cze 072012
 

Lotnisko Lublin otrzymało trzyliterowy kod portu lotniczego – LUZ. Kod został nadany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) i będzie od tej pory używanym na całym świecie oznaczeniem lubelskiego lotniska w rozkładach lotów, lotniczych systemach rezerwacyjnych, jak też w dokumentach podróży pasażerów wylatujących i przylatujących na Lotnisko Lublin. Po uruchomieniu połączeń lotniczych z lubelskiego lotniska, LUZ będzie widniał także w wyszukiwarkach biletów lotniczych obok Lublina jako miejsca docelowego podróży lub wylotu.

W dniu 2 czerwca, władze Portu Lotniczego Lublina SA, zorganizowały dzień otwarty na terenie budowy lubelskiego lotniska. W imprezie uczestniczyło ponad 200 osób, które mogły zobaczyć budynek terminala pasażerskiego, płytę lotniska i stan prac związanych z budową infrastruktury na lubelskim lotnisku. Dla zwiedzających przygotowano projekcję filmu pokazującego etapy budowy lotniska a także zdjęcia na ten temat, na wystawie plenerowej. Na obecną chwilę w oszklonym terminalu lotniskowym trwają prace związane z montażem blachy elewacyjnej, montażem ścianek z płyt gipsowo – kartonowych a także kontynuowany jest montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Kontynuowane jest także układanie posadzek lastrykowych. Lotnisko Lublin wkracza także w nową fazę budowy pasa startowego – prowadzone są przygotowania do układania podbudowy z mas bitumicznych. Dzień otwarty, organizowany przez Lotnisko Lublin, połączony był z prologiem XX Międzynarodowego Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec ‘80”.

Na łamach lubelskiej prasy pojawił się wątek dotyczący patrona lubelskiego lotniska. Artykuły zostały zainspirowane inicjatywą Towarzystwa Jana Karskiego, aby to Jan Karski został patronem Portu Lotniczego Lublin. Stanowisko władz Portu jest jednoznaczne, mówiące o tym, iż wybór patrona lotniska jest przedwczesny, zaś najważniejszą sprawą na dzień dzisiejszy jest ukończenie inwestycji związanej z budową lotniska . Prasowa sonda na temat pytania, czyje imię powinno nosić Lotnisko Lublin, przedkłada następujące propozycje: Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca 80, Żwirki i Wigury, Plagego i Laśkiewicza, Jana Karskiego, Janusza Kasperka, Tadeusza Góry, Marii Skłodowskiej – Curie, Jana Pawła II, Józefa Życińskiego.

 

(zdjęcie z ikony wpisu pochodzi ze strony: www.airport.lublin.pl)

Podobne wpisy: