Wizz Air z Lublina – jak kupić bilet lotniczy najtaniej?

 AKTUALNOŚCI, SPOSOBY NA TAŃSZE BILETY  Możliwość komentowania Wizz Air z Lublina – jak kupić bilet lotniczy najtaniej? została wyłączona
cze 212012
 

Pierwszą odpowiedź na pytanie w tytule znajdziemy na stronach Wizz Air’a – w wynikach wyszukiwarki lotów. Często przy cenie za przelot, Wizz Air proponuje rabat dla uczestników programu Wizz Xclusive Club, w granicach 20 – 40 złotych, pomniejszający cenę biletu. Roczny koszt wykupienia uczestnictwa w programie na obecną chwilę, to 130 złotych, który może zwrócić się w miarę szybko przy częstym lub grupowym korzystaniu z usług tego przewoźnika. Ceny biletów lotniczych mogą być także pomniejszone o powyższy rabat w przypadku podróży współpasażerów, których liczba nie przekracza 9 osób. Członkostwo w Wizz Xclusive Club można też czasami wykupić w ramach promocji oferowanych przez te linie. W ramach ubiegłorocznej oferty specjalnej, cena przystąpienia do powyższego programu wynosiła 45 złotych, a więc jedna trzecia, obecnie obowiązującej. Przewoźnik zastrzega w regulaminie, iż nie wszystkie loty będą premiowane powyższymi rabatami, ale w większości przypadków mają one zastosowanie. Dodatkowym bonusem związanym z Wizz Xclusive Club, jest dostęp do ekskluzywnych ofert promocyjnych przesyłanych na skrzynkę e-mail.

 

 

 

Citibank Wizz Air World Master Card.

Inną opcją na obniżkę cen biletów dla podróżujących, między innymi z Wizz Air z Lublina, będzie dokonanie płatności za bilet kartą Citibank Wizz Air Master Card, zwalniającą z opłaty rezerwacyjnej w kwocie 36 złotych. Płatności dokonywane powyższą kartą skutkują gromadzeniem punktów, które później mogą być zamieniane na złotówki pomniejszające ceny biletów w Wizz Air. Za każde wydane na zakupy 5 zł, posiadacz karty zyskuje 1 punkt, zaś każde wydane 5 zł na wizzair.com, to 2 punkty. Każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 złoty. Na powitanie (i za pierwszą transakcję) , posiadacz karty otrzymuje 1000 punktów, co jest równoznaczne z otrzymaniem bonusa o wartości 100 złotych. Karta oprocentowana jest na 0% przez okres 54 dni, zaś roczny koszt jej użytkowania, to 96 złotych. Podstawowe wymagania stawiane przez bank dla ubiegających się o powyższą kartę kredytową, to wiek, min. 21 lat, dochód netto min. 1200 złotych i zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 miesiące.

„Polowanie” na promocje.

Dla przyszłych pasażerów, latających z Wizz Air z Lublina, doskonałą alternatywą na tanie bilety lotnicze, będą także oferty specjalne i okresowe promocje. Mogą być one doskonałą okazją do zakupu biletu za przysłowiowe grosze. Tani przewoźnicy znani są z rewelacyjnych cen biletów. Pula takich biletów jest, zazwyczaj ograniczona czasowo i ilościowo, a zasada zakupu jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Reguły wprowadzania promocji nie są sztywne i trudno przewidzieć, kiedy przewoźnik uruchomi ofertę specjalną na dany lot. Zazwyczaj bardzo tanie bilety lotnicze dostępne są na 6 do 10 tygodni przed planowaną datą wylotu. Poszukujący biletów w promocji w Wizz Air i innych liniach, mogą mieć małe szanse na trasach z bardzo dużą frekwencją podróżnych, w okolicach świąt, długich weekendów, wakacji i ferii. Co gorsza, ceny biletów w powyższych okresach, przeważnie rosną. Alternatywą może być tutaj znalezienie w wyszukiwarce tańszego lotu z przesiadką lub z innego lotniska, zamiast bezpośredniego – po wyższej cenie.

Loty z Lublina – Wizz Air uruchamia połączenia lotnicze ze Świdnika.

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Loty z Lublina – Wizz Air uruchamia połączenia lotnicze ze Świdnika. została wyłączona
cze 192012
 

Loty z Lublina jako pierwszy ogłosił dziś węgierski, niskokosztowy przewoźnik lotniczy Wizz Air. Na początek uruchomione będą dwa połączenia lotnicze z lotniska w Świdniku: do Londynu (Luton) i Oslo (Torp). Bilety na trasie lotnisko Lublin – Londyn (Luton) można już rezerwować na najbliższy, dostępny termin, którym jest 18 grudnia bieżącego roku. Na początek planowane są dwa loty z Lublina w tygodniu – we wtorki i soboty o 19:45, zaś loty do Lublina – w te same dni tygodnia o godzinie 15:35. Ceny biletów lotniczych rozpoczynają się od 69 złotych, a ze zniżką dla członków Wizz Exclusive Club, nawet od 39 złotych za przelot. Połączenia lotnicze z Lublina do Oslo, Wizz Air planuje uruchomić na początku 2013 roku. Plany przewoźnika dotyczące tych dwóch kierunków w czasie jednego roku, to obsługa około 50 tysięcy pasażerów, głównie osób wyjeżdżających do pracy za granicą i w odwiedziny. Zapowiedzi prasowe o ogłoszeniu siatki połączeń lotniczych z Lublina i uruchomienie na bieżącą chwilę tylko dwóch kierunków, spotkają się zapewne z pewnym niedosytem wielu osób liczących na loty z Lublina do większej ilości miejsc w Europie. Miejmy nadzieję, iż Wizz Air zwiększy liczbę destynacji z lubelskiego lotniska lub też uczynią to w najbliższej przyszłości jego konkurenci. Wielu, ewentualnych pasażerów zawiódł OLT Express, który w swych planach lotów na sezon zimowy nie ujmuje lubelskiego lotniska. Tym samym tanie latanie z Lublina do odleglejszych miast Polski odwleka się w czasie. Czekamy teraz na ogłoszenie planów lotów pozostałych przewoźników, którzy uwzględniają Lotnisko Lublin w swych siatkach połączeń.