Oslo z Lublina za 4 złote. Trasa powrotna w tej samej cenie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Oslo z Lublina za 4 złote. Trasa powrotna w tej samej cenie została wyłączona
paź 262012
 
Oslo z Lublina za 4 PLN. Oslo z Lublina za 4 złote. Trasa powrotna w tej samej cenie

W końcu doczekaliśmy się tanich lotów z lubelskiego lotniska. Już w drugiej połowie stycznia i na początku lutego przyszłego roku możemy polecieć do Oslo z Lublina za 4 złote. Dostępne są też terminy powrotne na loty z Oslo do Lublina w tej samej kwocie. Zawdzięczamy to posezonowym zniżkom linii Wizz Air, która rozpocznie loty ze Świdnika w grudniu bieżącego roku. Aby skorzystać z cen biletów wymienionych powyżej, należy spełnić trzy podstawowe warunki. Pierwszy, to uczestnictwo w programie Wizz Discount Club*, które pozwoli nam na obniżenie wyjściowych cen biletów, tak jak w przykładzie prezentowanym poniżej o 22 złote na locie w jednym kierunku. Drugim warunkiem jest płatność kartą kredytową Citibank Wizz Air, która zwalnia z opłaty serwisowej za wystawienie biletu, (adekwatnie 13 i 23 złote). Trzecim warunkiem jest podróż tylko z bagażem podręcznym o wymiarach nieprzekraczających 42 x 32 x 25 centymetrów. Wyjściowe ceny w promocji na loty do Oslo z Lublina i na kierunki powrotne bez powyższych zniżek ( bez płatności kartą Citibank Wizz Air i bez przynależności do Wizz Discount Club), to adekwatnie: 53 i 83 złote, które wydają się też być ceną niewygórowaną. Wykorzystując tę promocję można pokusić się o zaplanowanie podrózy Wizz Air’em z Lublina do innych miast w Polsce i Europie. Dzięki temu, kierunki lotnicze dostępne z Lublina przez Oslo Sandefjord Torp mogą być tańsze, aniżeli autobusowa lub kolejowa podróż z naszego miasta lub też lot z Rzeszowa lub Modlina. Czynnikiem zwiększającym ceny biletów lotniczych może być tu jedynie duża waga bagażu, który zamierzamy przewieźć.

Loty z Lublina do Oslo za 4 PLN

 

*Wizz Discount Club, to nowa nazwa programu funkcjonującego dotychczas jako Wizz Xclusive Club.
Profity z przynależności do programu są następujące:
– zniżki do około 50 złotych na jednym bilecie. Sprawdza się tu przeważnie zasada, że im droższy bilet, tym większa zniżka. Należy wziąć tu pod uwagę fakt, iż na wielu trasach z promocyjnymi cenami biletów, zniżki klubowe mogą nie mieć zastosowania,
– możliwość skorzystania z powyższej zniżki przez uczestnika programu i maksymalnie 9 osób z nim lecących w ramach tej samej rezerwacji.
Roczne uczestnictwo w programie możemy wykupić na stronie www.wizzair.com w cenie około 130 złotych.

Loty ze Świdnika – podsumowanie wyników ankiety

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Loty ze Świdnika – podsumowanie wyników ankiety została wyłączona
paź 252012
 
Loty ze Świdnika. fot. Mikołaj Majda, Airport Lublin

Ankietę na temat wyboru linii lotniczych, które powinny realizować w przyszłości loty ze Świdnika, zamieściliśmy na stronie www.lotyzlublina.pl około dwóch miesięcy temu. Przez ten czas 656 osób oddało swoje głosy na wybrane linie, typując maksymalnie pięciu przewoźników lotniczych spośród 24 zamieszczonych w ankiecie. Dla rzetelności wyników głosowania ustanowiono techniczną możliwość oddania tylko jednego głosu. Maksymalna liczba pięciu regularnych linii lotniczych mających latać w przyszłości z Lotniska Lublin, wydaje się być realna, aczkolwiek na dzień dzisiejszy – także bardzo optymistyczna. 

Ankieta. Loty ze Świdnika. Twoim zdaniem: które linie lotnicze powinny latać z Lotniska Lublin

 Ponad 60% respondentów upatruje przyszłe loty ze Świdnika z liderami linii low cost – liniami Wizz Air i Ryanair. Na tych przewoźników oddano łącznie 856 głosów, Wizz Air – 446 i Ryanair – 410 typowań w ankiecie. Inny niskokosztowy przewoźnik, który według głosujących osób powinien latać z Airport Lublin, to easyJet. Na chwilę obecną linie te obsługują w Polsce jedynie lotnisko Kraków, zapewniając połączenia lotnicze z miastami Zjednoczonego Królestwa: Belfast, Bristol, Edynburg, Liverpool i Londyn a także ze stolicą Francji – Paryżem.
Narodowa solidarność zmobilizowała, zapewne głosujących do oddania największej ilości głosów na naszego narodowego przewoźnika – PLL LOT, który otrzymał największą ilość punktów spośród tradycyjnych linii zamieszczonych w ankiecie. Za tym wyborem może stać także zwykły pragmatyzm i nadzieja na europejskie loty ze Świdnika z LOT-em, w tym do innych miast w Polsce.
Dogodnych i tanich połączeń krajowych z lotniska w Świdniku upatrują także respondenci ankiety w liniach Eurolot – siódme miejsce wśród ankietowanych linii. Oddane głosy na tego przewoźnika potwierdzają chęci przyszłych pasażerów na latanie z Lublina do innych miast w Polsce, szczególnie popularne byłyby, na pewno loty ze Świdnika do tych odległych, jak Wrocław, Poznań i Gdańsk.
Duża liczba głosów została także oddana na British Airways. Było to do przewidzenia, gdyż loty ze Świdnika tymi liniami cieszyłyby się na pewno dużym powodzeniem wśród osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Najczęściej wybieraną linią w ankiecie była także Lufthansa. Podobnie, jak British Airways, niemiecka linia mogłaby zapewnić dobre połączenia lotnicze ze Świdnika do jednego z największych lotnisk międzynarodowych w Europie z siatką połączeń na cały świat. W przypadku tych linii władze lubelskiego lotniska wezmą, zapewne pod uwagę plany Lufthansy uruchomienia nowych, tanich linii lotniczych z początkiem przyszłego roku. Nowy, niskokosztowy przewoźnik powstały z sojuszu Lufthansy i Germanwings ma dysponować flotą 90 samolotów i w planach na 2013 rok, przewiezienie 18 milionów pasażerów. Bilety takich linii na loty ze Świdnika, na pewno cieszyłyby się dużym wzięciem.
W pierwej dziesiątce ankiety znalazły się także norweskie linie Norwegian – 68 głosów, włoska Alitalia – 67 głosów i holenderskie linie KLM, które otrzymały w sondażu 58 punktów.
Mniejszą popularnością wśród respondentów cieszyły się linie lotnicze, które miałyby w przyszłości obsługiwać z lubelskiego lotniska kierunki lotów do wschodnich i południowych sąsiadów Polski. Areosvit, Czech Airlines i Aeroflot otrzymały w ankiecie jedne z najmniejszych ilości głosów. Dowodzi to dodatkowo, iż głównym segmentem pasażerów latających z lotniska w Świdniku w przyszłości, to osoby ceniące sobie niski koszt podróży lotniczych i wybierające linie obsługujące w głównej mierze kierunki podróży emigracji zarobkowej.

 

 

Ankieta. „Twoim zdaniem: które linie lotnicze powinny latać z Lublina?” Sondaż wyboru maksymalnie pięciu linii lotniczych z możliwością oddania tylko jednego głosu przeprowadzono w terminie 25 sierpnia do 25 października 2012 roku. Opracowanie własne.