sie 262012
 
miles and more

Zdobywanie mil i ich wykorzystywanie w ramach programu Miles & More, jakby straciło trochę na atrakcyjności w dobie ekspansji linii niskokosztowych. Warto jednak przystąpić do programu, tym bardziej, iż gromadzenie i wykorzystywanie mil może odbywać się w czasie zakupów lub korzystania z usług partnerów z wielu różnych branż. Zdobyte w ten sposób mile możemy zamienić na produkty lub usługi oferowane przez firmy zrzeszone w programie lub przeznaczyć na bardziej komfortowe przeloty tradycyjnymi liniami lotniczymi.

Mile za przeloty
To podstawowy sposób gromadzenia mil na koncie uczestnika programu, który zrzesza na obecną chwilę 37 linii lotniczych z całego świata. Duża liczba przewoźników zwiększa szanse na zdobywanie większej ilości mil, szczególnie w przypadku lotów łączonych – podróży różnymi liniami lotniczymi. Ilość możliwych mil do zdobycia zależna jest od rodzaju lotu (rejsy krajowe, rejsy międzynarodowe, rejsy z/do/między pozaeuropejskimi portami docelowymi), klasy podróży (ekonomiczna, biznes), czy też klasy rezerwacyjnej. Możliwe mile do gromadzenia, to mile premiowe, statusowe, mile HON Circle lub Executive Bonus: dodatkowe 25% mil dla uczestników o statusie Frequent Traveller, Senator i HON Circle. Na stronie naszego narodowego przewoźnika trwa obecnie promocja na dodatkowe 500 mil premiowanych za zakup biletów na www.lot.com. PLL LOT premiują także podwójną ilością mil za loty z/do Warszawy i Zurychu do Pekinu. Powyższa oferta ważna jest do 31.08.2012 roku. Wśród linii lotniczych biorących udział w programie, poza LOT-em warto wymienić następujących przewoźników: Lufthansa, Brussels Airlines, Germanwings, Jet Airways, SAS, Singapore Airlines, Turkish Airlines, United, US Airways, Air Canada, Air China, Air India, Air Malta, Air New Zealand, Blue 1 i wiele innych.
 
Mile za rezerwacje hotelowe
Rezerwując nocleg w jednym z hoteli spośród 106 światowych sieci i kategorii hotelowych, także możemy zbierać mile. Często jest to 500 mil za sam pobyt w hotelu lub też ilość mil uzależniona jest od kwoty pieniędzy wydanej na nocleg.
 
Wypożyczalnie samochodów
Wynajmując samochód w następujących wypożyczalniach: Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt, możemy liczyć na 500 mil.
 
Karty kredytowe
Płatności dokonywane kartami kredytowymi, których wydawcy zrzeszeni są w programie Miles & More, to jeden z najprostszych sposobów zbierania punktów do wymiany na mile lotnicze. Każde wydane 3 lub 5 PLN (w zależności od rodzaju lub wydawcy karty kredytowej) premiowane jest jedną milą. Niektóre banki nagradzają też nowych nabywców kart milami premiowymi na start w ilości 6000 lub 10000 mil powitalnych. Dodatkowe bonusy z posiadania niektórych kart biorących udział w programie, to także rabaty na zakupy u zrzeszonych partnerów. Banki i wydawcy kart zrzeszonych na obecną chwilę w programie: Citibank, mBank, Multibank, Diners Club, Mastercard.
 
Prenumeraty i książki
Prenumerując lub zakupując następujące wydawnictwa i książki, możemy także gromadzić mile lotnicze: Bloomberg Businessweek Polska, getAbstract, The Economist, Wprost.
 
Telekomunikacja i elektronika
Z polskich operatorów telefonicznych, jedynie Play bierze udział w programie Miles & More. Ofertę swą kieruje do abonentów wytypowanych planów taryfowych lub klientów kupujących konkretny model telefonu. Mile lotnicze zdobędziemy także, kupując telefon Sony Xperia w sklepie internetowym producenta.
 
Mile za punkty Payback
Uczestnicy programu Payback mają możliwość wymiany 5 punktów uzyskanych w tym programie na 1 milę premiową. Punkty możemy zdobywać kupując produkty lub usługi u następujących partnerów: Allegro, BP, Empik, Orange, Real, BZ WBK, Mango, Fly.pl, Home.pl, Multikino, Smyk, Orbis, Kolporter, travelplanet.pl, Tchibo.pl, egito.pl, Jysk i wiele innych. Ten sposób zdobywania punktów i ich zamiany na mile lotnicze należy do najbardziej powszechnych i najprostszych. Warto, więc w nim uczestniczyć i zbierać punkty a tym samym mile na darmowe przeloty w przyszłości. Ilość mil niezbędnych do wykorzystania na darmowy przelot samolotem możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora na stronie www.miles-and-more.com lub na stronach poszczególnych linii lotniczych. Poza rejestracją w programie, warto też zapisać się do newslettera, co jest związane z bonusem w postaci otrzymania 500 mil premiowych na konto użytkownika.

Podobne wpisy:

 Posted by admin at 18:33