maj 112013
 
Airport Gdansk

Nowo otwarte, lotnicze połączenie krajowe z lotniska w Świdniku do Gdańska, zachęca do sprawdzenia ewentualnych lotów łączonych, dla których Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy może być miejscem przesiadkowym. Już pierwsze spojrzenie na siatkę połączeń z gdańskiego lotniska, sugeruje nam duże możliwości zaplanowania takiego lotu. Miejscem docelowym podróży może być lotnisko w Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwecji lub Finlandii i kilka innych.

loty z przesiadkami Lublin Gdansk

Jak się okazuje, w przypadku krajów Europy północnej, Gdańsk ma o wiele więcej połączeń, aniżeli alternatywny port przesiadkowy, na który możemy bezpośrednio dolecieć z Lublina, czyli Oslo. W przypadku destynacji północnych, ważnym jest też to, iż lecimy cały czas w jednym kierunku bez lotów powrotnych i zbędnego tracenia czasu. Oddzielną kwestią jest oczekiwanie na następny samolot z gdańskiego lotniska. Jeśli jest to, nawet wielogodzinna przerwa, możemy z powodzeniem  zagospodarować ją na zwiedzanie miasta. Gdańsk ze swoimi turystycznymi atrakcjami i zabytkami, na pewno nie pozwoli nam się nudzić.

Jak wynika z mapy połączeń, loty ze Świdnika przez Gdańsk, umożliwią nam podróż do Turku w Finlandii, Goteborga, Sztokholmu, Malmo i Kopenhagi w Szwecji a także portów lotniczych w Norwegii, którymi mogą być Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Oslo, czy też Kristiansand. Dla podróżujących do Niemiec, alternatywą godną rozważenia będą porty lotnicze w Berlinie, Hamburgu – Lubece, Frankfurcie, Bonn i Monachium. Z Gdańska możemy polecieć także do Eindhoven i Amsterdamu w Holandii.

Dla prawdziwych fanów latania i osób lubiących dłuższe latanie, szczególnie to z przesiadkami, gdańskie lotnisko może być drugim etapem podróży z Lublina do Francji, Hiszpanii, Włoch, czy Chorwacji.

Linie lotnicze latające z Gdańska, to między innymi: Air Berlin, Eurolot, Lufthansa, Norwegian Air, PLL LOT, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines i Wizz Air. Swoją drogą można pozazdrościć Gdańskowi tylu linii lotniczych latających z tego miasta i tak rozległej siatki połączeń.

W poszukiwaniu ciekawych ofert na przeloty i promocji lotniczych na loty z gdańskiego airportu, warto odwiedzić serwis: www.latamyzgdanska.pl      

Podobne wpisy: