Bilety Wizz Air – rezerwujemy na stronie przewoźnika

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Bilety Wizz Air – rezerwujemy na stronie przewoźnika została wyłączona
lis 112012
 
Bilety Wizz Air jak zarezerwować na stronie przewoźnika

Rezerwując bilety Wizz Air można przyznać, iż jest to proces o wiele mniej skomplikowany, aniżeli w przypadku opisywanej przez nas wcześniej rezerwacji biletów na stronie Ryanaira. Podobnie, jak w przypadku irlandzkiego przewoźnika, Wizz Air także proponuje sprzedaż opcji dodatkowych do kupowanego biletu. Jednak w tym przypadku, formularz jest łatwy do wypełnienia – bez zbędnego szukania trudnych do znalezienia pól do zaznaczenia. Nie ma tu także konieczności wypełniania specjalnych pól weryfikacyjnych (z kodem CAPTCHA), tak jak ma to miejsce na stronie Ryanaira.

Wyszukiwanie lotów

W celu wyszukania połączeń lotniczych Wizz Aira, proponujemy wykorzystać link: „Rozkład lotów”, znajdujący się w dolnej części strony internetowej węgierskiego przewoźnika. Ten sposób szukania biletów Wizz Aira ma tę zaletę, iż prezentuje w przejrzysty sposób zestawienie okresu ponad trzydziestu kolejnych dni z podanymi godzinami i cenami lotów. O ile nie jesteśmy zbytnio ograniczeni terminem podróży i zależy nam na znalezieniu najlepszej ceny na bilety Wizz Air – ten sposób wyszukiwania wydaje się najbardziej efektywny. Korzystanie z pola wyszukiwania w górnej części ekranu wymaga więcej zachodu i każdorazowego przewijania – sprawdzania kolejnych dni z lotami.

Bilety Wizz Air wyszukiwanie z zakładki Rozkład lotów

 

Wybór lotu i formy płatności

Wybrany kierunek i czas lotu zaznaczamy w polu przy dacie, przechodząc następnie do formy płatności po prawej stronie ekranu. Wyświetlona pierwotnie cena za bilet Wizz Air zawiera podatki i maksymalną opłatę za rezerwację. Może być ona dodatkowo obniżona w następujących przypadkach:
– przynależność do Wizz Discount Club. Z racji przynależności do programu, którego roczne członkowstwo kosztuje 130 złotych, uczestnikom przysługuje zniżka do 45 złotych na każdym bilecie, którego wyjściowa cena jest wyższa od 39 złotych, (w przypadku Wizz Ukraine – powyżej 50 euro). Dodatkowym profitem jest zniżka dla 8 osób lecących razem z uczestnikiem programu w ramach tej samej rezerwacji.
– konto WIZZ. Wydzielony rachunek klienta – pasażera Wizz Aira na kontach przewoźnika, służący do płatności za bilety lotnicze. Za płatność z tego rachunku nie jest pobierana opłata rezerwacyjna. Minimalna kwota niezbędna do zasilenia rachunku, to 300 euro. Rachunek na dzień dzisiejszy można zasilić jedynie poprzez Telecentrum – koszt 4,26 PLN za minutę połączenia. Z uwagi na dość sporą kwotę blokowanych pieniędzy i znaczny koszt połączenia telefonicznego, rozwiązanie to wydaje się być mało opłacalne.
– płatność kartą kredytową Citibank Wizz Air World Mastercard – brak opłaty rezerwacyjnej za wszystkie loty.
Dodatkowe przywileje i bonusy za płatności tą kartą:
– 1 punkt za każde wydane 5 złotych przy pomocy karty,
– 2 punkty za każde wydane 5 złotych na www.wizzair.com,
– 1000 punktów powitalnych o wartości 100 złotych za pierwszą transakcję dokonaną kartą.
Każde zebrane 10 punktów przy pomocy karty obniża cenę biletu o 1 złoty.
 

W naszym przykładzie rezerwacji biletów Wizz Aira posłużymy się kartą Citibank Wizz Air Mastercard, dzięki czemu zaoszczędzimy 36 złotych na opłacie rezerwacyjnej. Akceptujemy następnie zapoznanie się z zasadami poufności i ogólnymi warunkami przewozu, klikając później na: KONNTYNUUJ.

Bilety Ryanair wybór lotu i formy płatności

Następny ekran służy do wpisania danych pasażera – w transkrypcji łacińskiej, rodzaju odprawy (na lotnisku – płatnej 32 złote lub przez Internet – 0 złotych), zabieranego w podróż bagażu podręcznego i większego – rejestrowanego, przewożonego w luku bagażowym. W naszym przykładzie dla minimalizacji kosztów lecimy tylko z bezpłatnym bagażem podręcznym i będziemy później odprawiać się bezpłatnie przez Internet. Po wypełnieniu wszystkich pól przechodzimy do następnego ekranu poprzez kliknięcie: KONTYNUUJ.

Bilety Wizz Air dane pasażera i informacje na temat odprawy i bagażu.

Wizz Air zezwala na bezpłatny przewóz jednej sztuki bagażu podręcznego, którego wymiary nie przekraczają 42x32x25 cm. Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem pasażera w samolocie, ale nie ma co do niego żadnych obwarowań wagowych. Drugi dopuszczalny rodzaj bagażu podręcznego, płatny 45 PLN, musi posiadać maksymalne wymiary 56x45x25 cm z zastrzeżeniem, że musi on zmieścić się w schowku nad fotelem pasażera. W stosunku do tego rodzaju bagażu, Wizz Air także nie określa ograniczeń wagowych. W przypadku pozostałych bagaży, każdy pasażer może przewieźć do 6 sztuk bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 32 kilogramów każdy. Zestawienie cen za duży bagaż podręczny i bagaż rejestrowany w zależności od czasu i terminu lotu a także sposobu i miejsca płatności, przedstawia poniższa tabela.

Opłata za bagaż podręczny i rejestrowany przewożony liniami Wizz Air

Następny ekran rezerwacji wyświetli nam możliwość wyboru opcji dodatkowych, akceptacja których niestety podraża kupowane bilety Wizz Air. Wśród nich są gwarancje wygodniejszej podróży:
– WIZZ XXLong Więcej miejsca na nogi – 36 PLN,
– WIZZ Reserved Seat (gwarantowane miejsce w samolocie w dwóch pierwszych rzędach) – 36 PLN,
– WIZZ Xpress Priorytet – pierwszeństwo wejścia na pokład – 18 PLN.
Możemy także zagwarantować sobie możliwość bezpłatnej modyfikacji lotu do trzech godzin przed odlotem w cenie 45 PLN. Wizz Air proponuje nam także wykup ubezpieczenia podróżnego, którego cena w zależności od okresu ochrony ubezpieczeniowej, waha się od 49 do 111 PLN. Płacąc 45 złotych możemy także zagwarantować sobie kredyt w wysokości 100 euro w przypadku opóźnienia lotu o godzinę lub więcej. Jeżeli chcemy otrzymać dodatkowe poza emailem potwierdzenie rezerwacji SMS-em, kosztować będzie to nas 5 złotych. W naszym przykładzie rezerwacji na bilety Wizz Air nie skorzystamy z proponowanych opcji, gdyż chcemy lecieć, jak najtaniej.
Bilety Wizz Air opcje dodatkowe

Następny ekran rezerwacji służy do logowania zarejestrowanego użytkownika strony. Jeśli nim jeszcze nie jesteśmy, wypełniamy odpowiedni formularz. Po rejestracji/logowaniu przechodzimy do następnej strony związanej z dokonaniem płatności za bilet. Po opłaceniu biletu należy sprawdzić folder spam w swojej skrzynce email, gdyż tam może trafić potwierdzenie rezerwacji i płatności z przydzielonym do naszego biletu numerem potwierdzenia. Będzie on nam potrzebny do dokonania odprawy online. Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio zmianami przez Wizz Aira, odprawa przez Internet możliwa jest teraz na 14 dni przed planowaną datą wylotu. Na dzień dzisiejszy, na stronie przewoźnika widnieje nadal 7 dniowy okres odprawy online.

Podsumowaniem powyższego wpisu może być stwierdzenie, iż bilety Wizz Air na stronie przewoźnika rezerwuje się w sposób wygodny i intuicyjny.

Nowe czartery z Lublina w ofercie Itaki

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Nowe czartery z Lublina w ofercie Itaki została wyłączona
lis 092012
 
Czartery z Lublina

Nowa oferta biura podróży Itaka na przyszły sezon turystyczny wzbogaciła także czartery z Lublina o nowe kierunki lotów. W propozycjach biura znajdziemy, zarówno wczasy, jak też wycieczki objazdowe. Pierwsze loty odbędą się w pierwszych dniach kwietnia 2013 roku. Nowy katalog Itaki zwiększa ilość lotów czarterowych z lotniska w Świdniku do następujących miejscowości:

– Turcja: Alanya, Belek, Kemer, Side,
– Bułgaria: Słoneczny Brzeg,
– Egipt: Hurghada, Marsa El Alam, Sherm El Sheikh,
– Grecja: Kreta, Rodos,
– Hiszpania: Costa Brava, Costa Dorada, Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie),
– Izrael : wycieczka objazdowa,
– Jordania: wycieczka objazdowa,
– Chorwacja : wczasy,
– Tunezja: Hammamet, Monastir, Sousse.
Czartery z Lublina ogłosiły, jak do tej pory także inne biura podróży, które będą wozić turystów do następujących miejscowości:
Alfa Star – Egipt: Hurghada i Marsa El Alam
Rainbow Tours – Chorwacja: Dubrovnik i Bułgaria: Burgas.
 

Zwiększająca się liczba czarterów z Portu Lotniczego Lublin, to niewątpliwie duża wygoda dla przyszłych wczasowiczów i turystów z regionu lubelskiego. Loty te zniwelują dotychczasową konieczność podróży do innych lotnisk w kraju, z których funkcjonują połączenia czarterowe z zagranicznymi kurortami. Dla zwykłych podróżnych, nie lecących na wczasy, lot czarterowy może być dobrą okazją zakupu tanich biletów lotniczych w przypadku wolnych miejsc w samolocie. Dzieje się tak, gdy biuro podróży nie sprzeda w całości wycieczki lub wczasów a wolne miejsca w czarterowanym samolocie sprzedaje często po bardzo atrakcyjnych cenach. Oferta takich biletów w trybie last minute jest częstokroć znacznie niższa, aniżeli oferta tradycyjnych lub tanich linii lotniczych.

Bilety Ryanair – kupujemy na stronie linii

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Bilety Ryanair – kupujemy na stronie linii została wyłączona
lis 072012
 
Jak kupić bilety Ryanair

Kupując bilety Ryanair na stronie przewoźnika możemy napotkać kilka potencjalnie trudniejszych czynności do wykonania. Sprawiają one problemy, szczególnie osobom rezerwującym lot Ryanairem po raz pierwszy. Wynika to głównie z konieczności zaznaczenia wielu alternatywnych opcji, co do których brak naszej decyzji powoduje niemożność przejścia do kolejnego etapu rezerwacji. To z kolei może rodzić lekką frustrację, szczególnie u mniej cierpliwych osób. Z drugiej strony, lekkomyślne zaznaczenie alternatywnych ofert dodatkowych przewoźnika, których nie potrzebujemy, powoduje iż ostateczna cena rezerwowanego biletu ma się nijak do tej, którą wybraliśmy zaznaczając daty podróży z odpowiadającymi im cenami. W poniższym opracowaniu postaramy się objaśnić, w jaki sposób zarezerwować bilety Ryanair, aby cały proces bookowania odbył się sprawnie i efektywnie.

 

Pole kierunków i dat podróży

1. Po wejściu na stronę www.ryanair.com, zaczynamy od wyboru trasy podróży. Wpisanie już dwóch, pierwszych liter nazw startowego i docelowego lotniska, spowoduje wyświetlenie możliwych destynacji Ryanaira, z których należy wybrać te, które nas interesują.
2. Po wybraniu lotnisk, zaznaczamy, czy chcemy lecieć w jedną, czy też w dwie strony – górna część pola wyszukiwania lotów.
3. Wybieramy daty wylotu i powrotu, o ile planujemy podróż tam i z powrotem.
4. Na dole zaznaczamy ilość podróżujących osób dorosłych, dzieci i niemowląt.
5. Jeżeli pole: „Elastyczna podróż” jest nieodznaczone – zaznaczamy je. Pozwoli to na sprawdzenie sąsiednich terminów lotów irlandzkiej linii z szansą na znalezienie tańszych cen biletów.
6. Zaznaczamy pole z akceptacją warunków korzystania ze strony Ryanaira i fakt, że się z nimi zapoznaliśmy.
7. Klikamy na „Rezerwuj”, przechodząc do następnego etapu rezerwacji.
Bilety Ryanair trasy i daty
 

Strona z polem CAPTCHA

Na tej stronie Ryanair dokładnie wyjaśnia, co trzeba zrobić, aby kontynuować rezerwację. Dokładna instrukcja postępowania znajduje się po prawej stronie pola weryfikującego do wpisania kodu CAPTCHA – zrzut ekranu poniżej. Po wpisaniu prawidłowego kodu, klikamy na „KONTYNUUJ”, aby przejść do następnego ekranu rezerwacji.

Ryanair kod CAPTCHA

Wybór dat podróży i cen biletów 

Dzięki zaznaczonemu polu: „Elastyczna podróż”, następny ekran rezerwacji przedstawiać będzie tygodniowy rozkład lotów. Dzięki temu, możemy wybrać sąsiadujący termin wylotu, o ile cena jest niższa a czas podróży będzie dla nas także dogodny. W poniższym przykładzie wybrano dzień wylotu z tańszą ceną biletu. Po wyborze klikamy na: „WYBIERZ I KONTYNUUJ”.

Ryanair wybór dni podróży i ceny biletu

Dane pasażera i opcje ofert dodatkowych

Ta część rezerwacji może sprawić najwięcej problemów. Warto, więc skupić się na jej dokładnym wypełnieniu. Pierwsza rubryka dotyczy nazwisk podróżujących osób. Bezpieczniej jest wpisać je w alfabecie łacińskim bez polskich znaków diakrytycznych. Każda pomyłka i błąd w nazwisku pasażera, może skutkować niewpuszczeniem go na pokład samolotu. Jeżeli błąd wykryjemy po dokonaniu rezerwacji i na czas przed odlotem, jedyną formą jego korekty, będzie kontakt z drogą infolinią przewoźnika.

1. W polu: „Beat the queues, buy priority boarding” – płatne pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu, zaznaczamy: NIE. (chyba, że komuś bardzo się spieszy i w samolocie chce czekać na pozostałych pasażerów – może zaznaczyć TAK, płacąc za to 24 złote)
2. Ilość sztuk bagażu – zostawiamy „0”, o ile podróżujemy tylko z bagażem podręcznym o wadze do 10 kilogramów. Jeśli się okaże, że zabierzemy w podróż większy i cięższy bagaż, możemy go zgłosić i opłacić później – po dokonaniu rezerwacji i przed odlotem na stronie internetowej Ryanaira.
3. Ubezpieczenie podróżne. Z rozwijanych opcji – na samym dole wybieramy: „Ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane”.
4. Pole rezerwacji wybranych miejsc w samolocie pozostawiamy puste. Jego zaznaczenie – rezerwacja konkretnych miejsc jest dodatkowo płatna.
5. Zaznaczamy pole: „Nie chcę otrzymywać wiadomości SMS z moim numerem rezerwacji oraz szczegółami lotu”. Zaznaczenie dwóch pierwszych opcji jest płatne, a bezpłatne potwierdzenie rezerwacji i tak otrzymamy na skrzynkę mailową. Rubryki dotyczące przewożonego sprzętu sportowego, instrumentów muzycznych, czy też wymaganej pomocy specjalnej od przewoźnika, zaznaczamy w przypadku istniejących potrzeb.
6. Zaznaczamy akceptację i znajomość warunków dotyczących podróży liniami Ryanair. Po tym fakcie przechodzimy do następnego etapu rezerwacji poprzez kliknięcie pola: „KONTYNUUJ”. Na ekranie rezerwacji pojawi się wtedy ponowne zapytanie o wykup ubezpieczenia. Jeżeli nie chcemy po raz wtóry skorzystać z oferty przewoźnika, klikamy: „NIE DZIĘKUJĘ, ZARYZYKUJĘ”. Kwestię wykupu tego ubezpieczenia, jak też innych firm ubezpieczeniowych – pozostawiamy w indywidualnej gestii czytelnika. Jak już wspomnieliśmy na początku, niniejszy artykuł ma za zadanie pokazać, jak zarezerwować bilety Ryanair najtaniej i najsprawniej.
7. Rezygnujemy z walizki oferowanej przez przewoźnika, klikając na: „Żadne”.

 

Ryanair dane pasażera

Dane pasażera i opcje dodatkowe 1-7

Ubezpieczenie podróżne Ryanair

Ryanair rezygnacja z walizki

Po tym fakcie pojawi się kolejna oferta Ryanaira dotycząca wynajmu aut. Jeśli nie jesteśmy nią zainteresowani, klikamy na dole strony: „NIE, DZIĘKUJĘ”.

Dane kontaktowe i płatność

Aktualizacja:

Od dnia 30.11.2012 roku karta Banku Zachodniego WBK – MasterCard Prepaid nie zwalnia już z opłaty administracyjnej Ryanaira, która od tego dnia wynosić będzie około 28 PLN za lot dla jedenj osoby.

Ostatni etap finalizowania rezerwacji i dokonywania płatności wydaje się być czystą formalnością. Ale i tutaj musimy być dokładni w wypełnianiu wszystkich pól dotyczących danych osobowych i adresu e-mail (1.), na który otrzymamy potwierdzenie rezerwacji za zakupione bilety Ryanair. Problem może sprawić też wypełnienie pola dotyczącego kontaktu telefonicznego z osobą rezerwującą (2.), o ile jest nim numer telefonu komórkowego. W tym przypadku ilość możliwych pól do wypełnienia, ograniczona jest do ośmiu, co uniemożliwia wpisanie pełnego numeru komórki. Należy w takim przypadku wpisać pięć pierwszych cyfr w pole numeru kierunkowego miejscowości, a pozostałe cyfry w polu: numer. Jeżeli posiadamy voucher zniżkowy, (3.) wpisujemy jego numer w pole: ”Payment – Ryanair Vouchers”. W przeciwnym przypadku pozostawiamy to pole puste. Wypełnienie pól dotyczących płatności nie wymaga dłuższego komentarza. Warto tu jedynie dodać uwagę, iż dla lotów z Polski, jedyną karta płatniczą zwalniającą w obecnej chwili z opłaty za płatność jest MasterCard Prepaid Banku Zachodniego WBK (4.). Przy pozostałych formach płatności (za wyjątkiem Ryanair Cash Passport niedostępnego dla rezydentów z Polski), pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 28 złotych. Po wypełnieniu wszystkich danych dotyczących formy płatności, klikamy na: „KUP TERAZ” (5.), kończąc proces rezerwacji i płatności za bilety Ryanair. W następnym oknie potwierdzamy autoryzację płatności, oczekując na potwierdzenie rezerwacji i zakupu biletów przesłane na naszą skrzynkę e-mail. W międzyczasie pojawi się reklama hoteli, którą zamykamy, o ile nie chcemy skorzystać z oferty. Na koniec, na ekranie powinno pojawić się potwierdzenie rezerwacji z jej kodem – zapisujemy go. Takie samo potwierdzenie dostaniemy na podany przez nas adres e-mail a w nim także przypomnienie o konieczności odprawy online przed odlotem.

Ryanair bilety dane kontaktowe

Bilety Ryanair płatność MasterCard Prepaid

Kantor Internetowy – tani zakup waluty przed podróżą

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Kantor Internetowy – tani zakup waluty przed podróżą została wyłączona
lis 052012
 
Kantor internetowy wymiana walut najtaniej

Kantor internetowy jako nowy sposób wymiany walut zrobił ostatnimi czasy niesamowitą furorę. Wynika to, oczywiście z o wiele korzystniejszego kursu zakupu lub sprzedaży waluty, którego nie są w stanie zapewnić tradycyjne kantory, o bankach już nie wspominając. Tę drogę wymiany pieniędzy doceniają szczególnie osoby spłacające kredyty mieszkaniowe w walutach obcych. Roczne oszczędności w tym przypadku mogą sięgać, nawet kwot powyżej tysiąca złotych. Wymianę walut przez Internet wybierają też często przedsiębiorcy rozliczający się ze swymi zagranicznymi kontrahentami a także osoby pracujące za granicą i chcące wymienić większe kwoty po korzystnym kursie. Wymiana walut przez Internet, to także korzystny sposób ich zakupu dla osób wybierających się w podróż zagraniczną. Zaletą tego sposobu wymiany pieniędzy jest też możliwość zakupu waluty w trakcie podróży, w przypadku gdy wydaliśmy już za granicą uprzednio nabytą kwotę. Posiadając konto walutowe w tym samym banku, co kantor internetowy, mamy możliwość otrzymania zakupionej waluty w czasie kilku lub kilkunastu minut i możemy cieszyć się nowymi środkami na rachunku. Swobodne korzystanie z nich zapewni nam karta płatnicza powiązana z kontem walutowym.

Jak kupić walutę przez Internet najbezpieczniej i najtaniej?

Każdy kantor internetowy możemy zaliczyć do jednej z czterech podstawowych grup. Pierwszą z nich stanowią tradycyjne kantory wymiany walut, traktujące Internet, jako dodatkowy kanał sprzedaży i kupna walut. Drugą grupę stanowią firmy, które prowadzą działalność kantorową wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Trzecia, najmniej liczna grupa, to kantory internetowe banków, takich jak R-Dealer Raiffeisena lub Alior Bank. Jako przedstawiciela czwartej grupy możemy wskazać walutomat.pl, który jest platformą internetową kojarzącą osoby chcące kupić i sprzedać określoną walutę po ustalonej cenie. W tym przypadku obie strony często będą chciały dokonać transakcji po kursie zbliżonym do kursu średniego NBP, co w praktyce oznacza kurs wymiany praktycznie bez spreadu. Jedyny koszt ponoszony przez kupującego lub sprzedającego walutę, to 0,2% stawka prowizji płaconej od kwoty transakcji. W praktyce oznacza to, na przykład koszt 2 PLN od wymiany o wartości 1000 złotych.

Najlepszych, internetowych kursów wymiany walut, można także poszukiwać, dzięki porównywarkom internetowym. Warto, jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą wybrać najlepszy kantor internetowy, zarówno pod względem kursu wymiany, kosztów transakcji, jak też bezpiecznego jej przeprowadzenia:

  • wybieraj kantor internetowy, który posiada już na rynku ugruntowaną pozycję a jego staż działalności jest odpowiednio długi – najlepiej kilkuletni,
  • unikaj platform wymiany walut nieposiadających możliwości szyfrowanego połączenia internetowego. Weryfikujemy to poprzez sprawdzenie adresu domeny – strony pod którą figuruje kantor internetowy. Adres powinien zaczynać się od przedrostka https:// i być poprzedzony polem z symbolem kłódki. Klikając na to pole mamy możliwość sprawdzenia tożsamości domeny i ważności certyfikatu bezpieczeństwa – protokołu SSL,
  • dla szybkości i niskich kosztów transakcji, najlepiej jest wybrać taki kantor internetowy, który posiada rachunek w tym samym banku, co Ty. Pozwoli to uniknąć prowizji za przelew do obcego banku, a szybkość transferu pieniędzy ograniczy się do kilku lub kilkunastu minut,
  • warto wybrać kantor internetowy, który wymaga autoryzowania transakcji jednorazowymi kodami smsowymi. Zwiększa to bezpieczeństwo zakupu lub sprzedaży waluty. Wspomniane wyżej normy bezpieczeństwa w postaci protokołu SSL – pozostają aktualne,
  • niektóre banki oferują darmowe prowadzenie kont walutowych. Warto rozważyć założenie takiego konta, o ile nasz bank każe nam za takie konto sporo płacić,
  • wymieniając większą kwotę pieniędzy, bezpieczniej jest podzielić ją na kilka mniejszych,
  • wymieniając waluty przez Internet, bezpieczniej jest robić to w godzinach pracy infolinii kantoru internetowego. W przypadku niespodziewanych problemów, istnieje możliwość kontaktu z obsługą serwisu,
  • bardzo korzystne, czy też wręcz niewiarygodnie atrakcyjne oferty kursu walut, powinny w pierwszej kolejności wzbudzić naszą czujność i zdroworozsądkowe podejście do transakcji,
  • wygodną formą dysponowania za granicą środkami z konta walutowego polskiego banku, jest karta płatnicza przypisana do takiego rachunku. Warto rozważyć jej wyrobienie, analizując uprzednio koszty jej otrzymania od banku i późniejszego użytkowania.