sie 012013
 
Eurolot z Lublina ikona

Na tę wiadomość czekaliśmy, jak na stuprocentowy pewnik w skromnej siatce połączeń z lubelskiego lotniska. I nie mogło być inaczej na trasie, która od 21 czerwca generuje prawie pełne obłożenie samolotów. Pewny niedosyt oznacza końcowy termin lotów – liczyliśmy na całoroczne latanie do Gdańska, ale i z tego trzeba się cieszyć, gdyż dowodzi to potencjału ilości podróżnych.

Swoją drogą, taktyka Eurolotu może polegać na krótkoterminowym przedłużaniu lotów na tym kierunku i ich kontynuacji w przypadku zadowalającej frekwencji latających pasażerów. Oby taki scenariusz zaistniał także w przypadku wyczekiwanych lotów z Lublina do Wrocławia, Krakowa, Warszawy i innych polskich miast.

 Wiadomość o przedłużeniu lotów ucieszy na pewno wszystkich planujących wczasy  nad morzem we wrześniu, liczących na mniejsze tłumy na plażach i niższe ceny noclegów poza sezonem. Dodatkową zachętą są ceny biletów lotniczych z Lublin Airport, które na dzień dzisiejszy mieszczą się w kwocie 249 złotych za przelot w obie strony. Czyni to weekendowy wypad nad polskie morze o wiele bardziej atrakcyjnym, aniżeli podróż koleją.

 

Przykładowe ceny bieltów we wrześniu na trasie Lublin – Gdańsk:

 

Lotnisko Lublin – Lotnisko Gdańsk

Lublin Gdansk

Lotnisko Gdańsk – Lotnisko Lublin

Gdansk Lublin

 

Podobne wpisy: