Lotnisko Lublin wita Filipa – dziesięciotysięcznego pasażera

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin wita Filipa – dziesięciotysięcznego pasażera została wyłączona
sty 122013
 
LUZ 10000 w 25 dni

W dniu wczorajszym Lotnisko Lublin powitało trzyletniego Filipa, który przyleciał z rodzicami z Londynu jako dziesięciotysięczny pasażer świdnickiego airportu. Od władz lotniska otrzymał kwiaty i drobny upominek. Wyjątkowy i „wiekowy” pasażer bardzo sympatycznie wygląda na wykonanych fotografiach, uśmiechając się do witających go osób.

Bezdyskusyjnym wydaje się wczorajszy brak pamiętnego i efektownego tortu, którym częstowano pierwszych pasażerów lubelskiego lotniska lub na przykład samolotu zabawki – radość dziecka byłaby jeszcze większa. Najwidoczniej władze lotniska nie spodziewały się, iż dziesięciotysięcznym pasażerem okaże się trzyletni chłopczyk.

Obsłużenie dziesięciu tysięcy pasażerów w pierwszych dwudziestu pięciu dniach funkcjonowania lotniska, to bez wątpienia bardzo dobry wynik. Sprzyjał temu okres świąt, w czasie którego podróżuje większa ilość osób. Trzeba też pamiętać o tym, iż powyższa liczba obsłużonych pasażerów zrealizowana została jedynie przez dwóch przewoźników lotniczych operujących, jak do tej pory na czterech kierunkach lotów z lubelskiego airportu.

Trudno kusić się tutaj o porównanie z innymi portami lotniczymi w kraju. Dla przykładu lotnisko w Modlinie osiągnęło ten wynik w ciągu kilku dni, obsługując czterdzieści pięć tysięcy pasażerów w dziesiątym dniu swego funkcjonowania. Jednak w tym przypadku liczba destynacji z modlińskiego lotniska była dużo większa, stanowiąc kontynuację lotów Wizz Aira i Ryanaira z lotniska Chopina w Warszawie.

Czekamy teraz na stutysięcznego pasażera, którego obsłuży Lotnisko Lublin i oby stało się to, jak najszybciej.

Transport autobusowy na lubelskie lotnisko już działa!

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Transport autobusowy na lubelskie lotnisko już działa! została wyłączona
sty 082013
 
autobus na lubelskie lotnisko

Od soboty lubelskie lotnisko uzyskało nowe, regularne połączenia autobusowe z centrum Lublina. Do portu lotniczego w Świdniku specjalnie oznakowane autobusy odjeżdżają na dzień dzisiejszy z Placu Zamkowego dwie godziny przed planowanymi odlotami samolotów. Po drodze autobus zatrzymuje się na chwilę obecną jedynie na parkingu przy Alei Lotników Polskich w Świdniku.

Od 12 stycznia trasa przejazdu może być zmieniona. Planowany jest odjazd z placu przy ulicy Cerkiewnej i dodatkowy przystanek na trasie do lotniska przy hali MOSiR w Lublinie. Odjazdy z Portu Lotniczego Lublin w kierunku Lublina zostały zaplanowane na 45 minut po przylotach samolotów. W przypadku ich ewentualnych opóźnień autobus zaczeka na przylatujących pasażerów. Odjazdy odbywać się będą z przystanku przy terminalu – wyjściu ze strefy przylotów. Wstępne informacje o cenach biletów określają ich przedział cenowy na 5,30 do 6,00 PLN. Czas przejazdu na powyższej trasie wynosi około 35 minut. Bieżący rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.nalotniskolublin.pl

Autobus na Lotnisko Lublin

Bardzo dobrze się stało, iż władze Airport Lublin w miarę szybko znalazły rozwiązanie problemów komunikacyjnych z Lublinem w postaci połączeń autobusowych. Dalsze czekanie na wyłonienie przewoźnika w wyniku postępowania przetargowego nie polepszyłoby sytuacji a niezadowolenie pasażerów rosłoby nadal. Należy mieć tu także na uwadze sporą rzeszę osób odprowadzających pasażerów na lubelskie lotnisko, tudzież witających ich po przylotach samolotów. Szynobus w przyszłości, na pewno też się bardziej sprawdzi, ale naszym skromnym zdaniem do tego potrzeba jest jego częstszych kursów i większej ilości klientów, których mogą zapewnić liczniej lądujące i startujące samoloty z lubelskiego lotniska.