gdańsku, około 9 godzin.

Wrocław

Podobna sytuacja, jak z Gdańskiem i podobne godziny podróży. Wylot z Chopina o 10:45, powrotny do Warszawy o 21:00. Na zwiedzanie miasta lub załatwienie spraw pozostaje 9 godzin. W przypadku Wrocławia i Gdańska, długi czas oczekiwania po lądowaniu z Lublina na następny lot – 4 godziny.

Katowice

Start na Lotnisko Katowice Pyrzyce o 7:30. Lądowanie po 55 minutach lotu o 8:25. Powrót do stolicy o 21:00. Czas pobytu, około 11 godzin.

Rzeszów

Najbliżej Świdnika położony Port Lotniczy Rzeszów Jasionka możliwy jest także do odwiedzenia w czasie jednodniowej podróży lotniczej. Z Warszawy do Rzeszowa wylecimy o 7:35. Lądowanie po 55 minutach lotu o 8:30. Powrót o 17:55. Na samolot do Świdnika przyjdzie nam czekać w Warszawie około 4 godzin. Odlot do Świdnika Eurolotem o 22:45. Przejazd samochodem z Lublina do Rzeszowa trwa około dwie i pół godziny, tak więc lotnicza jednodniówka na tym kierunku nie znajdzie zapewne wielu chętnych.

  6 komentarzy to “Jednodniówki krajowe ze Świdnika. Odkrywamy trasy”

 1.  

  Co do Krakowa to jest pozniejszy lot, mozna duzo dluzej w KRK posiedziec

  •  

   Dziękuję za spostrzegawczość – dopisany wylot o 21:00, a więc o 3 godziny więcej na pobyt w Krakowie.

 2.  

  No dobrze wszystko pięknie, mamy takie super połączenie ze stolicą, ale jaki jest koszt takiego krajowego lotu, np do Gdańska czy Wrocławia z przesiadką w Warszawie kiedy sam lot do Warszawy to 150 zł w jedną stronę, a dla przykładu dziś można polecieć z Lublina do Wrocławia za 125 zł, a do Gdańska za 145 zł i nie są te kierunki gdzie samoloty są wypełnione podróżującym niekiedy nawet w połowie, nie raz jest ich dużo mniej niż liczba miejsc w samolocie. To od kosztów podróży Eurolotem do Warszawy a później w innym kierunku zależy czy będzie dostateczna ilość chętnych do latania w ten sposób, i czy to się utrzyma.

  •  

   Kwestię cen celowo i na tym etapie pominąłem w zestawieniu. Mówiąc krótko: jest drogo. Być może początkowa cena na przeloty do Warszawy – 149 złotych jest sondowaniem rynku i poziomu akceptacji w pierwszej kolejności podróżujących służbowo i w interesach.

   Eurolot nie ukrywa też tego, iż ten segment dla niego, to priorytet.

   Zapowiadana i nagłośniona przez niektóre portale, tudzież osoby publiczne, cena 99 złotych przyjmie się, na pewno przez szerokie grono podróżujących.

   Drugi etap podróży, to połączenia obsługiwane przez LOT. Najtańsza, znaleziona trasa tam i z powrotem do Poznania – za dwieście parę złotych. Kalkulację pozostawiam zainteresowanym.

   Z drugiej strony, trudno liczyć na krajówki, takie jak w wykonaniu Ryanaira – za 39 złotych. Ale podróż z dwudziestokilogramowym bagażem w cenie – też ma swoją cenę…

   No i chyba trzeba będzie śledzić „szalone środy”.

 3.  

  Nie kręćmy nosem, to następny, dobry hub przesiadkowy dla podróżujących ze Świdnika. Z Warszawy otwierają się w ten sposób nie tylko loty do Europy, ale też dalej.

Sorry, the comment form is closed at this time.