mar 222015
 
Lublin Airport

W poniższym zestawieniu przedstawiamy w miarę tanie przeloty z Lublina na okres najbliższych miesięcy. Pomimo ostatnich redukcji tras i straty ważnego portu przesiadkowego jakim było w przypadku Eurolotu lotnisko Chopina, można znaleźć kilka destynacji z przystępnymi cenami. Rolę taniego lotniska przesiadkowego poza Londynem i Oslo będzie też zapewne pełnił Sztokholm obsługiwany od maja ze Świdnika przez Wizz Aira. Pierwsze miesiące funkcjonowania tej destynacji zapowiadają się zachęcająco, szczególnie pod kątem cen. Ten kierunek właśnie z racji cen otwiera poniższe zestawienie uszeregowane pod kątem kosztów przelotu.

Tanie przeloty z Lublina, wykaz tras i cen aktualnych na czas publikacji wpisu. Ceny biletów dotyczą całej podróży: tam i z powrotem. W przypadku podróży w jednym kierunku, jego cena stanowi w większości przypadków około 50% ceny podanej za cały przelot. W tym przypadku, ze względów oczywistych, informacja o długości pobytu nie ma zastosowania.

Sztokholm z Lublina za 78 zł

Wylot 30.05.2015 z LUZ do Sztokholmu Skavsta NYO. Powrót 25.06.2015. Przeloty bezpośrednie, bez przesiadek. Długość pobytu: 27 dni.

Oslo z Lublina za 84 zł

Wylot ze Świdnika 8 maja do oslo Sandefjord Torp. Powrót 2 czerwca. Loty bezpośrednie bez przesiadek. Czas pobytu 26 dni.

Katowice z Lublina za 218 zł

Dziwna destynacja podpowiadana przez jedną z wyszukiwarek biletów, aczkolwiek do przyjęcia prze fanów podróży lotniczych. Szczególnie ze względu na cenę. Katowice jako port docelowy z Lublina pojawił się na blogu we wrześniu ubiegłego roku w kontekście możliwych krajówek ze Świdnika obsługiwanych wtedy przez Eurolot i PLL LOT. Tym razem przesiadki zapewni nam Wizz Air. Wylot ze Świdnika do Sztokholmu 28 maja. Następnie do Katowic po 8 godzinnym oczekiwaniu. Powrót 2 czerwca. Tym razem lotniczym portem przesiadkowym jest Oslo. Czas oczekiwania na lot do Świdnika – około ośmiu godzin. Czas pobytu – 6 dni.

Londyn ze Świdnika za 218 zł

Propozycja na tani przelot ze Świdnika do Londynu jesienią bieżącego roku. Wylot do Londynu Stansted 12 listopada. Powrót 24 listopada. Czas pobytu 13 dni. Nieco droższa opcja za 232 złote dostępna jest 30 marca i z powrotem 20 kwietnia. W tym przypadku, do Londynu i na trasie powrotnej polecimy z Wizz Airem.

Gdańsk z Lublina za 283 zł

Następny kierunek krajowy z przesiadką w Sztokholmie i Oslo. Wylot 10 września. Zmiana samolotu w Sztokholmie. Powrót z Gdańska do Świdnika 8 października z przesiadką w Oslo. Czas pobytu, to 29 dni.

Dublin z Lublina za 365 zł

Na obecną chwilę jest to najtańsza opcja bezpośredniej podróży. Cena osiągalna dopiero na przyszły rok. Wznowienie tej destynacji ze Świdnika cieszyć się będzie na pewno także dużym powodzeniem, jak to miało miejsce w przeszłości. Najtańsze bilety na jesień z możliwością dzisiejszego zakupu są w cenach od 438 złotych. Najtańsze bilety, które udało mi się znaleźć (365 zł) oferowane są na przelot marcowy przyszłego roku z ośmiodniowym pobytem w Dublinie.

Budapeszt z Lublina za 368 zł

W tej cenie polecimy do stolicy Węgier z przesiadką w Sztokholmie 17 października. Przewoźnik – Wizz Air. Trasę powrotną obsługuje Ryanair z przesiadką w Londynie. Czas pobytu 25 dni.

Dusseldorf z Lublina za 367 zł

Wylot z Lublina 15 października przez Sztokholm. Drugi odcinek podróży obsługiwany jest przez Ryanaira. Powrót, podobnie jak w przypadku Budapesztu – przez Londyn. Obydwa odcinki trasy powrotnej obsługiwane są przez irlandzkiego przewoźnika. Czas pobytu 22 dni.

Brema z Lublina za 385 zł

Przeloty w podobnej konfiguracji, jak wyżej. Do Bremy polecimy 20 października, powrót 19 listopada. Czas pobytu 22 dni.

Wilno z Lublina za 411 zł

W tym przypadku obstawiać można byłoby Oslo lub Sztokholm jako port przesiadkowy. Jednak najtańszą opcja podróży lotniczej z Lublina do Wilna jest Londyn… Wylot 13 maja. Powrót taniej wyniesie nas przez Oslo 23 maja. Czas pobytu 11 dni. Przewoźnikiem lotniczym na wszystkich trasach jest Wizz Air.

Kolonia z Lublina za 425 zł

Wylot z lotniska w Świdniku 10 listopada, powrót 17 tego samego miesiąca. Przesiadki w Londynie. Trasa powrotna na odcinku Kolonia Londyn obsługiwana przez linię Germanwings. Pozostałe odcinki: Ryanair. Czas pobytu 8 dni.

Malaga z Lublina za 459 zł

Wylot 28 maja, powrót 11 czerwca. 15 dni pobytu. Porty przesiadkowe: Sztokholm i Oslo.

Edynburg ze Świdnika za 457 zł

Wylot 10 czerwca, powrót 27 tego samego miesiąca. Na obydwu odcinkach podróży przesiadamy się w Londynie. Lecimy z Ryanairem.

Ryga z Lublina za 462 zł

Linia lotnicza, jak wyżej. Loty przez Londyn Stansted. Wylot 15 października, powrót 5 listopada.

Shannon z Lublina za 462 zł

Wylot 20 października, powrót 3 listopada. Londyn Stansted jako port przesiadkowy. Przewoźnik: Ryanair. Czas pobytu 15 dni.

Cork z Lublina za 462 zł

Wylot 20 października, powrót 3 listopada. Całą podróż odbywamy z Ryanairem, przesiadając się w Londynie Stansted. Czas pobytu 15 dni.

Knock z Lublina za 474 zł

23 października wylatujemy, 5 listopada wracamy. W tym przypadku do Knock polecimy przez Londyn Luton. Trasa powrotna przez Londyn Stansted. Czas pobytu: 14 dni.

Berlin ze Świdnika za 501 zł

Podróż w datach: 20 października – 3 listopad. Lecimy z irlandzkim Ryanairem. Przesiadki w Londynie Stansted. Czas pobytu 15 dni.

Dortmund z LUZ za 508 zł

Wylot ze Świdnika 19 października z Wizz Airem do Londynu Luton. Z londynu do Dortmundu lecimy z easyJet. Trasa powrotna 12 listopada obsługiwana przez Ryanaira. Czas pobytu 25 dni.

Eindhoven ze Świdnika za 505 zł

Wylot 22 października, powrót 5 listopada. Czas pobytu 15 dni. Trasę obsługuje Ryanair.

Glasgow z LUZ za 531 zł

11 października wylot, 5 listopada powrót. Linie lotnicze: Wizz Air, easyJet i Ryanair. Czas pobytu: 26 dni.

Ibiza ze Świdnika za 531 zł

Do Ibizy możemy polecieć z przesiadką w Londynie Stansted 21 kwietnia. Powrót 12 maja. Lecimy z easyJetem i Ryanairem. Czas pobytu 22 dni.

Barcelona z LUZ za 558 zł

Wylot 11 października, powrót 5 listopada. Przewoźnicy, tak jak w przypadku przelotu z Lublina do Ibizy. Czas pobytu 31 dni.

Tanie przeloty z Lublina przy odrobinie samozaparcia i uporu przy szukaniu są czasami nadal dostępne. Ich pula byłaby o wiele większa przy eurolotwskich lotach do Warszawy. Utratę tego kierunku, jak też zaprzestanie lotów Eurolotu, uważam osobiście za niepowetowaną stratę. Na ile przyczyniło się do tego złe zarządzanie a na ile irlandzka konkurencja kosząca niesamowicie ceny- nie nam osądzać. Lubelskie lotnisko straciło na tym bardzo wiele i ponownie potrzeba teraz nowych wysiłków i starań, aby zapełnić lukę po nieobecnych połączeniach do Gdańska, Warszawy i Mediolanu.

Podobne wpisy: