Do Liverpoolu za 67 PLN. Powrót w tej samej cenie

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Do Liverpoolu za 67 PLN. Powrót w tej samej cenie została wyłączona
maj 192013
 
Liverpool z Lublina
W siatce połączeń Ryanaira na loty z lotniska w Świdniku w czerwcu, pojawiły się ceny już od 67 złotych za przelot. Tym razem przez irlandzkiego przewoźnika preferowany jest Liverpool, dokąd możemy polecieć i wrócić już za 134 złote. Pomijając ceny biletów linii Wizz Air z Lublina do Oslo, są to na obecną chwilę najtańsze, możliwe połączenia ze świdnickiego lotniska. Powyższa kwota obowiązuje, gdy płacimy za bilety dowolną kartą debetową. W przypadku płatności kartą kredytową, zapłacimy 136,68 za lot w dwie strony. 
Wylot z Lublina w piątek i powrót z Liverpoolu w poniedziałek, może być tanim sposobem na odwiedzenie bliskich lub znajomych, ewentualnie zaplanowanie weekendowego wypadu do miasta Beatlesów.

Lublin Liverpool

Liverpool do Lublin

Co warto zobaczyć w Liverpoolu?

Lecąc turystycznie do miasta Beatlesów, nie sposób nie zajrzeć do Covern Club, w którym zespół miał swój debiut w 1961 roku. Miasto poświęciło także zespołowi specjalne muzeum – The Beatles Story.

W Liverpoolu będziemy mieli także sposobność zwiedzenia największej w Europie, anglikańskiej bazyliki – Liverpool Cathedral i Metropolitan Cathedral, która uznawana jest za świątynię posiadającą największe na świecie witraże.

Szereg muzeów oferujących często darmowy wstęp, to zachęta do odwiedzenia drugiego po Londynie miasta w Wielkiej Brytanii, pod względem ilości muzeów i galerii. Najpopularniejsze z nich, to The Walker – muzeum sztuki i zdobnictwa a także World Museum Liverpool, znane z fascynujących okazów rzadkich owadów. Tutaj jest także sposobność obejrzenia interaktywnych wystaw archeologicznych i etnologicznych. Dla fanów sztuki współczesnej, ciekawym odwiedzenia miejscem będzie Tate Liverpool.

Na półwyspie Wirral znajduje się największy na świecie zbiór okrętów wojennych. Nie bez przyczyny znajduje się on w Liverpoolu. Miasto to stanowiło niegdyś główną kwaterę najdłużej trwającej kampanii wojennej – Bitwy Morskiej o Atlantyk.

Royal Liver – najbardziej znana liverpoolska konstrukcja, będąca pierwszym wybudowanym w Wielkiej Brytanii wieżowcem. Szczyt budynku wieńczą sześciometrowe, mistyczne ptaki – Liver Birds, będące symbolem Liverpoolu. Mające po osiem metrów średnicy zegary, znajdujące się na obu wieżach, są największymi, elektrycznie napędzanymi zegarami w Wielkiej Brytanii.

W Liverpoolu mają także swoje siedziby dwa znakomite kluby piłkarskie: Liverpool F.C. („The Reds”) i Everton F.C. („The Toffees”).   

Do Gdańska z Lublina przez Oslo od 68 PLN

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Do Gdańska z Lublina przez Oslo od 68 PLN została wyłączona
maj 152013
 

Udostępniona niedawno tańsza pula biletów Wizz Aira, w tym na przeloty na trasie Lotnisko Lublin – Oslo, pozwala na loty przesiadkowe już w cenie od 68 PLN. Z najtańszych biletów mogą skorzystać członkowie programu Wizz Discount Club a także ich rodziny i znajomi, podróżujący z nimi wspólnie w ramach tej samej rezerwacji – do 9 osób. Podróżni nie będący uczestnikami programu, zapłacą za bilety nieco więcej.

Mankamentem tak złożonego połączenia może być konieczność przenocowania w Oslo, co dla osób, którym zależy na, jak najszybszym dotarciu do Gdańska – może zbytnio nie odpowiadać. Połączenie takie będzie zapewne ciekawą alternatywą dla podróżnych lecących w celach typowo turystycznych.

Lublin przez Oslo do Gdanska

Loty z Lublina do Oslo odbywają się w sezonie letnim w piątki i poniedziałki. Wylot z Lublina o 10:10 i przylot do Oslo o 12:25. Z Oslo do Gdańska możemy polecieć każdego dnia tygodnia. W podobny sposób możemy zaplanować połączenie powrotne z porównywalnym poziomem cen za bilety.

Nie wliczając kosztów noclegu – w Norwegii nie należą one do najtańszych, koszt podróży jedynie z bagażem podręcznym, powinien zamknąć się w kwocie około 136 złotych dla jednej osoby na trasie tam i z powrotem. Po wprowadzeniu przez linie Wizz Air stałej opłaty manipulacyjnej za wystawienie biletu w kwocie 30 złotych, do historii przechodzą loty tą linią za przysłowiowe grosze. Ale i taki poziom cen jest zadowalający, szczególnie gdy przypada na sezon wakacyjny.

Dla porównania koszt przelotu Eurolotem na bezpośredniej trasie Lublin – Gdańsk – Lublin, oscyluje na dzień dzisiejszy w granicach 300 złotych. Większość biletów z Lublina do Gdańska u tego przewoźnika kupimy w cenie 153,25 PLN, zaś na trasie powrotnej kosztują one w większości przypadków 145,59 złotych.

Na podróż samolotem Eurolotu możemy zabrać 23 kilogramowy bagaż rejestrowany i 8 kilogramowy bagaż podręczny o wymiarach 55x20x40 cm. Dzieci w wieku do dwóch lat podróżujące na kolanach rodzica zwolnione są z opłaty za przelot. Pozostałe dzieci w wieku od 2 do 18 lat, otrzymują od Eurolotu 50% rabat na bilet.