Kopenhaga z Lublina za 164 złote

 POMYSŁY NA PODRÓŻE  Możliwość komentowania Kopenhaga z Lublina za 164 złote została wyłączona
lut 152016
 

Kopenhaga z Lublina z kwietniowym terminem wylotu i powrotu osiągalna jest na dziś za 164 złote. Połączenie przesiadkowe przez Sztokholm do stolicy Danii zapewnią nam dwie niskobudżetowe linie: Wizz Air i Ryanair. Mile zaskakuje zwłaszcza cena Ryanaira i to dzięki niemu Kopenhaga z Lublina zaistniała w tak atrakcyjnej cenie. Przewoźnik ustalił cenę przelotu ze Sztokholmu do Kopenhagi na 21 złotych, zaś na trasie powrotnej na 22 złote.

Tanio też kosztują bilety Wizz Aira w tym terminie na sztokholmskiej trasie. Kopenhaga z Lublina , to trochę karkołomne połączenie. Najpierw lecimy na północ i wracamy, aby dotrzeć do miejsca docelowego. Ale z drugiej strony trasa nie jest zanadto długa i cena bardzo atrakcyjna. Podróżujemy, oczywiście na wszystkich odcinkach podróży jedynie z bagażem podręcznym.

Kopenhaga z Lublina

Sztokholm z LUZ w jeden dzień za 78 zł

 POMYSŁY NA PODRÓŻE  Możliwość komentowania Sztokholm z LUZ w jeden dzień za 78 zł została wyłączona
sty 162016
 
loty lublin sztokholm

Zmienione godziny lotów w nowym sezonie na trasie Lublin Sztokholm, umożliwiają jednodniową wycieczkę samolotem. Do Sztokholmu Skavsta wylecimy z Lublina o 12:30 w środę 20 kwietnia i wrócimy na świdnickie lotnisko tego samego dnia o 22:55. Do jednodniowej eskapady zachęca cena. Przelot tam i z powrotem kosztuje na dziś 78 złotych przy płatności visą, mastercardem lub przelewem bankowym. W cenę wliczony jest mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x35 cm. Na tych samych warunkach i w identycznej cenie  możemy polecieć z Lublina do Sztokholmu i z powrotem 27 kwietnia.

Lublin Sztokholm Lublin

Samolotem z Lublina na Walentynki

 POMYSŁY NA PODRÓŻE  Możliwość komentowania Samolotem z Lublina na Walentynki została wyłączona
paź 222015
 

Przyszłoroczne Walentynki przypadają w niedzielę. Z racji tego, że jest to dzień wolny od pracy i zajęć, można pokusić się o wcześniejszą rezerwację biletów, aby 14 lutego spędzić w sposób wyjątkowy i poza granicami kraju. Wyprzedzenie czasowe też jest znaczne, co sprzyja zakupom tańszych biletów lotniczych. Poszukiwania lotów rozpocząłem od Lufthansy będąc przekonanym o jej najdroższej ofercie na powyższy okres. Tak też jest w rzeczywistości. Przelot do Frankfurtu tam i z powrotem wniesie jedną osobę 1396 złotych. Opcję tę dodatkowo dyskwalifikuje fakt lotu powrotnego, który rozpoczyna się 14 lutego o godzinie 11:00.

Atrakcyjną ofertę na Walentynki znajdziemy w ofercie Wizz Aira na przelot do Sztokholmu. Wylot w sobotę 13 lutego o 13:00 i powrót we wtorek 16 lutego z godziną wlotu 15:20. Cena biletu bardzo atrakcyjna – 78 złotych za jedną osobę z bagażem podręcznym. Cena na przelot Lublin – Sztokholm – Lublin.

lot Lublin Sztokholm Walentynki

Sporo drożej poza Niemcami wypadłyby Walentynki spędzone w Norwegii. Cena przelotu w obie strony, 358 złotych. Wylot w niedzielę 14 lutego o 12:35, powrót w środę 17 lutego o 15:10. Trochę zaskakuje Bruksela, do której możemy polecieć za 158 złotych. Akurat na terminy okołowalentynkowe jest trochę drożej. Poza tym loty za 78 złotych w licznych terminach. Wylot z Lublina do Brukseli Charleroi w piątek 12 lutego o 7:10, powrót w poniedziałek 15 lutego o 10:00. Koszt samolotu Ryanaira na Walentynki w Londynie, to 215,60 złotych przypadające na jedną osobę . Wylot w sobotę 13 lutego, powrót we wtorek 16 lutego. W przypadku Glasgow jest już całkiem drogo. Koszt przelotu dla jednej osoby, to 318 złotych. Wylot z Lublina o 5:30 w niedzielę, powrót o 8:05 w środę. Podobnie sprawa przedstawia się z Doncaster. Koszt na jedną osobę, to 358 złotych. Z Lublina do Doncaster wylecimy o 6:40 w sobotę 13 lutego, powrót o 9:00 we wtorek. Do Londynu Luton polecimy z Wizz Airem 13 lutego o 21:35. Powrót 15 lutego o 11:10. Koszt biletu 217,30 zł. Dublin na Walentynki jest na obecną chwilę tańszy od Glasgow. Cena biletu u irlandzkiego przewoźnika, to 288 złotych dla jednej osoby. Wylot w niedzielę14 lutego  godzinie 13:40, powrót w środę 17 lutego o 6:40.

Bruksela na weekend z wylotem z Lublina od 78 zł

 POMYSŁY NA PODRÓŻE  Możliwość komentowania Bruksela na weekend z wylotem z Lublina od 78 zł została wyłączona
sie 022015
 

Wrześniowy weekend w Brukseli z przelotem linią Wizz Air możemy zaplanować dziś w atrakcyjnej cenie już od 78 złotych. Obowiązuje ona dla uczestników programu Wizz Discount Club. Osoby niezrzeszone w programie zapłacą nieco więcej – 98 złotych. Dzięki wczesnemu wylotowi ze Świdnika w piątek 18 września o 7:10, zyskujemy dodatkowy dzień, co oznacza trzy, pełne doby pobytu w stolicy Belgii. Planowany powrót – w poniedziałek 21 września. Wylot z Brukseli Charleroi o 10:00. Obowiązująca cena biletów aktualna jest przy płatności przelewem bankowym, visą lub mastercardem i pod warunkiem, iż podróżujemy jedynie z małym bagażem podręcznym. Uruchamiane 14 września loty do Brukseli z lotniska w Świdniku charakteryzują się, jak do tej pory niewygórowanymi cenami biletów. Wśród nich możemy znaleźć także bardzo tanie, jak wyżej opisane na wrześniowy, weekendowy wypad.

Lublin Bruksela Lublin

To, co zwiększy na pewno koszty pobytu, to noclegi. Tanich hoteli, pensjonatów, moteli i hosteli możemy wyszukiwać na Bookingu, Expedii, HRS a także na stronach multi wyszukiwarek, z których godną polecenia jest Hotelscombined.

Tanie przeloty z Lublina na najbliższe miesiące

 POMYSŁY NA PODRÓŻE  Możliwość komentowania Tanie przeloty z Lublina na najbliższe miesiące została wyłączona
mar 222015
 
Lublin Airport

W poniższym zestawieniu przedstawiamy w miarę tanie przeloty z Lublina na okres najbliższych miesięcy. Pomimo ostatnich redukcji tras i straty ważnego portu przesiadkowego jakim było w przypadku Eurolotu lotnisko Chopina, można znaleźć kilka destynacji z przystępnymi cenami. Rolę taniego lotniska przesiadkowego poza Londynem i Oslo będzie też zapewne pełnił Sztokholm obsługiwany od maja ze Świdnika przez Wizz Aira. Pierwsze miesiące funkcjonowania tej destynacji zapowiadają się zachęcająco, szczególnie pod kątem cen. Ten kierunek właśnie z racji cen otwiera poniższe zestawienie uszeregowane pod kątem kosztów przelotu.

Tanie przeloty z Lublina, wykaz tras i cen aktualnych na czas publikacji wpisu. Ceny biletów dotyczą całej podróży: tam i z powrotem. W przypadku podróży w jednym kierunku, jego cena stanowi w większości przypadków około 50% ceny podanej za cały przelot. W tym przypadku, ze względów oczywistych, informacja o długości pobytu nie ma zastosowania.

Sztokholm z Lublina za 78 zł

Wylot 30.05.2015 z LUZ do Sztokholmu Skavsta NYO. Powrót 25.06.2015. Przeloty bezpośrednie, bez przesiadek. Długość pobytu: 27 dni.

Oslo z Lublina za 84 zł

Wylot ze Świdnika 8 maja do oslo Sandefjord Torp. Powrót 2 czerwca. Loty bezpośrednie bez przesiadek. Czas pobytu 26 dni.

Katowice z Lublina za 218 zł

Dziwna destynacja podpowiadana przez jedną z wyszukiwarek biletów, aczkolwiek do przyjęcia prze fanów podróży lotniczych. Szczególnie ze względu na cenę. Katowice jako port docelowy z Lublina pojawił się na blogu we wrześniu ubiegłego roku w kontekście możliwych krajówek ze Świdnika obsługiwanych wtedy przez Eurolot i PLL LOT. Tym razem przesiadki zapewni nam Wizz Air. Wylot ze Świdnika do Sztokholmu 28 maja. Następnie do Katowic po 8 godzinnym oczekiwaniu. Powrót 2 czerwca. Tym razem lotniczym portem przesiadkowym jest Oslo. Czas oczekiwania na lot do Świdnika – około ośmiu godzin. Czas pobytu – 6 dni.

Londyn ze Świdnika za 218 zł

Propozycja na tani przelot ze Świdnika do Londynu jesienią bieżącego roku. Wylot do Londynu Stansted 12 listopada. Powrót 24 listopada. Czas pobytu 13 dni. Nieco droższa opcja za 232 złote dostępna jest 30 marca i z powrotem 20 kwietnia. W tym przypadku, do Londynu i na trasie powrotnej polecimy z Wizz Airem.

Gdańsk z Lublina za 283 zł

Następny kierunek krajowy z przesiadką w Sztokholmie i Oslo. Wylot 10 września. Zmiana samolotu w Sztokholmie. Powrót z Gdańska do Świdnika 8 października z przesiadką w Oslo. Czas pobytu, to 29 dni.

Dublin z Lublina za 365 zł

Na obecną chwilę jest to najtańsza opcja bezpośredniej podróży. Cena osiągalna dopiero na przyszły rok. Wznowienie tej destynacji ze Świdnika cieszyć się będzie na pewno także dużym powodzeniem, jak to miało miejsce w przeszłości. Najtańsze bilety na jesień z możliwością dzisiejszego zakupu są w cenach od 438 złotych. Najtańsze bilety, które udało mi się znaleźć (365 zł) oferowane są na przelot marcowy przyszłego roku z ośmiodniowym pobytem w Dublinie.

Budapeszt z Lublina za 368 zł

W tej cenie polecimy do stolicy Węgier z przesiadką w Sztokholmie 17 października. Przewoźnik – Wizz Air. Trasę powrotną obsługuje Ryanair z przesiadką w Londynie. Czas pobytu 25 dni.

Dusseldorf z Lublina za 367 zł

Wylot z Lublina 15 października przez Sztokholm. Drugi odcinek podróży obsługiwany jest przez Ryanaira. Powrót, podobnie jak w przypadku Budapesztu – przez Londyn. Obydwa odcinki trasy powrotnej obsługiwane są przez irlandzkiego przewoźnika. Czas pobytu 22 dni.

Brema z Lublina za 385 zł

Przeloty w podobnej konfiguracji, jak wyżej. Do Bremy polecimy 20 października, powrót 19 listopada. Czas pobytu 22 dni.

Wilno z Lublina za 411 zł

W tym przypadku obstawiać można byłoby Oslo lub Sztokholm jako port przesiadkowy. Jednak najtańszą opcja podróży lotniczej z Lublina do Wilna jest Londyn… Wylot 13 maja. Powrót taniej wyniesie nas przez Oslo 23 maja. Czas pobytu 11 dni. Przewoźnikiem lotniczym na wszystkich trasach jest Wizz Air.

Kolonia z Lublina za 425 zł

Wylot z lotniska w Świdniku 10 listopada, powrót 17 tego samego miesiąca. Przesiadki w Londynie. Trasa powrotna na odcinku Kolonia Londyn obsługiwana przez linię Germanwings. Pozostałe odcinki: Ryanair. Czas pobytu 8 dni.

Malaga z Lublina za 459 zł

Wylot 28 maja, powrót 11 czerwca. 15 dni pobytu. Porty przesiadkowe: Sztokholm i Oslo.

Edynburg ze Świdnika za 457 zł

Wylot 10 czerwca, powrót 27 tego samego miesiąca. Na obydwu odcinkach podróży przesiadamy się w Londynie. Lecimy z Ryanairem.

Ryga z Lublina za 462 zł

Linia lotnicza, jak wyżej. Loty przez Londyn Stansted. Wylot 15 października, powrót 5 listopada.

Shannon z Lublina za 462 zł

Wylot 20 października, powrót 3 listopada. Londyn Stansted jako port przesiadkowy. Przewoźnik: Ryanair. Czas pobytu 15 dni.

Cork z Lublina za 462 zł

Wylot 20 października, powrót 3 listopada. Całą podróż odbywamy z Ryanairem, przesiadając się w Londynie Stansted. Czas pobytu 15 dni.

Knock z Lublina za 474 zł

23 października wylatujemy, 5 listopada wracamy. W tym przypadku do Knock polecimy przez Londyn Luton. Trasa powrotna przez Londyn Stansted. Czas pobytu: 14 dni.

Berlin ze Świdnika za 501 zł

Podróż w datach: 20 października – 3 listopad. Lecimy z irlandzkim Ryanairem. Przesiadki w Londynie Stansted. Czas pobytu 15 dni.

Dortmund z LUZ za 508 zł

Wylot ze Świdnika 19 października z Wizz Airem do Londynu Luton. Z londynu do Dortmundu lecimy z easyJet. Trasa powrotna 12 listopada obsługiwana przez Ryanaira. Czas pobytu 25 dni.

Eindhoven ze Świdnika za 505 zł

Wylot 22 października, powrót 5 listopada. Czas pobytu 15 dni. Trasę obsługuje Ryanair.

Glasgow z LUZ za 531 zł

11 października wylot, 5 listopada powrót. Linie lotnicze: Wizz Air, easyJet i Ryanair. Czas pobytu: 26 dni.

Ibiza ze Świdnika za 531 zł

Do Ibizy możemy polecieć z przesiadką w Londynie Stansted 21 kwietnia. Powrót 12 maja. Lecimy z easyJetem i Ryanairem. Czas pobytu 22 dni.

Barcelona z LUZ za 558 zł

Wylot 11 października, powrót 5 listopada. Przewoźnicy, tak jak w przypadku przelotu z Lublina do Ibizy. Czas pobytu 31 dni.

Tanie przeloty z Lublina przy odrobinie samozaparcia i uporu przy szukaniu są czasami nadal dostępne. Ich pula byłaby o wiele większa przy eurolotwskich lotach do Warszawy. Utratę tego kierunku, jak też zaprzestanie lotów Eurolotu, uważam osobiście za niepowetowaną stratę. Na ile przyczyniło się do tego złe zarządzanie a na ile irlandzka konkurencja kosząca niesamowicie ceny- nie nam osądzać. Lubelskie lotnisko straciło na tym bardzo wiele i ponownie potrzeba teraz nowych wysiłków i starań, aby zapełnić lukę po nieobecnych połączeniach do Gdańska, Warszawy i Mediolanu.