lip 312012
 

Lotnisko Lublin wkroczyło w kolejny etap budowy. Na drodze startowej prowadzone są prace związane z wykonaniem warstwy wiążącej i podbudowy z mas bitumicznych. Na koniec tego etapu prac położone zostaną dwie warstwy końcowe. W terminalu lotniska trwają końcowe prace związane z montażem sufitów podwieszanych, z montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych a także na ukończeniu jest wykonywanie posadzki. Zaawansowane prace trwają także w budynku lotniskowej straży pożarnej, budynku techniczno – garażowym i technicznym terminala a także w pozostałej infrastrukturze lotniska.

Wystawa fotograficzna promująca lubelskie lotnisko

Z początkiem lipca rozpoczęła się podróż po regionie specjalnej wystawy fotograficznej pokazującej etapy budowy lotniska w Świdniku. Sposobność obejrzenia zdjęć przez całe wakacje będą mieli mieszkańcy 22 miast Lubelszczyzny. Wystawa zagości przez tydzień w każdym z nich. Pierwsze miasta, w których mieszkańcy mają sposobność jej obejrzenia, to Zamość, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw i Łęczna.

Dyrektorzy polskich lotnisk w Lublinie

5 lipca władze Portu Lotniczego Lublin gościły w Lublinie dyrektorów polskich lotnisk a także przedstawicieli ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Okazją do spotkania było seminarium na temat dostępności polskich lotnisk i integracja transportu lotniczego z innymi gałęziami transportu. Lotnisko Lublin, dzięki szynobusowi dojeżdżającemu w przyszłości do terminala, staje się w tym aspekcie przykładem do naśladowania na skalę ogólnopolską.

Bilety z Lublina do Oslo wcześniej w sprzedaży

Planowana na wiosnę sprzedaż biletów na powyższy kierunek pojawiła się nieoczekiwanie wcześniej w systemie rezerwacyjnym linii Wizz Air. Już od 17 lipca bieżącego roku istnieje możliwość rezerwacji i zakupu biletów na loty od 18 grudnia na trasie Lublin – Oslo Sandefjord Torp. Samoloty z Lublina w tej destynacji będą startowały we wtorki i soboty o godzinie 17:10, zaś loty do Lublina z Oslo – w te same dni tygodnia o godzinie 14:25.

Dziennikarze obejrzeli wnętrza terminala

11 lipca zaproszeni przez władze Air Port Lublin dziennikarze i fotoreporterzy mieli sposobność obejrzenia, prawie już ukończonego wnętrza terminala lubelskiego lotniska. Według zapewnień prezesa Portu Lotniczego Lublin, taka sposobność będzie możliwa także dla wszystkich chętnych, którzy odwiedzą lubelskie lotnisko w czasie dnia otwartego, planowanego we wrześniu bieżącego roku.

Załoga lubelskiego lotniska liczy już 50 osób

Port Lotniczy Lublin S.A. zatrudnił już do tej pory 50 osób w drodze rekrutacji internetowej. Obsadzone są już stanowiska: dyżurny operacyjny, koordynator ruchu naziemnego, szef zmiany bazy technicznej, specjalista do spraw infrastruktury, elektroenergetyk oświetlenia i łączności. Zatrudnienie znalazły także osoby w Służbie Ochrony Lotniska a także w Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej. Najbliższe plany, to zatrudnienie kolejnych osób do LSRG, SOL i pracowników obsługi naziemnej.

Opracowano na podstawie wiadomości ze strony port lotniczy.lublin.pl i artykułów prasowych.

Air Port Lublin Luz

źródło: www.airport.lublin.pl, fot. Leszek Szczepaniak

Podobne wpisy:

 Posted by admin at 18:47