Ruszają loty z Lublina do Gdańska. Nareszcie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Ruszają loty z Lublina do Gdańska. Nareszcie została wyłączona
maj 022013
 
Loty z Lublina do Gdanska

Loty z Lublina do Gdańska będą uruchomione od 21 czerwca do 1 września bieżącego roku. Jest to niewątpliwa gratyfikacja dla naszych czytelników (i wielu innych osób) głosujących w naszej ankiecie na temat najbardziej preferowanych kierunków lotów krajowych z Airport Lublin. W sondażu na dzień dzisiejszy, Gdańsk jako najbardziej preferowana destynacja z lotniska w Świdniku, zajmuje pierwsze miejsce, otrzymując 454 głosów spośród 663 oddanych. Nie wymaga to dalszego komentarza i stanowi o najbardziej pożądanym kierunku lotów krajowych z Lotniska Lublin.

Informacja o uruchomieniu lotów na trasie Lotnisko Lublin – Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy pojawiła się dziś w artykule Dziennika Wschodniego. Na stronie internetowej lubelskiego Airpotu, jak na obecną chwilę, brak informacji – szkoda. Ceny biletów na powyższy okres lotów mają oscylować wokół poziomu 200 złotych – za lot, za osobę i w najbliższy wtorek powinny być do kupienia w systemie rezerwacyjnym Eurolotu. To ta linia lotnicza, jako pierwsza zdecydowała się na uruchomienie pierwszego lotu krajowego z lubelskiego lotniska (brawoooo) i na kierunku powrotnym. Odbywać się one będą dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele.

Loty z Gdańska do Lublina – 12:00

Loty z Lublina do Gdańska – 14:00

Czas podróży: jedna godzina i trzydzieści pięć minut.

Jakże to optymistycznie wygląda w porównaniu z podróżą pociągiem lub samochodem 🙂 , nieprawdaż?

Z nowo otwartego połączenia wyraźnie widać, iż Eurolot sonduje wstępnie rynek, licząc w pierwszej kolejności na dużą ilość pasażerów latających na letni wypoczynek nad morzem i we własnym zakresie organizujących sobie wczasy lub pobyty weekendowe. Miejmy nadzieję, iż loty będą kontynuowane także w sezonie zimowym – dla tych, którzy, odpoczywając nad Bałtykiem chcą pooddychać bogatszym jodem a także dla tych, którzy wybiorą się w odwiedziny do znajomych i bliskich lub w podróż służbową. Rzesza takich, potencjalnych klientów jest nie do przecenienia. Wybiorą oni, na pewno podróż samolotem z Lublina, aniżeli wielogodzinną trasę pociągiem lub samochodem.

Bez zbytniego samochwalstwa, destynacja ta i Eurolot, jako pierwsza linia lotnicza obsługująca loty krajowe ze Świdnika została wytypowana przeze mnie na początku kwietnia w tym artykule, jako odpowiedź na przejęcie lotów krajowych  przez PLL LOT.

Moje dalsze typowania?

Niemcy: obecnie latający Ryaniar, Wizz Air lub Lufthansa

Włochy: obecnie latający Wizz Air, Ryanair lub PLL LOT.   

Wizz Air – 20% taniej na otwarcie letniego sezonu

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Wizz Air – 20% taniej na otwarcie letniego sezonu została wyłączona
kw. 302013
 
otwarcie letniego sezonu Lotnisko Lublin

Dzisiaj możemy kupić bilety Wizz Air z dwudziestoprocentowym rabatem w promocji z okazji rozpoczęcia sezonu letniego. Oferta kierowana jest do wszystkich klientów linii lotniczej i obowiązuje na wszystkich kierunkach obsługiwanych przez węgierskiego przewoźnika.  Wczorajsza oferta kierowana wyłącznie do uczestników programu Wizz Discount Club wydaje się być korzystniejszą, ale i tak dzisiejszy rabat dla wszystkich planujących loty i kupujących bilety dzisiaj, jest nie do pogardzenia. Obniżka dotyczy jedynie ceny biletu i nie obejmuje opłaty manipulacyjnej. Wyjściowe ceny uwzględniają płatność dowolną kartą płatniczą i podróż tylko z małym bagażem podręcznym o wymiarach 42 x 32 x 25 cm.

Ceny biletów w ofercie na loty z Lublina do Londynu w maju znajdziemy już od 133,20 złotych: 11, 16, 23 maja. Mile zaskakuje 6 czerwca. Kupując bilet na podróż z LUZ na ten dzień, zapłacimy jedynie 101,20 PLN. Sporo jest też biletów na ten miesiąc po 165 złotych. W lipcu i sierpniu ceny szybują do poziomu dwustu, trzystu złotych za bilet. Na obecną chwilę najtańsze bilety w tym okresie (uwzględniając 20% rabat), kosztują 237,20 złotych. Tradycyjnie, tanio możemy polecieć z Lublina do Oslo. Dzisiejsza przecena biletów uczyniła je jeszcze bardziej atrakcyjnymi cenowo. Za bilety w cenie 37,20 złotych w destynacji: Lotnisko Lublin – Oslo Sandefjord Torp, zapłacimy za lot w dniu 10 maja i 7 czerwca. Sporo jest też biletów po 53, 69 i 85 złotych z groszami.