sty 142013
 
wizz air karta

Zgodnie z ogłoszonym komunikatem przez linie Wizz Air, od 23 stycznia bieżącego roku, karta Citibank Wizz Air MasterCard przestanie zwalniać z opłaty transakcyjnej przy zakupie biletów lotniczych. W porównaniu do najdroższej formy płatności, oszczędności z tytułu płatności tą kartą kredytową jeszcze do 23 stycznia będą wynosiły 36 złotych. Po tym terminie linia obciąży nas kwotą 27 złotych za lot za pasażera.

 
Opłaty rezerwacyjne w Wizz Air po 23 stycznia 2013 roku:
 
– konto WIZZ – 0 złotych,
– przelew bankowy – 18 złotych,
– karta kredytowa Citibank Wizz Air MasterCard – 27 złotych,
– Maestro – 27 zlotych,
– karty MasterCard i Visa – 36 złotych.
 

Jak wynika z powyższego zestawienia, jedynym sposobem uniknięcia całkowitej opłaty rezerwacyjnej jest płatność z konta WIZZ (za wyjątkiem specjalnych voucherów dystrybuowanych przez Wizz Aira w ramach specjalnych ofert i promocji). Jest to wydzielony rachunek pasażera – klienta linii Wizz Air, który należy zasilić minimalną kwotą 300 EUR, aby później kupować bezprowizyjnie bilety lotnicze. Rozwiązanie dobre, ale tylko dla tych, którzy często podróżują z tym przewoźnikiem. Dla osób podróżujących sporadycznie, rozwiązanie to oznacza blokadę dość znacznej kwoty pieniędzy na dłuższy czas. Pozostaje im, więc przelew bankowy, będący od 23 stycznia najtańszą formą zakupów biletów Wizz Aira. Tym samym promocyjne ceny biletów, które można było kupować w większości przypadków w cenie 4 złotych, płacąc do tej pory kartą Citi – drożeją do kwoty 22 złotych przy przelewowej formie płatności za lot za pasażera.

Przyszłe profity dla posiadaczy kart kredytowych Citibank Wizz Air MasterCard.
 
Jedyną dobrą stroną wprowadzanych przez Wizz Aira zmian dla posiadaczy kart Citibanku, jest deklarowana przez przewoźnika możliwość bezpłatnego dołączenia do programu Wizz Discount Club. Profity płynące z uczestnictwa w klubie, to głównie zniżki w kwocie 10 EUR na bilecie za loty, których cena przekracza 39 69 złotych. W przypadku biletów w niższej cenie, zniżki nie są udzielane. Podliczając opłaty i zniżki w tym przypadku (41 – 27 = 14 PLN), posiadacze wyżej wymienionej karty zyskują ostateczny rabat w kwocie 14 złotych. Zniżki należne są także dla osób podróżujących wspólnie z uczestnikiem programu w ramach tej samej rezerwacji – do 9 osób.
 
Jeżeli uregulowania Wizz Aira po wprowadzonych zmianach pozwolą w tym przypadku na płatność za bilety przelewem bankowym (dla przystepujących bezpłatnie do klubu posiadaczy kart Citibanku), rabat może okazać się jeszcze większy i wynieść 23 złote (41 – 18 = 23 PLN). Sprawdzimy to niebawem po 23 stycznia, logując się na stronie linii jako uczestnik programu Wizz Discount Club i wybierając przelew bankowy jako formę zapłaty za bilet lotniczy. Dla posiadaczy kart Citibank Wizz Air MasterCard aktualna pozostaje nadal możliwość zbierania punktów za wszystkie płatności kartą i ich późniejsza wymiana na bilety lotnicze.
 
Reasumując powyższe, profity z dalszego posiadania i użytkowania karty Citi będą mieli jej posiadacze kupujący droższe bilety Wizz Aira przystępując bezpłatnie do Wizz Discount Club.
 

Aktualizacja z dnia 19 stycznia bieżącego roku.

 Właśnie otrzymałem maila od Wizz Aira, w którym linia przedstawia swe oficjalne stanowisko w sprawie wprowadzenia opłat rezerwacyjnych w przypadku płatności kartą Citibank Wizz Air MasterCard. Oryginalna treść listu przedstawiona jest poniżej:

" Wizz Air ogłasza nowe korzyści dla polskich posiadaczy kart co-branded

Wizz Air ma przyjemność poinformować swoich polskich pasażerów, że nowi i dotychczasowi posiadacze kart kredytowych co-branded Citibank Polska otrzymają bezpłatnie roczne członkostwo w Wizz Discount Club. To bezpłatne członkostwo będzie przedłużane na kolejne jednoroczne okresy dopóki karta co-branded będzie pozostawać aktywna*.

Wizz Discount Club wiąże się z następującymi korzyściami:

Gwarancja 45 zł rabatu na bilety lotnicze w cenie od 69 złotych (bez podatków i opłat rezerwacyjnych) na lot na pasażera;

• Rabat jest także dostępny dla grup znajomych i rodzin obejmujących do 9 pasażerów podróżujących wspólnie z członkiem Wizz Discount Club;

• Członkowie Wizz Discount Club dowiadują się o ofertach specjalnych przed innymi pasażerami;

Wizz Air spodziewa się, że członkostwo w Wizz Discount Club zostanie aktywowane na rachunkach Wizz polskich posiadaczy kart co-branded po modyfikacji systemu 23 stycznia 2013. Jednocześnie dla posiadaczy kart Wizz Air Citi zostanie wprowadzona opłata rezerwacyjna w wysokości 27 zł na pasażera na lot, czyli niższa niż opłata rezerwacyjna dla innych pasażerów. Wszyscy posiadacze kart co-branded będą w dalszym ciągu otrzymywać od 2% do 4% wartości wszystkich zakupów dokonanych przy użyciu karty, do wykorzystania przy zakupie biletów na wizzair.com.

* Posiadacze kart nie muszą składać wniosku o członkostwo w Wizz Discount Club. Członkostwo będzie dostępne w na rachunku Wizz posiadacza karty."

Podobne wpisy:

 Posted by admin at 08:05