Lublin – Gdańsk – Lublin za 249 PLN w promocji Promo

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lublin – Gdańsk – Lublin za 249 PLN w promocji Promo została wyłączona
kw. 172014
 
Eurolot z Lublina ikona

Eurolot uruchomił wielkanocną promocję biletów, którą objął także loty na trasie Lublin Gdańsk i na kierunku powrotnym. Koszt przelotu w promocji Promo, to 249 złotych. Bilety w tej cenie są do nabycia na stronie internetowej przewoźnika od 15 do 21 kwietnia. Okres przelotów objęty promocją: od 5 maja do 31 sierpnia bieżącego roku. Z regulaminu promocji dowiadujemy się, iż ilość zniżkowych biletów jest ograniczona. Warto, więc wykorzystać nadchodzące dni na ich zakup i zaplanowanie wakacyjnego pobytu w Gdańsku. Bilety zakupione w promocji nie podlegają zwrotowi, zmianom dat rezerwacji lotów, ani wymianie.    

Rezerwacji i zakupu biletów możemy dokonywać na stronie internetowej Eurolotu lub za pośrednictwem Call Center pod numerami telefonów: + 48 222 758 740, ewentualnie 801 801 740.

Lublin Gdańsk za 249 PLN

Sposób na tanie loty do Frankfurtu z Lublina

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Sposób na tanie loty do Frankfurtu z Lublina została wyłączona
kw. 152014
 
taniej do Frankfurtu z Lublina

W poszukiwaniu sposobu na tanie loty do Frankfurtu z Lublina, odkryłem zależność, dzięki której wykupując bilety tam i z powrotem ( Lublin – Frankfurt – Lublin), zapłacimy mniej, aniżeli kupowalibyśmy bilet tylko w jedną stronę. W ten sposób na najtańszych połączeniach udaje się zaoszczędzić około 755 złotych.

Niższa cena lotów na dwóch kierunkach w porównaniu z wyższym kosztem podróży na jednej trasie, wydawać się może nielogiczną, ale tak faktycznie jest. Wynika to z faktu, iż podróż z Lublina do Frankfurtu i na trasie powrotnej, udostępniana jest na obecną chwilę przez Lufthansę w taryfie Economy Saver, zaś podróż tylko w jednym kierunku – w droższej taryfie Economy Basic. Zakupione bilety lotnicze w droższej taryfie Economic Basic nie podlegają zwrotom, zaś koszt zmiany rezerwacji – dat podróży podlega opłacie 60 euro. Biletów w taryfie Economic Saver nie możemy odpłatnie zwrócić, ani też zmienić dat podróży, nawet za dodatkową opłatą. Na adekwatnych trasach – z Frankfurtu do Lublina i na kierunku powrotnym, występują podobne zależności: taniej zapłacimy w sumie za bilety na dwóch kierunkach, aniżeli za bilet na jednej trasie.

Trudno na obecną chwilę stwierdzić, czy jest to stała praktyka przewoźnika, czy też są to czasowe regulacje cen biletów umożliwiające maksymalne obłożenie samolotów na przeloty tam i z powrotem.

Mam nadzieję, iż powyższe spostrzeżenie przyda się wszystkim, planującym i wyszukującym  tanie loty do Frankfurtu z Lublina i na trasie powrotnej. Podobne ceny lotów oferowane są także przez portale pośredniczące w sprzedaży biletów, takie jak tripsta.pl, jednakże sugerowany sposób zakupu biletów, to ich zakup na stronie internetowej przewoźnika, która jest także w języku polskim, jak też telefoniczne biuro obsługi klienta.

Maksymalizacją oszczędności mogłoby być odstąpienie lub sprzedaż biletu powrotnego innej osobie, jednakże przewoźnik nie dopuszcza w swym regulaminie takiej możliwości. Gdyby tak było, ceny lotów Lufthansą byłyby porównywalne, a niekiedy nawet niższe od cen biletów oferowanych przez tanie linie lotnicze.

Porównanie kosztów podróży w jednym i na dwóch kierunkach, o którym wyżej napisałem, przedstawiają poniższe zrzuty ekranów rezerwacji:   

Koszt podróży na trasie Lublin Frankfurt – lot tylko w jedną stronę

Koszt podróży na trasie Lublin Frankfurt

Koszt podróży na trasie Lublin Frankfurt Lublin – lot tam i z powrotem

Lublin Frankfurt Lublin