Lotnisko Lublin – sierpniowe aktualności w skrócie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin – sierpniowe aktualności w skrócie została wyłączona
wrz 012012
 
Airport Lublin sierpien 2012

 

Budowa lubelskiego lotniska dobiega końca. Zakończono już roboty budowlane i montażowe w budynkach. Na obecną chwilę trwają tam prace porządkowe przygotowujące obiekty do odbiorów technicznych. W końcowej fazie są też prace związane z budową drogi startowej, drogi kołowania i płyty samolotu zagrożonego. Nadal trwają prace związane z oświetleniem nawigacyjnym pasa startowego. W trakcie realizacji jest też budowa dróg wewnętrznych i parkingów.

Na obecną chwilę Lotnisko Lublin zatrudnia 136 osób. Pod koniec sierpnia ogłoszony został nabór na stanowiska: specjalista ds. informatyki i łączności a także koordynator naziemnego ruchu lotniczego „follow-me”.

Port Lotniczy Lublin ogłosił przetarg na najem 7 powierzchni, które mają być przeznaczone do prowadzenia działalności handlowej i gastronomicznej w terminalu lubelskiego lotniska. Powierzchnie ogłoszone w przetargu mają wielkość od 21 do 59 metrów kwadratowych.

W sierpniu, biuro podróży Itaka ogłosiło dwa połączenia czarterowe z lubelskiego lotniska. W ramach tych połączeń, samoloty z lotniska w Świdniku będą startowały do dwóch egipskich kurortów: El Sheikh i Marsa Alam. Połączenia lotnicze mają rozpocząć się 20 i 24 listopada bieżącego roku.

W ubiegłym miesiącu została wyłoniona firma, która dostarczy specjalistyczny system nawigacyjny ILS dla lubelskiego airportu. System ten wspomaga lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widoczności. Dzięki niemu, lotnisko w Świdniku będzie w stanie zapewnić wysoki standard bezpieczeństwa swoim pasażerom.

Sierpień nie przyniósł, niestety (poza lotami czarterowymi) nowych wiadomości na temat następnych połączeń lotniczych z Lotniska Lublin. Dwa porty docelowe obsługiwane przez Wizzair’a, wydają się być kroplą w morzu potrzeb dla wszystkich chcących i potrzebujących latać z i do Lublina. Według ankiety zamieszczonej na naszej stronie, najbardziej pożądanymi liniami lotniczymi są przewoźnicy niskokosztowi. Chcielibyśmy także latać LOT-em, Lufthansą i British Airways. Odzwierciedla to, poniekąd nasze chęci i potrzeby podróżowania do głównych miast europejskich. Nadzieje na tanie loty do polskich miast, jak na razie prysły wraz z ogłoszeniem upadłości przez OLT Express. Dla ciekawości można przytoczyć fakt, iż Lotnisko Modlin w pierwszym miesiącu swego funkcjonowania obsłużyło ponad 160 tys. pasażerów.    

Lotnisko Lublin sierpniowe wiadomosci w skrocie

(fot. Mikołaj Majda, Port Lotniczy Lublin)

30 złotych mniej za bilety na FRU.PL

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania 30 złotych mniej za bilety na FRU.PL została wyłączona
sie 312012
 
fru.pl 30PLN mniej

Do 30.11.2012 roku możemy kupować tańsze bilety lotnicze na stronie www.fru.pl.* Warunkiem uzyskania 30 złotowej zniżki jest podanie kodu – hasła rabatowego: RABATFRU30 podczas dokonywania rezerwacji lotu. W tym celu na stronie danych pasażera, wpisać należy kod zniżkowy w pole po lewej stronie ekranu.

*FRU.PL, to serwis umożliwiający zakup biletów regularnych i tanich linii lotniczych także osobom nieposiadającym kart kredytowych. Płatności za zarezerwowany bilet lotniczy można dokonać przez system Przelewy24, przelewem bankowym lub gotówką w oddziałach Banku Pekao SA, Banku PKO BP, BRE Banku SA lub Alior Banku.

fru.pl rabat 30 PLN

 Posted by admin at 07:01

Polski Bus – bilety po 1 PLN ponownie w sprzedaży

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Polski Bus – bilety po 1 PLN ponownie w sprzedaży została wyłączona
sie 302012
 
Polski Bus oferta

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących od 3.X. do 4.XII. tego roku, na trasie Lublin – Warszawa. W tym okresie, wraz z ogłoszonym właśnie nowym rozkładem jazdy przez PolskiBus.com, istnieje możliwość zakupu biletów w cenie 1 PLN (plus 1 PLN opłaty za rezerwację). Promocję mogą docenić szczególnie osoby mające już wykupiony bilet lotniczy na lot z Modlina lub Warszawy, jak też przylatujące w tym czasie na te lotniska i jadące dalej do Lublina. Promocja na bilety w powyższej cenie ograniczona jest ilościowo, tak więc warto pośpieszyć się z ich zakupem i zapewnić sobie super tanią podróż w komfortowych warunkach. Może wypada też zrobić dobry uczynek i powiadomić znajomych o promocji ? 

Polski Bus bilety po 1 PLN

 

 Posted by admin at 14:45

Dwudniowa Szalona Środa w PLL LOT

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Dwudniowa Szalona Środa w PLL LOT została wyłączona
sie 292012
 
szalona środa LOT

O północy z wtorku na środę startuje 48 godzinna promocja LOTu na bilety lotnicze – Szalona Środa. Bilety po obniżonych cenach będzie można zakupić na loty w okresie od 1 października do 15 grudnia 2012 a także od 6 stycznia do 15 marca 2013 roku. Tańsze bilety na podróż do Nowego Jorku będzie można nabyć na loty w terminie od 7 października do 14 grudnia bieżącego roku. Ceny na loty bezpośrednie (tam i z powrotem) uwzględniają podatki, wysokość taryfy, opłaty lotniskowe i wszelkie dopłaty. PLL LOT proponują tym razem aż 37 destynacji, w niektórych przypadkach z bardzo atrakcyjnymi cenami. Dla poszukujących jeszcze większych oszczędności polecamy sprawdzenie promocyjnych ofert przewoźnika na tripsta.pl, gdzie te same bilety można nabyć do kilkudziesięciu złotych taniej. Nasz narodowy przewoźnik potrafi zaskakiwać atrakcyjnymi promocjami. Warto, więc trzymać kciuki za to, aby jego samoloty latały z Lublina.

Ceny z Szalonej Środy (29-30/08/2012):

Europa od 279 PLN: Frankfurt, Dusseldorf, Berlin, Hamburg, Hanower, Monachium, Wiedeń, Ateny, Larnaka, Sztokholm, Kopenhaga, Mediolan, Barcelona, Madryt, Belgrad, Sofia, Helsinki, Wilno, Ryga, Londyn, Genewa, Zurych, Budapeszt, Praga, Amsterdam, Bruksela, Bukareszt, Nicea, Paryż, Mińsk, Tallin, Kijów, Lwów, Odessa

Bliski Wschód od 644 PLN: Tel Awiw

Azja od 1900 PLN: Pekin

USA od 1620 PLN: Nowy Jork

szalona sroda 48 godzinna

 Posted by admin at 00:59