Loty ze Świdnika z przesiadką w Gdańsku

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Loty ze Świdnika z przesiadką w Gdańsku została wyłączona
maj 112013
 
Airport Gdansk

Nowo otwarte, lotnicze połączenie krajowe z lotniska w Świdniku do Gdańska, zachęca do sprawdzenia ewentualnych lotów łączonych, dla których Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy może być miejscem przesiadkowym. Już pierwsze spojrzenie na siatkę połączeń z gdańskiego lotniska, sugeruje nam duże możliwości zaplanowania takiego lotu. Miejscem docelowym podróży może być lotnisko w Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwecji lub Finlandii i kilka innych.

loty z przesiadkami Lublin Gdansk

Jak się okazuje, w przypadku krajów Europy północnej, Gdańsk ma o wiele więcej połączeń, aniżeli alternatywny port przesiadkowy, na który możemy bezpośrednio dolecieć z Lublina, czyli Oslo. W przypadku destynacji północnych, ważnym jest też to, iż lecimy cały czas w jednym kierunku bez lotów powrotnych i zbędnego tracenia czasu. Oddzielną kwestią jest oczekiwanie na następny samolot z gdańskiego lotniska. Jeśli jest to, nawet wielogodzinna przerwa, możemy z powodzeniem  zagospodarować ją na zwiedzanie miasta. Gdańsk ze swoimi turystycznymi atrakcjami i zabytkami, na pewno nie pozwoli nam się nudzić.

Jak wynika z mapy połączeń, loty ze Świdnika przez Gdańsk, umożliwią nam podróż do Turku w Finlandii, Goteborga, Sztokholmu, Malmo i Kopenhagi w Szwecji a także portów lotniczych w Norwegii, którymi mogą być Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Oslo, czy też Kristiansand. Dla podróżujących do Niemiec, alternatywą godną rozważenia będą porty lotnicze w Berlinie, Hamburgu – Lubece, Frankfurcie, Bonn i Monachium. Z Gdańska możemy polecieć także do Eindhoven i Amsterdamu w Holandii.

Dla prawdziwych fanów latania i osób lubiących dłuższe latanie, szczególnie to z przesiadkami, gdańskie lotnisko może być drugim etapem podróży z Lublina do Francji, Hiszpanii, Włoch, czy Chorwacji.

Linie lotnicze latające z Gdańska, to między innymi: Air Berlin, Eurolot, Lufthansa, Norwegian Air, PLL LOT, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines i Wizz Air. Swoją drogą można pozazdrościć Gdańskowi tylu linii lotniczych latających z tego miasta i tak rozległej siatki połączeń.

W poszukiwaniu ciekawych ofert na przeloty i promocji lotniczych na loty z gdańskiego airportu, warto odwiedzić serwis: www.latamyzgdanska.pl      

Bilety na trasę Lublin – Gdańsk już w sprzedaży ! Ceny od 249 PLN w dwie strony :)

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Bilety na trasę Lublin – Gdańsk już w sprzedaży ! Ceny od 249 PLN w dwie strony :) została wyłączona
maj 072013
 

Zgodnie z zapowiedziami Eurolotu, w systemie rezerwacyjnym przewoźnika pojawiły się dziś w sprzedaży bilety. Ceny bardzo mile zaskakują, gdyż za lot w dwie strony na trasie LUZ – GDN zapłacimy 249 złotych od osoby 🙂 Jest to o 151 złotych taniej od zapowiadanych w dniu ogłoszenia połączeń cen, które miały wynosić 200 złotych za lot w jedną stronę od osoby. Jeśli jest to tylko czasowa promocja, bilety warto kupić już teraz, gdyż ich ceny są porównywalne z biletami kolejowymi. Oczywiście liczymy na utrzymanie tych cen na loty z Lublina do Gdańska i na trasie powrotnej w przyszłości. 

LUZ GDN

LUZ – kwietniowe statystyki i aktualności

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania LUZ – kwietniowe statystyki i aktualności została wyłączona
maj 062013
 
50000 pasazer Airport Lublin

Lubelskie lotnisko LUZ rozpoczęło kwiecień inauguracją nowego połączenia ze Świdnika do Liverpoolu. Trasę tę obsługuje irlandzki Ryanair dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Jest to jedna z nielicznych dobrych wiadomości na temat LUZ z pierwszych dni kwietnia. Cały, bowiem jego początek, to seria pechowych przekierowań i odwołań lotów spowodowanych złymi warunkami pogodowymi. Przeciągająca się zima i obfite, jak na tę porę roku opady śniegu, uniemożliwiały kilkakrotnie starty i lądowania na lotnisku w Świdniku. Efektem tego były lądowania samolotów w Warszawie, Rzeszowie, a nawet w Łodzi, skąd pasażerowie dowożeni byli autokarami do Lublina. Odwołania i przekierowania lotów miały bezpośredni wpływ na kwietniowe statystyki dotyczące startów i lądowań, a co za tym idzie, ilości obsłużonych pasażerów. Gdyby, nie te zawirowania, statystyki za miesiąc kwiecień wyglądałyby o wiele lepiej.  Za ostatni  miesiąc (IV) przedstawiają się one następująco:

Ilość startów i lądowań z LUZ: 86,

zmiana w stosunku do poprzedniego miesiąca: + 59,26%

Ilość obsłużonych pasażerów na lotnisku LUZ: 16286,

zmiana w stosunku do poprzednich 30 dni: + 57,32%

 

 

ILS dopiero na początku przyszłego roku

W związku z przekierowaniami z lubelskiego lotniska, odżył temat ILS, czyli systemu wspomagającego bezpieczne lądowanie samolotu w niesprzyjających warunkach pogodowych i dużego zachmurzenia. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zapowiada montaż tego systemu na lotnisku LUZ w Świdniku  na jesieni  i jego uruchomienie w styczniu przyszłego roku.

Lotnisko Lublin ma nową wieżę kontroli lotów

Za kwotę ponad siedmiu milionów złotych wybudowano i wyposażono nową wieżę kontroli lotów dla Airport Lublin. Inwestycja została w całości sfinansowana przez PAŻP. Nowa wieża ma być oddana do użytku w maju.

Szybsza droga na lotnisko już w czerwcu

Zgodnie z zapowiedziami przewodniczącego Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin – Jacka Sobczaka, już w czerwcu będzie otwarty bezpośredni przejazd na Lotnisko Lublin ulicą Jana III Sobieskiego jako przedłużenie drogi wojewódzkiej nr 822. Dzięki temu czas dojazdu na lotnisko ulegnie znacznemu skróceniu bez konieczności przejazdu przez centrum Świdnika lub teren Agusty Westland. Dodatkowe prace drogowe w kwietniu były prowadzone na ulicach Żwirki i Wigury, Lotniczej i Mełgiewskiej a także na rondach je łączących. Dzięki nowej nawierzchni, dojazd na lubelskie lotnisko LUZ będzie  mógł się odbywać w bardziej komfortowych warunkach.

Rozstrzygnięto przetarg na taxi lotniskowe

Władze portu rozstrzygnęły w kwietniu przetarg na usługi taksówkarskie z lotniska. Z trzech korporacji, które przystąpiły do przetargu wyłoniono Radio Taxi Czwórki i Damel Taxi jako jedyne, które będą miały prawo korzystać stale ze stanowisk postojowych przed terminalem. Dla pasażerów korzyścią będzie stała cena za przejazd, na przykład do Lublina – za maksymalnie 60 złotych. Dla lotniska, zaś oznacza to dodatkowe przychody za dzierżawę tych miejsc.

Lotnisko Lublin obsłużyło w kwietniu 50-tysięcznego pasażera

Po czterech miesiącach funkcjonowania lubelskiego air portu, jego personel obsłużył 50-tysięcznego pasażera. Przyjmując to tempo za wyznacznik do obliczenia rocznej ilości pasażerów, według mnie pesymistyczny, łatwo wyliczyć roczny ruch pasażerski dla Lotniska Lublin. Liczba 150 000, na pewno nie napawa optymizmem, stanowiąc połowę szacunkowej ilości według podawanych prognoz – 300 000 pasażerów w ciągu roku dla LUZ. Tym samym pierwotne założenia obsługi 500 000 pasażerów w ciągu pierwszych 365 dni działalności, stają się coraz bardziej nierealne. Sytuację mogą poprawić uruchamiane w czerwcu czartery, ale najpewniejszym gwarantem wzrostu ruchu pasażerskiego byłyby, jednak nowe kierunki lotów. Sytuację, na pewno poprawi uruchomione w kwietniu połączenie do Liverpooolu i wiadome już nam na dzień dzisiejszy połączenia krajowe do Gdańska.

Bogatsza strona internetowa LUZ

Strona internetowa portu wzbogacona została o tablicę przylotów i odlotów, na bieżąco informującą o aktualnych godzinach startów, odpraw i lądowań samolotów. Sprzężona z rozkładem lotów z lotniskowego terminala, stanowić będzie miarodajne, szybkie i co najważniejsze aktualne źródło informacji o lotach, ewentualnych opóźnieniach lub odwołanych startach i lądowaniach maszyn.      

Kwietniowe nagrody dla lubelskiego lotniska

Port Lotniczy Lublin został laureatem konkursu Lubelski Orzeł Biznesu 2012 zorganizowanego przez Lubelski Związek Pracodawców. W kategorii „Inwestycja Roku”.  PLL otrzymał statuetkę honorową – Orzeł Biznesu X-lecia z diamentami.

Port Lotniczy Lublin został także laureatem plebiscytu Pulsu Biznesu w kategorii „Filary Polskiej Gospodarki” W kategorii tej, nagrody otrzymały także inne firmy z województwa lubelskiego: Lubelski Węgiel Bogdanka, Zakłady Azotowe Puławy, Black Red White, a także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie.   

Mniej czarterów od czerwca z Airport Lublin

W przedostatni dzień kwietnia portal pasazer.com podał informację o redukcji ilości lotów czarterowych, które mają się rozpocząć w czerwcu. Z grafików i systemów rezerwacyjnych biur podróży zniknęły planowane wcześniej loty czarterowe z Lublina do Dubrownika, Marsa Alam, Enfidhy, Bodrum i na Teneryfę. Powodem wycofania lotów jest niskie zainteresowanie wczasami wśród klientów z regionu lubelskiego.