lut 072013
 
konkurs MasterCard

Wszyscy miłośnicy podróży i posiadacze kart World MasterCard mają niecodzienną okazję wygrania podróży życia do Nowej Zelandii i zobaczenia jednej z najbardziej fascynujących jaskiń na świecie – Waitomo. Wszystko to w ramach konkursu, który przygotował wydawca kart World MasterCard trwającego od 4 lutego do 31 marca 2013 roku. Zasady konkursu są bardzo proste. Jeśli jesteś posiadaczem tego rodzaju karty, zarejestruj transakcje nią wykonane w okresie, o którym mowa powyżej w minimalnej ilości – co najmniej 5 transakcji o dowolnej wartości.

W pierwszym etapie konkursu trwającym od 4 lutego do 31 marca 2013 roku dla osób biorących w nim udział, organizator przygotował nagrody dzienne i tygodniowe. Co tydzień do wygrania jest tablet Panasonic Toughpad – idealny do pracy w ekstremalnych warunkach. Odporny na zarysowania, wstrząsy, działanie kurzu i wody. Procesor Morvell 1,2GHz dual-core, 1024 MB RAM, ekran 10,1”TFT, Android 4,0, GPS, kompas. Nagrody codzienne do wygrania, to zegarek sportowy Timex Ironman Target Trainer +HRM, plecak McKinley Tilicho, zestaw surwiwalowy Ultimate Kit+ książki autorstwa Bear Grylls’a, voucher o wartości 500 PLN do sklepów INTERSPORT, roczna prenumerata National Geographic, walizka Samsonite S-Cope, aparat fotograficzny Panasonic, zestaw Tolkiena, w którego skład wchodzi audiobook i soundrack „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz jedna z ekranizacji filmu Tolkiena na Blue-ray.

Nagrody dzienne możliwe są do zdobycia przez osoby, które zarejestrowały transakcje kartą a także zdobyły danego dnia największą ilość punktów w grze zręcznościowej dostępnej na stronie organizatora konkursu.

Najbardziej atrakcyjną wygraną (dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej), która zostanie ogłoszona w ramach drugiego etapu trwającego od 1 do 4 kwietnia 2013 roku, jest podróż do Nowej Zelandii i zwiedzanie jaskini Waitomo. Program podróży przedstawia się następująco:

DZIEŃ 1-2  PRZELOT DO NOWEJ ZELANDII
DZIEŃ 3   AUCKLAND – SKY TOWER
Spacer po Auckland i podziwianie najbardziej kosmopolitycznego miasta Nowej Zelandii. Wizyta w słynnej marinie, wejście na jeden z symboli miasta – wieżę Sky Tower.
DZIEŃ 4   JASKINIE WAITOMO 
Dwie opcje atrakcji do wyboru:
OPCJA 1 – Eksploracja jaskiń Waitomo. Każdy z Uczestników wyposażony w odpowiedni sprzęt i pod nadzorem profesjonalnych instruktorów zejdzie do podziemnego królestwa, gdzie czekają niezapomniane emocje: zjazdy na linach, kolejki tyrolskie, spływ na gumowych kołach oraz pływanie po podziemnych jeziorach. Podczas eksploracji będzie można podziwiać stalaktyty, stalagmity, a także Glow Worms, z których słyną jaskinie Waitomo.
OPCJA 2 – Eksploracja jaskiń Waitomo. Na Uczestników czeka przygoda w dwóch jaskiniach Waitomo – Te Ana oraz Te Atua, których poznanie nie wymaga zjazdów linowych ani aktywności wodnych. W pierwszej, Uczestnicy odbędą spokojny spływ pontonem z podziwianiem słynnych Glow Worms. W drugiej zaś, odbędzie się spacer, wśród niezwykłych formacji
skalnych i miejsc, gdzie występują Glow Worms.
DZIEŃ 5   JASKINIE WAITOMO
Eksploracja jaskini Ruakuri słynącej z surrealistycznych formacji tworzonych przez stalaktyty i stalagmity. Zejście do podziemnej komnaty odznaczającej się doskonałą akustyką, w której odbywają się koncerty. Spływ łodzią po podziemnym jeziorze i podziwianie sklepień jaskini pełnych migoczących robaczków Glow Worms.
DZIEŃ 6        HOBBITON – ROTORUA
Przejazd do Hobbitonu – farmy, gdzie stworzono wioskę Hobbitów. Poznanie kulisów powstawania superprodukcji oraz zwiedzanie pozostałości po instalacjach filmowych. Następnie transfer do miejscowości Rotorua nazywanej siarkowym miastem. Przejazd do rezerwatu geotermalnego Te Whakarewarewa. Oglądanie erupcji najwyższego gejzeru w Nowej Zelandii – Pohutu, gotujących się błot, jeziorek geotermalnych oraz nowozelandzkiej roślinności. Odwiedzenie Te Puia będącego centrum kultury i rzemiosła Maorysów – autochtonicznej ludności nowozelandzkiej. Pokaz tradycyjnych tańców i pieśni maoryskich w tym słynnego tańca wojowników – haka. Relaks w miejscowych gorących źródłach w kompleksie Polynesian SPA.
DZIEŃ 7   WELLINGTON
Przejazd do Wellington, stolicy Nowej Zelandii – kameralnego miasta mającego niecałe 200 tysięcy mieszkańców. Oglądanie siedziby nowozelandzkiego parlamentu oraz zabytkowych kolonialnych budynków rządowych. Spacer wzdłuż brzegu Wellington Harbour.
DZIEŃ 8   REJS PROMEM – KAIKOURA
Transfer promem przez cieśninę Cook’a do Picton. Przejazd do Kaikoura, gdzie odbędzie się rejs statkiem po „Serengeti południowego Pacyfiku”. Duże prawdopodobieństwo zobaczenia olbrzymich kaszalotów oraz delfinów, a także rzadkich ptaków morskich.
DZIEŃ 9   PUNAKAIKI
Przejazd na zachodnie wybrzeże Wyspy Południowej przez Alpy Południowe wąskim Przesmykiem Lewisa. Dojazd do miejscowości Punakaiki położnej nad Morzem Tasmana. Podziwianie niesamowitych Pancake Rocks – skalnych formacji przypominających stosy cienkich naleśników oraz fontann powstających w wyniku wpływania wzburzonej wody w załomy skalne. Krótki spacer
w Parku Narodowym Paparoa.
DZIEŃ 10   LODOWCE
Przejazd jedną z najpiękniej położonych dróg na świecie – The Coast Road, ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Krótki postój w miasteczku Hokitika, będącym centrum wydobycia jadeitu. Dotarcie do lodowca Fox Glacier, majestatycznie opadającego lodowym jęzorem do wysokości lasu deszczowego, co jest ewenementem na skalę światową. Trekking na grzbiet lodowca.
DZIEŃ 11   QUEENSTOWN
Przejazd do Queenstown wzdłuż wybrzeża do  Parku Narodowego Mt. Aspiring, podziwianie panoramy jeziora Wanaka i Hawea z górującą nad nimi sylwetką Mt. Aspiring. Dojazd do Queenstown – światowej stolicy sportów ekstremalnych. Wizyta w ogrodzie botanicznym oraz ekscytująca przejażdżka powietrzną gondolą wznoszącą się na wysokość, z której możliwe będzie podziwianie zachwycającej panoramy całego miasta.
DZIEŃ 12        FIORDLAND – TE ANAU – REJS PODZIEMNĄ RZEKĄ
Przejazd malowniczą drogą przez Park Narodowy Fiordland do fiordu Milfordwiele. Rejs statkiem po Miflord Sound wśród opadających niemal pionowo do wody stoków usłanych dziesiątkami wodospadów. Szansa zobaczenia uchatek nowozelandzkich oraz delfinów, a nawet pingwinów. Nocą niezwykła atrakcja – przepłynięcie przez jezioro Te Anau i rejs podziemną rzeką.
DZIEŃ 13        QUEENSTOWN – ARROWTOWN
Przejazd do kanionu Shotover na ekscytujący rejs szybką łódką typu jetboat, która wykonuje gwałtowne skręty tuż przed skalistą ścianą kanionu. Przejazd do byłej osady poszukiwaczy złota, jednego z najładniejszych miast Nowej Zelandii – Arrowtown. Przejazd nad rzekę Kawarau, gdzie za sprawą legendarnego AJ Hacketta narodził się bungy jumping jako ogólnodostępny sport. Wizyta w Kiwi and Birdlife Park, gdzie występują ptaki Kiwi i inne endemiczne ptaki Nowej Zelandii.
DZIEŃ 14        PRZELOT DO AUCKLAND
Przelot do Auckland i wylot do Europy.
DZIEŃ 15        PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Polski.
Dostępność atrakcji (punktów programu) z harmonogramu zależna jest od ich dostępności w terminie wyjazdu wybranym przez Laureata nagrody. Kolejność atrakcji może ulec zmianie. Wszelkie zmiany w programie dotyczące zakresu świadczeń organizatora, wymagają indywidualnej zgody Laureata.
 

ŚWIADCZENIA ( DLA DWÓCH OSÓB):

Noclegi, wyżywienie, przelot do Auckland i z powrotem oraz przeloty wewnętrzne wraz z opłatami lotniskowymi,

opieka polskojęzycznego przewodnika, atrakcje wymienione w programie, ubezpieczenie Uczestnika i bagażu.

Tekst reklamujący konkurs ze strony organizatora:

Odwiedź z najbliższą osobą jedną z najbardziej fascynujących jaskiń na świecie – Waitomo w Nowej Zelandii. Przeżyj niezapomnianą wyprawę w głąb Ziemi, pokonaj groty iskrzących się stalaktytów i stalagmitów, poczuj adrenalinę podczas zjazdu na linach czy spływu na gumowych kołach.

Przepłyń łodzią przez podziemną rzekę wśród rozświetlających ciemność owadów Glow Worms żyjących tylko w tej jaskini. Zetknij się z niezwykłą kulturą Maorysów i weź udział w pokazie tradycyjnych tańców i pieśni maoryskich, w tym słynnego tańca wojowników – haka. Zwiedź miasto Hobbitów i poznaj kulisy powstawania tej superprodukcji.

Obejrzyj erupcję najwyższego gejzeru w Nowej Zelandii – Pohuku, odpocznij w rezerwacie wśród wrzących błot, jeziorek geotermalnych oraz nowozelandzkiej roślinności.

Przejedź jedną z najpiękniej położonych dróg na świecie – The Coast Road, ciągnącą się wzdłuż wybrzeża do lodowca Fox Glacier, majestatycznie opadającego lodowym jęzorem do wysokości lasu deszczowego, co jest ewenementem na skalę światową.

Zobacz miejsca o jakich Ci się nawet nie śniło!”

 

 

Podobne wpisy:

 Posted by admin at 01:19