Nowe taryfy Eurolot – będziemy latać taniej

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Nowe taryfy Eurolot – będziemy latać taniej została wyłączona
wrz 142014
 
taryfy Eurolot

Eurolot wprowadził nowe taryfy, które różnicują ceny biletów lotniczych. Ich wysokość od tej pory zależy od wielkości i ilości bagażu, z którym podróżujemy, cateringu na pokładzie, przebookowania biletu i jego zwrotu. Zakres i możliwość skorzystania z powyższych i kilku dodatkowych usług określają taryfy: Bronze, Silver i Gold.

 Dla osób chcących latać z Eurolotem najtaniej (taryfa Bronze), oznacza to podróż jedynie z bagażem podręcznym (do 8 kg), bez posiłków na pokładzie i bez możliwości zwrotu zakupionego biletu w przypadku rezygnacji z lotu. W taryfie tej niedostępna będzie także bezpłatna zmiana dat wylotu lub przylotu, co wiąże się z zakupem drugiego biletu.

Rekompensatą powyższych ograniczeń, ma być niższa cena za bilety w taryfie Bronze, która jak do tej pory nie pojawiła się jeszcze w eurolotowskich destynacjach z lotniska w Świdniku. Jej wprowadzenie z dniem 26 października zbiega się w czasie z uruchomieniem połączeń lotniczych tego przewoźnika na trasie Lublin Warszawa. Miejmy nadzieję, iż spełnią się loty na tym kierunku w zapowiadanej cenie 99 złotych…

Szczegółowy opis taryf i przypisane do nich usługi, jak też ograniczenia, prezentuje poniższa tabela.

Nowe taryfy Eurolot tabela

 

Jednodniówki krajowe ze Świdnika. Odkrywamy trasy

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Jednodniówki krajowe ze Świdnika. Odkrywamy trasy została wyłączona
wrz 082014
 
Krajowe loty z Lublin Airport

Wylot z lotniska w Świdniku wczesnym rankiem, międzylądowania w Warszawie i powrót przed północą? A do tego możliwość odwiedzenia w ciągu dnia jednego z polskich miast? Taką możliwość mamy dzięki uruchamianej w październiku trasie przez Eurolot do Warszawy na Lotnisko Chopina, które będzie naszym portem przesiadkowym. Zainteresowanych jednodniowymi podróżami z lotniska w Świdniku zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem kierunków, które przygotowaliśmy.

Dla przypomnienia: wyloty ze Świdnika do Warszawy odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do soboty, wyloty z Warszawy do Świdnika – codziennie, od niedzieli do piątku. Godzina wylotu Świdnik  Warszawa – 6:00, godzina wylotu Warszawa  Świdnik – 22:45. Podróż trwa 45 minut. Powyższy rozkład jest aktualny od listopada, w końcówce października jest o jeden lot mniej.

Osoby, które odprawiają się przez Internet (w czasie 72 do 2 godzin przed odlotem) powinny zgłosić się przy bramce wejściowej do samolotu z wydrukowaną kartą pokładową nie później niż 30 minut przed planowaną godziną odlotu. Osoby, które planują odprawić się na lotnisku, powinny zgłosić się do stanowiska odprawy w czasie 2 godzin i maksymalnie do 40 minut przed planowaną godziną startu samolotu. Reasumując, aby sprawnie zaplanować przejście procedur związanych z odprawami na jednodniową podróż z Lublina i powrót tego samego dnia – najlepiej odprawić się przez Internet w dniu poprzedzającym loty, zarówno na stronie Eurolotu, jak i PLL LOT, który będzie obsługiwał drugi etap podróży.

Krajowe jednodniówki ze Świdnika. Wylot o 6:00, powrót o 23:30. Przewoźnicy: Eurolot i PLL LOT

Poznań

Wylot z Warszawy o 7:35, lądowanie na Lotnisku Poznań Ławica o 8:30, wylot do Warszawy o 21:00. Czas do spędzenia w Poznaniu, około 11 godzin – sporo.

Kraków

Start samolotu o 7:30. Lądowanie na Lotnisku Kraków Balice o 8:35. Powrót do Warszawy o 17:55 (trochę za wcześnie), lądowanie na Lotnisku Chopina o 18:45. Czas oczekiwania do odlotu samolotu do Lublina: 4 godziny. W Krakowie, dzięki temu połączeniu możemy spędzić około 7 godzin. Przydałoby się troszkę więcej…

Poprawka: jest też lot do Warszawy o 21:00, przylot na 21:55. Jest więc około 11 godzin na zwiedzanie 🙂

Szczecin

Wylot z Warszawy na Lotnisko Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność o godzinie 7:30. Czas lotu 1 h 10 minut. Powrót do Warszawy o 21:00. Czas do zagospodarowania w Szczecinie, około 10 godzin. Lądowanie w Warszawie o 22:00.

Gdańsk

Eurolotowskie połączenia Świdnika z Gdańskiem nie zapewniają jednodniówek (z wylotem z Lublin Airport), dlatego też wspominamy o Gdańsku w tym zestawieniu – przy lotach przez Warszawę. Start samolotu PLL LOT z Warszawy do Gdańska o 10:45. Lot powrotny o 21:00. Czas do spędzenia w Gdańsku, około 9 godzin.

Wrocław

Podobna sytuacja, jak z Gdańskiem i podobne godziny podróży. Wylot z Chopina o 10:45, powrotny do Warszawy o 21:00. Na zwiedzanie miasta lub załatwienie spraw pozostaje 9 godzin. W przypadku Wrocławia i Gdańska, długi czas oczekiwania po lądowaniu z Lublina na następny lot – 4 godziny.

Katowice

Start na Lotnisko Katowice Pyrzyce o 7:30. Lądowanie po 55 minutach lotu o 8:25. Powrót do stolicy o 21:00. Czas pobytu, około 11 godzin.

Rzeszów

Najbliżej Świdnika położony Port Lotniczy Rzeszów Jasionka możliwy jest także do odwiedzenia w czasie jednodniowej podróży lotniczej. Z Warszawy do Rzeszowa wylecimy o 7:35. Lądowanie po 55 minutach lotu o 8:30. Powrót o 17:55. Na samolot do Świdnika przyjdzie nam czekać w Warszawie około 4 godzin. Odlot do Świdnika Eurolotem o 22:45. Przejazd samochodem z Lublina do Rzeszowa trwa około dwie i pół godziny, tak więc lotnicza jednodniówka na tym kierunku nie znajdzie zapewne wielu chętnych.