Pierwsze loty czarterowe z Lotniska Lublin

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Pierwsze loty czarterowe z Lotniska Lublin została wyłączona
sie 042012
 
loty czarterowe z lublina

 

Biuro Podróży Itaka jako pierwsze ogłosiło loty czarterowe do Egiptu z lubelskiego lotniska. Pierwszy czarter odbędzie się 20 listopada do Sharm El-Sheikh. Następny – 24 listopada do kurortu Marsa Alam. Na obecną chwilę są to najwcześniejsze loty z Lotniska Lublin.

pierwsze czartery z lubelskiego lotniska

 

 

 Posted by admin at 21:14

Karta Citi Wizz Air z bonusami na Grouponie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Karta Citi Wizz Air z bonusami na Grouponie została wyłączona
sie 042012
 
karta Citibank World MasterCard

 

Na Grouponie jest do nabycia za 5 zł karta Citibank Wizz Air World MasterCard. Bonusy dla nabywcy karty, to poza zwolnieniem z opłaty rezerwacyjnej na wizzair.com, 200 zł w prezencie na rachunek karty a także 100 zł zniżki na zakup biletów lotniczych na stronie przewoźnika. Dodatkowe bonusy, to punkty naliczane za każde zakupy dokonane kartą, które można wymieniać na bilety Wizz Aira. 1000 punktów posiadacz karty otrzymuje już po pierwszej transakcji dokonanej kartą. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku Citi Handlowy, którzy nie posiadają żadnej głównej karty kredytowej Citibank. 

karta Citibank World MasterCard

 Posted by admin at 19:06

Rozstrzygnięto przetarg na ILS dla lubelskiego lotniska

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Rozstrzygnięto przetarg na ILS dla lubelskiego lotniska została wyłączona
sie 032012
 
ILS dla Lotniska Lublin
Poznańska firma Telbud wygrała przetarg na budowę i uruchomienie systemu ILS na lubelskim lotnisku. Zgodnie z podpisaną umową, ma to nastąpić w ciągu 240 dni, co oznacza przy dotrzymaniu terminu realizacji inwestycji koniec marca przyszłego roku. Koszt przedsięwzięcia w kwocie 3,4 mln zł zostanie sfinansowany przez Polska Agencję Żeglugi Powietrznej. Na lotnisku w Świdniku będzie działał ILS (Instrument Landing System) kategorii I, wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widoczności. Ta kategoria systemu radionawigacji umożliwia przekazywanie informacji pilotowi o położeniu samolotu na ścieżce schodzenia (lądowania) do wysokości 61 metrów. Na tej wysokości ostateczną decyzję o lądowaniu podejmuje pilot w zależności od warunków pogodowych. Instalowany na świdnickim lotnisku system ILS ma także możliwość pracy w najwyższej kategorii – III C, która pozwala na lądowanie samolotu w warunkach zerowej widoczności. Podstawą zakwalifikowania systemu do wyższej kategorii będzie natężenie ruchu lotniczego na lubelskim lotnisku i warunki pogodowe na nim występujące.
Opracowano na podstawie wiadomości prasowych i strony internetowej Air Port Lublin.
 
 Posted by admin at 00:03

Do Irlandii z Modlina z Ryanairem za 29 PLN

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Do Irlandii z Modlina z Ryanairem za 29 PLN została wyłączona
sie 022012
 
Irlandia do Polska

W siatce połączeń Ryanaira pojawiły się cztery nowe połączenia z Polski do Irlandii (Cork), w tym z Modlina za 58 PLN w obie strony. Nowe trasy uruchomione będą w listopadzie i przez ten miesiąc, aż do połowy grudnia znajdziemy sporo lotów w powyższej, atrakcyjnej cenie. Słowa uznania dla Ryanaira za powiększanie sieci połączeń i promocyjne ceny lotów z nadzieją na podobne oferty z lubelskiego lotniska.

Warszawa Modlin do Cork Irlandia

Irlandia Cork do Warszawa Modlin

 Posted by admin at 23:20

Lotnisko Lublin – lipcowe aktualności w skrócie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin – lipcowe aktualności w skrócie została wyłączona
lip 312012
 

Lotnisko Lublin wkroczyło w kolejny etap budowy. Na drodze startowej prowadzone są prace związane z wykonaniem warstwy wiążącej i podbudowy z mas bitumicznych. Na koniec tego etapu prac położone zostaną dwie warstwy końcowe. W terminalu lotniska trwają końcowe prace związane z montażem sufitów podwieszanych, z montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych a także na ukończeniu jest wykonywanie posadzki. Zaawansowane prace trwają także w budynku lotniskowej straży pożarnej, budynku techniczno – garażowym i technicznym terminala a także w pozostałej infrastrukturze lotniska.

Wystawa fotograficzna promująca lubelskie lotnisko

Z początkiem lipca rozpoczęła się podróż po regionie specjalnej wystawy fotograficznej pokazującej etapy budowy lotniska w Świdniku. Sposobność obejrzenia zdjęć przez całe wakacje będą mieli mieszkańcy 22 miast Lubelszczyzny. Wystawa zagości przez tydzień w każdym z nich. Pierwsze miasta, w których mieszkańcy mają sposobność jej obejrzenia, to Zamość, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw i Łęczna.

Dyrektorzy polskich lotnisk w Lublinie

5 lipca władze Portu Lotniczego Lublin gościły w Lublinie dyrektorów polskich lotnisk a także przedstawicieli ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Okazją do spotkania było seminarium na temat dostępności polskich lotnisk i integracja transportu lotniczego z innymi gałęziami transportu. Lotnisko Lublin, dzięki szynobusowi dojeżdżającemu w przyszłości do terminala, staje się w tym aspekcie przykładem do naśladowania na skalę ogólnopolską.

Bilety z Lublina do Oslo wcześniej w sprzedaży

Planowana na wiosnę sprzedaż biletów na powyższy kierunek pojawiła się nieoczekiwanie wcześniej w systemie rezerwacyjnym linii Wizz Air. Już od 17 lipca bieżącego roku istnieje możliwość rezerwacji i zakupu biletów na loty od 18 grudnia na trasie Lublin – Oslo Sandefjord Torp. Samoloty z Lublina w tej destynacji będą startowały we wtorki i soboty o godzinie 17:10, zaś loty do Lublina z Oslo – w te same dni tygodnia o godzinie 14:25.

Dziennikarze obejrzeli wnętrza terminala

11 lipca zaproszeni przez władze Air Port Lublin dziennikarze i fotoreporterzy mieli sposobność obejrzenia, prawie już ukończonego wnętrza terminala lubelskiego lotniska. Według zapewnień prezesa Portu Lotniczego Lublin, taka sposobność będzie możliwa także dla wszystkich chętnych, którzy odwiedzą lubelskie lotnisko w czasie dnia otwartego, planowanego we wrześniu bieżącego roku.

Załoga lubelskiego lotniska liczy już 50 osób

Port Lotniczy Lublin S.A. zatrudnił już do tej pory 50 osób w drodze rekrutacji internetowej. Obsadzone są już stanowiska: dyżurny operacyjny, koordynator ruchu naziemnego, szef zmiany bazy technicznej, specjalista do spraw infrastruktury, elektroenergetyk oświetlenia i łączności. Zatrudnienie znalazły także osoby w Służbie Ochrony Lotniska a także w Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej. Najbliższe plany, to zatrudnienie kolejnych osób do LSRG, SOL i pracowników obsługi naziemnej.

Opracowano na podstawie wiadomości ze strony port lotniczy.lublin.pl i artykułów prasowych.

Air Port Lublin Luz

źródło: www.airport.lublin.pl, fot. Leszek Szczepaniak

 Posted by admin at 18:47