maj 192013
 
Liverpool z Lublina
W siatce połączeń Ryanaira na loty z lotniska w Świdniku w czerwcu, pojawiły się ceny już od 67 złotych za przelot. Tym razem przez irlandzkiego przewoźnika preferowany jest Liverpool, dokąd możemy polecieć i wrócić już za 134 złote. Pomijając ceny biletów linii Wizz Air z Lublina do Oslo, są to na obecną chwilę najtańsze, możliwe połączenia ze świdnickiego lotniska. Powyższa kwota obowiązuje, gdy płacimy za bilety dowolną kartą debetową. W przypadku płatności kartą kredytową, zapłacimy 136,68 za lot w dwie strony. 
Wylot z Lublina w piątek i powrót z Liverpoolu w poniedziałek, może być tanim sposobem na odwiedzenie bliskich lub znajomych, ewentualnie zaplanowanie weekendowego wypadu do miasta Beatlesów.

Lublin Liverpool

Liverpool do Lublin

Co warto zobaczyć w Liverpoolu?

Lecąc turystycznie do miasta Beatlesów, nie sposób nie zajrzeć do Covern Club, w którym zespół miał swój debiut w 1961 roku. Miasto poświęciło także zespołowi specjalne muzeum – The Beatles Story.

W Liverpoolu będziemy mieli także sposobność zwiedzenia największej w Europie, anglikańskiej bazyliki – Liverpool Cathedral i Metropolitan Cathedral, która uznawana jest za świątynię posiadającą największe na świecie witraże.

Szereg muzeów oferujących często darmowy wstęp, to zachęta do odwiedzenia drugiego po Londynie miasta w Wielkiej Brytanii, pod względem ilości muzeów i galerii. Najpopularniejsze z nich, to The Walker – muzeum sztuki i zdobnictwa a także World Museum Liverpool, znane z fascynujących okazów rzadkich owadów. Tutaj jest także sposobność obejrzenia interaktywnych wystaw archeologicznych i etnologicznych. Dla fanów sztuki współczesnej, ciekawym odwiedzenia miejscem będzie Tate Liverpool.

Na półwyspie Wirral znajduje się największy na świecie zbiór okrętów wojennych. Nie bez przyczyny znajduje się on w Liverpoolu. Miasto to stanowiło niegdyś główną kwaterę najdłużej trwającej kampanii wojennej – Bitwy Morskiej o Atlantyk.

Royal Liver – najbardziej znana liverpoolska konstrukcja, będąca pierwszym wybudowanym w Wielkiej Brytanii wieżowcem. Szczyt budynku wieńczą sześciometrowe, mistyczne ptaki – Liver Birds, będące symbolem Liverpoolu. Mające po osiem metrów średnicy zegary, znajdujące się na obu wieżach, są największymi, elektrycznie napędzanymi zegarami w Wielkiej Brytanii.

W Liverpoolu mają także swoje siedziby dwa znakomite kluby piłkarskie: Liverpool F.C. („The Reds”) i Everton F.C. („The Toffees”).   

Podobne wpisy: