lip 122013
 
loty z Lublina do Warszawy SprintAir

Firma lotnicza SprintAir to przewoźnik specjalizujący się w przewozach towarowych i szkoleniu pilotów i operatorów lotnictwa cywilnego. Jest to zarazem jedyna linia lotnicza operująca od 20 czerwca 2011 roku z zielonogórskiego lotniska w Babimoście i obsługująca miejscowy ruch pasażerski. SprintAir obsługuje tu trasę: Lotnisko Zielona Góra Babimost – Lotnisko Chopina w Warszawie. Obecnie bilety lotnicze przewoźnika można kupować w promocji skierowanej do studentów i seniorów (bilety po 89 zł) a także do rodzin latających razem na tej trasie – bilety po 49 PLN.

4 lipca SprintAir uruchomił także sezonowe połączenie z Zielonej Góry do Gdańska, które funkcjonować ma do 30 września bieżącego roku. Podobnie, jak w przypadku Lublina loty odbywają się dwa dni w tygodniu, przy czym z większą częstotliwością – trzy razy w poniedziałki i czwartki.

Flota samolotów SprintAir, to maszyny SAAB 340 typu QC – quick change, które w zależności od istniejących potrzeb można wykorzystywać jako samoloty do przewozów towarowych lub pasażerskich.

Czemu na stronie o lubelskim lotnisku piszę o SprintAir i połączeniach linii z Zielonej Góry? A to dlatego, iż w chwili obecnej wyglądają one tak:

Lotnisko Zielona Góra <=> Lotnisko Chopina Warszawa

A mogą wyglądać tak:

Lotnisko Zielona Góra <=> Lotnisko Chopina Warszawa <=> Lotnisko Lublin   

Lublin Airport skorzystałby na wydłużeniu trasy zielonogórskiego przewoźnika, zyskując wyczekiwane przez wielu loty z Lublina do Warszawy, a nawet biorąc pod uwagę jedno międzylądowanie – połączenie z zachodem Polski. 

Podobne wpisy: