Lotnisko Lublin na wesoło i na LUZie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin na wesoło i na LUZie została wyłączona
gru 232012
 
LUZ na wesolo

Lotnisko Lublin – spełnione nadzieje i mnogość tych, które czekają jeszcze na swój szczęśliwy finał. W tym nowe kierunki lotów i następne linie lotnicze, które pozwolą odwiedzić rodzinne strony tanim kosztem i w krótkim czasie podróży. Komentowane w ostatnich dniach problemy z komunikacją na trasie Lublin – lotnisko w Świdniku… Zostawmy te bolączki na moment, aby dojrzały do szybkiego i szczęśliwego zakończenia, dzięki mądrym decyzjom decydentów. Spójrzmy przez chwilę na Lotnisko Lublin przez pryzmat śmiesznych, internetowych komentarzy, oderwanych od rzeczywistości działań promocyjnych, pomyłek w reklamach tudzież turystycznych informacji, które zamiast informować potrafią totalnie zdezorientować podróżnych.

Lotnisko Lublin znajduje się w Chinach – to chyba największa gafa, która przytrafiła się, jak do tej pory naszemu airportowi a popełnił ją personel lotniska Londyn Stansted, który umieścił lubelskie lotnisko na mapie z lokalizacją w Chinach. Prawdopodobną przyczyną była skrócona nazwa lubelskiego airportu – LUZ, która wcześniej używana była przez chińskie lotnisko Lushan w Jiujiang, obecny skrót IATA: JIU. Ale to też nie tłumaczy braku znajomości geografii, gdyż na tablicy odlotów także popełniono pomyłkę, wpisując Lushan, zamiast Lublin. Dobrze, że pilot wiedział dokąd leci…

Lotnisko Lublin w Chinach...

Lushan zamiast Lublin

Komentarze Internautów:
 
(Onet.pl) dyletant: To i tak dobrze, że nie napisali o tambylcach chodzących w niedźwiedzich kożuchach… (czyli o nas).
 
(pasazer.com) gosc_dccce: Nie tylko Anglicy mają problem z umiejscowieniem Lublina. Ostatnio widziałem jak w jednej z naszych komercyjnych telewizji Lublin na mapie "umieszczono" w okolicach Wrocławia.

(forum-turystyczne.pl) to ni pomłk, przewidywania na przyszłość. Polska od morza do morza !hahaha

(DW) Białak: Przypominam, że Lotnisko Lublin leży w Świdniku, a nie w takiej jednej miejscowości nieopodal.

(DW) ptlokal: w świdniku leży parking,część terminala i trawki…reszta w wólce i mełgwi, w tym prawie cały pas startowy

(DW) Ron: Może tu wreszcie jakiś inwestor przyleci przez pomyłkę? Dobrze byłoby go powitać ryżem i sajgonkami a na lotnisku przygotować ryksze (reszta krajobrazu mniej więcej się zgadza) aby się zorientował dopiero po wybudowaniu fabryki.

 

Promocja Lublina ze zdjęciem Zamościa
Inna gafa przytrafiła się liniom lotniczym Wizz Air, które w swym folderze promocyjnym, pisząc o Lublinie zamieściły zdjęcie zamojskiego ratusza i starego miasta. Linie przeprosiły za zaistniałą pomyłkę, obiecując promocję miasta w następnym magazynie Wizz Air.
Promocja Lublina i fotografia zamojskiego ratusza

Zrzut ekranu ze strony lubelskiego wydania Gazety Wyborczej. Fotografia czytelnika.

Komentarze Internautów :

(KL)Mol: Pytałem w kiosku o ten magazyn , to już go nie było…

(KL)PSL-uś: Ale pomyłka! Przecież kazałem im dać zdjęcie Niedźwiady!

(GW) envyme2: Jest to duży postęp do niedawna na stronie wizzair.com pisali 'Lublin' cyrilica 🙂

(GW) Ferdek_bagietka: pomyłka, owszem, ewidentna, skoro folder jest o Lublinie. ale z drugiej strony to wg zachodnich s tandardów – ~80 km jakie dzieli lotnisko od Zamościa mieści się w tolerancji odległości portu lotniczego od miasta, jakie ten port obsługuje. ciekaw co by pokazali, gdyby lotnisko było w Niedźwiadzie 😉

Dokąd chcemy latać z lotniska w Świdniku w przyszłości? To temat cieszący się największym zainteresowaniem przyszłych podróżnych. Dlatego też chętnie wypełniamy internetowe ankiety dotyczące tego zagadnienia, wyrażając swoje opinie i życzenia. Czasami, niektóre z oczekiwań potrafią zaskoczyć …

Ankieta. Dokad chcemy latac w przyszlosci z lotniska Lublin

Zrzut ekranu z ankietą ze strony facebook.com/swidnik

I na koniec bocian, który wylądował na lubelskim lotnisku. Po dwóch dniach od oficjalnego otwarcia i osiemnastu dniach od 1 grudnia, kiedy Lotnisko Lublin zorganizowało dzień otwarty…

Bocian Lotniska Lublin

Zrzut ekranu ze strony: facebook.com/LotniskoLublin

Opracowano na podstawie informacji prasowych i źródeł dostępnych w Internecie. Użyte skróty cytowanych wypowiedzi na forach: DW – Dziennik Wschodni, KL – Kurier Lubelski, GW – Gazeta Wyborcza

Airport Lublin wita po raz pierwszy samolot Wizz Aira

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Airport Lublin wita po raz pierwszy samolot Wizz Aira została wyłączona
gru 182012
 
Airport Lublin wita Wizz Aira

Dziś o 12:08 wylądował na Airport Lublin pierwszy samolot Wizz Air, którym przyleciały 172 osoby z Londynu Luton. Bez mała godzinne opóźnienie w stosunku do planowanego (11:10) spowodowane było według jednych źródeł – problemami z bagażami, według innych – problemami z kartami pokładowymi. Najważniejszym jednak jest fakt, iż samolot szczęśliwie wylądował a następnie wystartował o 13:10 rozpoczynając ze świdnickiego lotniska regularne loty.

źródło: internetowe wydanie Dziennika Wschodniego

W okresie świąt i przez większą część stycznia przyszłego roku będzie ich razem trzy w tygodniu w zależności od trasy i miejsca wylotu. Po tym czasie Wizz Air na trasie Lotnisko Lublin – Londyn Luton i Oslo Sandefjord Torp będzie odbywał loty dwa razy w tygodniu. Tak, jak w przypadku wczorajszego przylotu Ryanaira, na przylatujących Wizz Airem pasażerów czekał powitalny tort przygotowany przez personel lotniska. Władze linii lotniczej, jak też lotniska, wiążą duże nadzieje na wzajemną współpracę w przyszłości, zarówno w kontekście tanich biletów dla pasażerów, jak też rozwoju siatki połączeń. Poniżej cytujemy dzisiejsze wypowiedzi na ten temat.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air:
” Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze loty z Lublina do Londynu Luton i Oslo Torp rozpoczęły się przed Świętami 2012, na tyle wcześnie, by pasażerowie podróżujący z lubelskiego lotniska zdążyli jeszcze zrobić zakupy za granicą lub zaprosić swoje rodziny na czas świąt. Spodziewamy się, że dzięki niskim cenom biletów Wizz Air, Lublin stanie się miejscem podróży na mapie Europy, przyciągającym turystów do Polski Wschodniej. Wizz Air stymuluje ruch lotniczy dzięki niskim cenom biletów, dzięki czemu Lublin jest już w cenie od 40 zł na wizzair.com.”
Grzegorz Muszyński, prezes Airport Lublin S.A.:
„ Drugi dzień naszej działalności to kolejny sukces. Dziś Wizz Air po raz pierwszy przyleciał na lubelskie lotnisko i od teraz będzie zabierał podróżnych do Londynu i Oslo dwa razy w tygodniu. Cieszę się, że mieszkańcy Lublina mogą podróżować, korzystając z atrakcyjnych cen oferowanych przez przewoźnika. Mam nadzieję, że te dwie trasy to dopiero początek naszej współpracy i że w niedalekiej przyszłości będziemy rozwijać sieć połączeń .”

Opracowano na podstawie informacji prasowych i informacji ze strony internetowej Airport Lublin S.A.

Lotnisko Lublin – oficjalnie otwarte !

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin – oficjalnie otwarte ! została wyłączona
gru 182012
 
Oficjalne otwarcie Lotniska Lublin w Świdniku

Data 17 grudnia 2012 roku przejdzie do historii lubelskiego lotniska jako dzień jego oficjalnego otwarcia. Jest to zarazem moment wieńczący dwuletni okres jego budowy a także czas planowania i organizowania inwestycji, począwszy od 1999 roku, kiedy to formalnie powstała spółka Port Lotniczy Lublin S.A. Po wielu latach starań i oczekiwania Lubelszczyzna doczekała się własnego lotniska. Lotniska z bardzo dobrą dla podróżnych lokalizacją – w pobliżu stolicy regionu – Lublina, z wygodną infrastrukturą komunikacyjną i co najważniejsze – z bezpośrednim sąsiedztwem regionów na wschodniej mapie Polski. To w nich drzemie największy potencjał dla lubelskiego airportu, czyli klienci – pasażerowie, którzy będą w przyszłości stąd latać. Składamy najszczersze podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni przyczynili się do jego powstania. Za obecne władze lubelskiego lotniska trzymamy kciuki za ich działania na rzecz rozwoju rozległej siatki połączeń. Ten aspekt na najbliższe miesiące wydaje się być najważniejszym w kreowaniu dużej liczby pasażerów latających ze Świdnika i czyniącym Lotnisko Lublin konkurencyjnym w stosunku do portów lotniczych w Warszawie i Rzeszowie.

Krótka relacja z wydarzeń związanych z oficjalnym otwarciem lubelskiego lotniska.
14 grudnia 2012 roku.
Na stronie internetowej lubelskiego airportu pojawia się komunikat o ograniczonej możliwości wejścia do terminalu lubelskiego lotniska w dniu 17 grudnia bieżącego roku. Spowodowane jest to, na pewno względami bezpieczeństwa związanymi z planowaną, aczkolwiek niepotwierdzoną wizytą Prezydenta RP. Prezydent Komorowski ostatecznie nie pojawia się na uroczystości oficjalnego otwarcia Airport Lublin
17 grudnia 2012 roku – wczesne godziny poranne
W terminalu lotniska gromadzą się zaproszeni goście na uroczystość oficjalnego otwarcia
9:15 i 9:25
Na lotnisku w Świdniku lądują samoloty Enter AIR i An26EXIN, którymi przylatują na uroczystość zaproszeni goście. Są nimi przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Transportu, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, przedstawiciele polskich portów lotniczych i dziennikarze.
10:45
Rozpoczęcie oficjalnych uroczystości i przemówienia
11:39
Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik poświęcił terminal Portu Lotniczego Lublin
12:15
Rozpoczyna się odprawa 107 pasażerów odlatujących jako pierwsi w historii z lubelskiego lotniska liniami Ryanair
13:30
Pierwsze lądowanie rejsowego samolotu na płycie lotniska w Świdniku. Samolot z oznaczeniami RYR9524 linii Ryanair z lotniska Londyn Stansted szczęśliwie wylądował ze 180 pasażerami na pokładzie. Czekają na nich rodziny i znajomi, specjalne, okolicznościowe dyplomy a także tort w kształcie terminalu Lotniska Lublin i samolotu Ryanair.

Lotnisko Lublin oficjalnie otwarte

Źródło: Dziennik Wschodni

14:26
Start samolotu linii Ryanair. Port docelowy: lotnisko Londyn Stansted.

17:10
Pierwsi pasażerowie odlatujący dziś z lotniska w Świdniku szczęśliwie wylądowali w Londynie.