wrz 072013
 
Lublin Gdans lotyzlublina.pl

Aż trudno uwierzyć w taki wynik, ale właśnie tyle wyniosło obłożenie eurolotowskich samolotów w sierpniu na trasie z lubelskiego lotniska nad polskie morze. Jak dowiadujemy się ze strony firmowej gdańskiego airportu, takie obłożenie możliwe jest w przypadku zajętości wszystkich miejsc w samolocie i przewozu dzieci do lat dwóch na kolanach rodziców.

Powyższy wynik to także sukces wieńczący pomysł uruchomienia wakacyjnych lotów z Lublina do Gdańska i na trasie powrotnej. To, zapewne także zadowalający efekt letnich akcji reklamowych lubelskiego lotniska promujących loty na powyższej trasie. Efektem tego jest też udowodnienie znaczącego potencjału ilościowego pasażerów z regionu lubelskiego chcących latać nie tylko na kierunkach emigracji zarobkowej, ale także na trasach typowo wakacyjnych.

Po części jesteśmy także my (jako Lotnisko Lublin) beneficjentami i stroną biorącą udział w sukcesie gdańskiego airportu, który zakończył sierpień rekordowymi ilościami obsłużonych pasażerów.

Jak się okazuje, rekordy te udało się pobić temu lotnisku także na innych trasach: Glasgow – 101 %, Dublin – 102,8 %, Cork – 103,5 %.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie statystyk przez Lublin Airport za sierpień z nadzieją wzrostu sprzedaży biletów lotniczych z i na lubelskie lotnisko i ilości obsłużonych pasażerów.

W kontekście powyższych statystyk, zasadne stają się pytania:

– jaki sens ma ograniczanie lotów na trasie Lublin – Gdańsk tylko do 6 października bieżącego roku w przypadku dotychczasowej, pełnej zajętości samolotów?

– dlaczego żaden z nowych lub dotychczasowych przewoźników nie zdecydował się do tej pory na uruchomienie nowego kierunku lotów ze Świdnika, przynajmniej na czas próby i sondażu potencjału siły nabywczej tego rodzaju usługi przez pasażerów z regionu lubelskiego ? (tudzież chcących latać do Lublina).

Miejmy nadzieję, iż powyższe, sierpniowe statystki Eurolotu, jak też lepsze wyniki i większe ilości pasażerów Lotniska Lublin za ubiegły miesiąc i dotychczasowy okres funkcjonowania portu przyczynią się wkrótce do pozytywnych odpowiedzi na powyższe pytania i konkretnych działań linii lotniczych …

W artykule wykorzystano materiały informacyjne pochodzące ze strony internetowej Lotniska Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Podobne wpisy: