mar 012013
 
luty LUZ www.airport.lublin.pl
Lubelskie lotnisko – LUZ rozpoczęło w lutym trzeci miesiąc swej działalności. Tak oczekiwane przez nas nowe kierunki lotów ze Świdnika nadal nie mają oficjalnego potwierdzenia, ani ze strony władz portu, ani też ze strony linii lotniczych. Stale przybywa w naszej ankiecie głosów na najbardziej pożądane destynacje z lotniska w Świdniku. Prym wiodą Włochy. Miejmy nadzieję, iż wszyscy głosujący na loty do Italii z Lublina doczekają się tych połączeń wespół z zapowiadanymi wcześniej lotami krajowymi i do Niemiec. 
 
Kolos na lubelskim lotnisku
Niezaprzeczalnie, największym wydarzeniem ubiegłego miesiąca w życiu lotniska było lądowanie i start jednego z największych samolotów świata. Czterosilnikowy An-124 Rusłan przyleciał do Świdnika po dwa sześciotonowe śmigłowce – Sokoły wyprodukowane przez Agustę dla filipińskich sił powietrznych. Swą wielkością samolot ten ustępuje jedynie An-225 Mrija i Airbusowi 380. Lądowanie tego typu maszyny w dowolnym zakątku świata jest nie lada wydarzeniem. Tak też było w przypadku lubelskiego portu, który zgromadził tłumy widzów, chcących zobaczyć kolosa na własne oczy. Nie spełniły się przy tym obawy, co poniektórych o wytrzymałość pasa startowego i infrastrukturę lotniska przystosowanych do obsługi tak dużych samolotów. Pobyt Rusłana przebiegł bez najmniejszych problemów, dając nadzieję, iż LUZ w przyszłości będzie obsługiwał także większe samoloty pasażerskie. To z kolei rodzi nadzieje na loty międzykontynentalne z Lublina.
 
Antonov LUZ
 
Lotnisko Lublin uruchomi nową, firmową stronę internetową
Port Lotniczy Lublin zapowiedział uruchomienie nowej strony internetowej, która będzie bardziej miarodajnym i aktualnym źródłem informacji dla pasażerów. Największe zmiany mają dotyczyć rozkładu lotów, które będą prezentowane na stronie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu ewentualne opóźnienia startów i lądowań a także informacje o ewentualnych odwołaniach lotów będzie można sprawdzić w Internecie bez konieczności kontaktowania się z infolinią lotniska. Strona ma być uruchomiona w ciągu kilku tygodni. 
 
Będąc na lotnisku wrzuć grosik do rakiety
Skarbonka w kształcie rakiety umieszczona została w terminalu Lotniska Lublin na początku lutego. Jest to wspólna inicjatywa władz portu i fundacji – Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Zachęcamy wszystkich odwiedzających lotnisko LUZ do dawania datków na ten szczytny cel. Fundację można także wspomóc, przekazując 1% podatku, rozliczając dochody za ubiegły rok w formularzu PIT.
LUZ skarbonka
fot. www.airport.lublin.pl
 
Na lotnisko przyjeżdżają, ale nie latają
Tylko zwiedzają. Jak donosi Dziennik Wschodni, Port Lotniczy Lublin cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających indywidualnie i grupowo mieszkańców regionu. Wśród grup zorganizowanych można spotkać młodzież szkolną, studentów, emerytów, a nawet wycieczki parafialne. Największą atrakcją, szczególnie u najmłodszych cieszą się starty i lądowania samolotów. 
 
Niechlubne wpadki
Problemy z lotniskową radiolatarnią, kolejne przekierowania samolotów, złe wyniki kontroli z ULC – trzymamy kciuki za LUZ, aby było ich w przyszłości, jak najmniej.

Podobne wpisy: