Tanie bilety kolejowe za złotówkę

 SPOSOBY NA TAŃSZE BILETY  Możliwość komentowania Tanie bilety kolejowe za złotówkę została wyłączona
gru 132013
 
Tanie bilety kolejowe za złotówkę

Niespotykana dotąd i bardzo atrakcyjna okazja na tanie bilety kolejowe staje się tym razem udziałem Przewozów Regionalnych. Od 15 grudnia do końca stycznia, bilety kolejowe w cenie już od 1 PLN będą do nabycia w ramach dziennych pul, których łączna ilość wyniesie 51 tysięcy. Każdy z dziennych limitów liczący 1100 sztuk biletów na przejazdy pociągami interREGIO, będzie dawał możliwość ich zakupu w cenach 1, 9, 19, 29 i 39 złotych. System sprzedaży wzorowany na promocjach lotniczych i autobusowych, realizowany będzie przez przewoźnika kolejowego wyłącznie przez Internet.

Dostępność tanich biletów warunkują oczywiście daty podróży, termin zakupu i trasa przejazdu wybranego pociągu. Nadrzędną regułą, która wydaje się być najlepiej sprawdzoną dla łowców tanich okazji cenowych, to zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Dla chcących kupić tani bilet kolejowy za 1 PLN, logicznym posunięciem będzie zapewne, zaplanowanie tego już w najbliższym terminie – po północy, w dobie z 14 na 15 grudnia bieżącego roku. Na pewno sporo osób dojdzie do takiego wniosku. Oby starania zakupu biletów w tym samym czasie obyły się bez problemów z serwerami przewoźnika.

Tanie bilety kolejowe będą także do nabycia w ofercie interREGIO Bus, czyli na łączone przejazdy kolejowo-autobusowe. Z powyższej promocji mogą korzystać także studenci, uczniowie a także inni posiadacze kolejowych zniżek ustawowych. Te grupy pasażerów będą mogły także nabywać bilety po jeszcze niższych cenach. Więcej informacji i możliwość zakupu biletów, znajdziemy na stronie: www.przewozyregionalne.pl.

Tanie bilety kolejowe w cenach, nawet za złotówkę, to bez wątpienia odpowiedź na uruchomienie lotów krajowych przez tanie linie lotnicze. W przypadku Polski, rozpoczęcie tych lotów zapowiedział irlandzki przewoźnik: Ryanair. Uruchamiane od kwietnia przyszłego roku połączenia na trasie Warszawa Modlin – Gdańsk i Warszawa Modlin – Wrocław, na pewno uszczuplą kiesę przewoźników kolejowych i autobusowych. Bilety lotnicze na powyższe trasy w siatce połączeń Rajana pojawiły się już na początku tego miesiące, a ich ceny rozpoczynają się od kwoty 99 złotych za przelot.

Jakby nie patrzeć, jesteśmy w przededniu intensywnego konkurowania o pasażera na trasach krajowych. Patrzę na to z nadzieją dołączenia świdnickiego lotniska i Lublina do oferty tanich przelotów i przejazdów poszczególnych firm lotniczych i przewozowych. To, co pasażer może z takiego konkurowania wynieść najlepszego, to niższa cena usługi i jej wyższy poziom. Oby tak też było w tym przypadku.  

   

Wizz Air z Lublina – jak kupić bilet lotniczy najtaniej?

 AKTUALNOŚCI, SPOSOBY NA TAŃSZE BILETY  Możliwość komentowania Wizz Air z Lublina – jak kupić bilet lotniczy najtaniej? została wyłączona
cze 212012
 

Pierwszą odpowiedź na pytanie w tytule znajdziemy na stronach Wizz Air’a – w wynikach wyszukiwarki lotów. Często przy cenie za przelot, Wizz Air proponuje rabat dla uczestników programu Wizz Xclusive Club, w granicach 20 – 40 złotych, pomniejszający cenę biletu. Roczny koszt wykupienia uczestnictwa w programie na obecną chwilę, to 130 złotych, który może zwrócić się w miarę szybko przy częstym lub grupowym korzystaniu z usług tego przewoźnika. Ceny biletów lotniczych mogą być także pomniejszone o powyższy rabat w przypadku podróży współpasażerów, których liczba nie przekracza 9 osób. Członkostwo w Wizz Xclusive Club można też czasami wykupić w ramach promocji oferowanych przez te linie. W ramach ubiegłorocznej oferty specjalnej, cena przystąpienia do powyższego programu wynosiła 45 złotych, a więc jedna trzecia, obecnie obowiązującej. Przewoźnik zastrzega w regulaminie, iż nie wszystkie loty będą premiowane powyższymi rabatami, ale w większości przypadków mają one zastosowanie. Dodatkowym bonusem związanym z Wizz Xclusive Club, jest dostęp do ekskluzywnych ofert promocyjnych przesyłanych na skrzynkę e-mail.

 

 

 

Citibank Wizz Air World Master Card.

Inną opcją na obniżkę cen biletów dla podróżujących, między innymi z Wizz Air z Lublina, będzie dokonanie płatności za bilet kartą Citibank Wizz Air Master Card, zwalniającą z opłaty rezerwacyjnej w kwocie 36 złotych. Płatności dokonywane powyższą kartą skutkują gromadzeniem punktów, które później mogą być zamieniane na złotówki pomniejszające ceny biletów w Wizz Air. Za każde wydane na zakupy 5 zł, posiadacz karty zyskuje 1 punkt, zaś każde wydane 5 zł na wizzair.com, to 2 punkty. Każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 złoty. Na powitanie (i za pierwszą transakcję) , posiadacz karty otrzymuje 1000 punktów, co jest równoznaczne z otrzymaniem bonusa o wartości 100 złotych. Karta oprocentowana jest na 0% przez okres 54 dni, zaś roczny koszt jej użytkowania, to 96 złotych. Podstawowe wymagania stawiane przez bank dla ubiegających się o powyższą kartę kredytową, to wiek, min. 21 lat, dochód netto min. 1200 złotych i zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 miesiące.

„Polowanie” na promocje.

Dla przyszłych pasażerów, latających z Wizz Air z Lublina, doskonałą alternatywą na tanie bilety lotnicze, będą także oferty specjalne i okresowe promocje. Mogą być one doskonałą okazją do zakupu biletu za przysłowiowe grosze. Tani przewoźnicy znani są z rewelacyjnych cen biletów. Pula takich biletów jest, zazwyczaj ograniczona czasowo i ilościowo, a zasada zakupu jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Reguły wprowadzania promocji nie są sztywne i trudno przewidzieć, kiedy przewoźnik uruchomi ofertę specjalną na dany lot. Zazwyczaj bardzo tanie bilety lotnicze dostępne są na 6 do 10 tygodni przed planowaną datą wylotu. Poszukujący biletów w promocji w Wizz Air i innych liniach, mogą mieć małe szanse na trasach z bardzo dużą frekwencją podróżnych, w okolicach świąt, długich weekendów, wakacji i ferii. Co gorsza, ceny biletów w powyższych okresach, przeważnie rosną. Alternatywą może być tutaj znalezienie w wyszukiwarce tańszego lotu z przesiadką lub z innego lotniska, zamiast bezpośredniego – po wyższej cenie.

Tanie bilety lotnicze i sposoby na ich wyszukiwanie.

 SPOSOBY NA TAŃSZE BILETY  Możliwość komentowania Tanie bilety lotnicze i sposoby na ich wyszukiwanie. została wyłączona
maj 092012
 

Tanie bilety lotnicze możemy wyszukiwać na wiele sposobów. Najważniejszą rzeczą jest, aby poszukiwania rozpocząć, jak najwcześniej i nie odkładać zakupu biletu lotniczego na ostatnią chwilę przed planowanym wyjazdem. W przeciwieństwie do wielu produktów turystycznych, oferty last minute u przewoźników lotniczych są rzadkością, zaś największe szanse na tani bilet lotniczy mogą zapewnić nam promocje typu first minute. Reguła powyższa sprawdza się, zarówno w przypadku przewoźników niskobudżetowych – tanich linii, jak też tradycyjnych linii lotniczych.

Tanie bilety lotnicze – wyszukiwarki.
Wyszukiwarka biletów lotniczych umożliwia w najszybszy sposób sprawdzenie ceny biletu lotniczego u wielu oferentów jednocześnie. Wyniki wyszukiwania uszeregowane są zwykle rosnąco, tak więc od razu uzyskujemy wstępną informację o najtańszym bilecie lotniczym na daną chwilę i w danej wyszukiwarce. W Internecie znajdziemy sporo wyszukiwarek i porównywarek cen biletów lotniczych. Znalezione oferty cenowe w poszczególnych wyszukiwarkach można potraktować jako punkt odniesienia do dalszych poszukiwań. Warto też sprawdzić, czy przedstawione ceny są ostatecznymi. Można to zrobić, próbując dokonać rezerwacji biletu lotniczego. Ostatni ekran, związany z płatnością da nam odpowiedź, czy do prezentowanej ceny biletu, doliczane są dodatkowe opłaty lub prowizje. W zależności od oferenta biletu (linia lotnicza, biuro podróży, provider internetowy), jego cena może się wahać i ostatecznie różnić od tej prezentowanej w wyszukiwarce. Sposób płatności za bilet (karta, przelew bankowy), może także wpływać na jego cenę. Dzieje się tak, nierzadko w przypadku tanich linii lotniczych.
Tanie bilety lotnicze – strony internetowe przewoźników.
W poszukiwaniach najtańszych biletów lotniczych, warto uwzględnić strony internetowe przewoźników kursujących na danej trasie. Strony takie, to często jedyne źródło informacji o ofertach specjalnych i promocjach nieudostępnianych biurom podróży i podmiotom pośredniczącym w sprzedaży biletów lotniczych. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na newsletter w poszczególnych liniach lotniczych. Umożliwi nam to otrzymywanie aktualnych informacji o promocjach – bezpośrednio na skrzynkę e-mail.
Tanie bilety lotnicze – czas wylotu i powrotu.
Nie warto obstawać przy konkretnym dniu wylotu i powrotu samolotem, o ile ich daty możemy przyśpieszyć lub opóźnić o kilka dni. Poszukując tanich biletów lotniczych, warto sprawdzić dni sąsiadujące z planowanymi datami podróży. Może to zaowocować znalezieniem tańszej oferty na samolot. W wielu przypadkach, podróżowanie w środku tygodnia jest tańsze od podróży w weekendy. Na dalszych trasach – z przesiadkami, ze zmianą dni podróży, można rozważyć także zmiany lotnisk przesiadkowych. Wybór innej trasy i przesiadka na innym lotnisku może okazać się korzystniejszym cenowo rozwiązaniem i za bilety lotnicze zapłacimy mniejsze pieniądze. W planowaniu tras pomocne będą wyszukiwarki lotów. Należy przy tym wziąć pod uwagę fakt, iż dłuższe przerwy w podróży, wiążące się z korzystaniem z noclegu w hotelu, podrażają ostateczny koszt wyjazdu.
Tanie bilety lotnicze – promocje i oferty specjalne.
Najtańsze bilety lotnicze mogą być dostępne w ramach okresowych promocji i ofert specjalnych. Poza wspomnianymi już stronami internetowymi przewoźników, źródłem wiedzy o promocjach mogą być ich strony firmowe na portalach społecznościowych. Takie oferty zamieszczane są też często na stronach dużych serwisów rezerwacyjnych, którym linie lotnicze udostępniają pule biletów po specjalnych cenach. Alternatywną opcją mogą być serwisy zakupów grupowych, oferujące przeloty i pobyty wypoczynkowe. Źródłem wiedzy o promocjach i ofertach specjalnych na tanie bilety lotnicze, są też fora internetowe i blogi. Ich użytkownicy pomagają sobie często nawzajem, przekazując informacje o najlepszych ofertach.
Tanie bilety lotnicze u tanich przewoźników.
Tanie linie lotnicze poza super ofertami za przysłowiową złotówkę, mogą też zaskoczyć swych klientów w całkiem odmiennym kontekście. Szczególnie zawiedzeni cenami biletów, mogą być pasażerowie rezerwujący w tych liniach bilety lotnicze na ostatnią chwilę i zabierający w podróż duży lub nietypowy bagaż. Korzystając z usług taniego przewoźnika, trzeba też mieć na uwadze koszty związane z opłatami za wystawienie biletu, prowizje od formy płatności a nade wszystko koszty, które poniesiemy na dotarcie do miejsca docelowego z lotniska, na którym wylądujemy. Specyfiką tanich linii lotniczych jest często fakt, iż korzystają one z mniejszych lotnisk , znacznie oddalonych od centrów miast lub większych miejscowości. W tych przypadkach, koszt dojazdu do miasta może przewyższyć cenę biletu lotniczego. Warto, więc porównać ofertę taniego przewoźnika z propozycją tradycyjnej linii lotniczej. Niepodważalnym jest też fakt, iż promocje tanich linii lotniczych i bilety kupowane ze znacznym wyprzedzeniem, należą do najtańszych ofert na rynku.
Tanie bilety lotnicze w ofertach last minute biur podróży.
Dla rezerwujących bilety lotnicze w ostatniej chwili, korzystną opcją mogą być oferty last minute proponowane przez biura podróży. Oferują one czasami niesprzedane miejsca w samolocie po atrakcyjnych cenach. Chodzi tu głównie o loty do miejscowości turystycznych w czarterowanych samolotach. Jeżeli lot czarterowy jest zbieżny z trasą naszego wyjazdu, możemy liczyć na cenę biletu z dużymi zniżkami.