sty 082013
 
autobus na lubelskie lotnisko

Od soboty lubelskie lotnisko uzyskało nowe, regularne połączenia autobusowe z centrum Lublina. Do portu lotniczego w Świdniku specjalnie oznakowane autobusy odjeżdżają na dzień dzisiejszy z Placu Zamkowego dwie godziny przed planowanymi odlotami samolotów. Po drodze autobus zatrzymuje się na chwilę obecną jedynie na parkingu przy Alei Lotników Polskich w Świdniku.

Od 12 stycznia trasa przejazdu może być zmieniona. Planowany jest odjazd z placu przy ulicy Cerkiewnej i dodatkowy przystanek na trasie do lotniska przy hali MOSiR w Lublinie. Odjazdy z Portu Lotniczego Lublin w kierunku Lublina zostały zaplanowane na 45 minut po przylotach samolotów. W przypadku ich ewentualnych opóźnień autobus zaczeka na przylatujących pasażerów. Odjazdy odbywać się będą z przystanku przy terminalu – wyjściu ze strefy przylotów. Wstępne informacje o cenach biletów określają ich przedział cenowy na 5,30 do 6,00 PLN. Czas przejazdu na powyższej trasie wynosi około 35 minut. Bieżący rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.nalotniskolublin.pl

Autobus na Lotnisko Lublin

Bardzo dobrze się stało, iż władze Airport Lublin w miarę szybko znalazły rozwiązanie problemów komunikacyjnych z Lublinem w postaci połączeń autobusowych. Dalsze czekanie na wyłonienie przewoźnika w wyniku postępowania przetargowego nie polepszyłoby sytuacji a niezadowolenie pasażerów rosłoby nadal. Należy mieć tu także na uwadze sporą rzeszę osób odprowadzających pasażerów na lubelskie lotnisko, tudzież witających ich po przylotach samolotów. Szynobus w przyszłości, na pewno też się bardziej sprawdzi, ale naszym skromnym zdaniem do tego potrzeba jest jego częstszych kursów i większej ilości klientów, których mogą zapewnić liczniej lądujące i startujące samoloty z lubelskiego lotniska.    

Podobne wpisy: