LOT – siedem o siódmej.

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania LOT – siedem o siódmej. została wyłączona
lip 222012
 

„Siedem o siódmej” to taryfa last minute wprowadzona niedawno przez PLL LOT na przeloty przewoźnika od siedmiu do trzydziestu dni od daty zakupu biletu lotniczego. Promocja ogłaszana w każdą niedzielę o siódmej wieczorem trwa do północy i zawiera siedem ofert last minute w obniżonych cenach. Koszt biletu lotniczego obejmuje wszelkie dopłaty, podatki i opłaty lotniskowe. Taryfa „siedem o siódmej” ma zastosowanie do wszystkich premiowanych przelotów z minimalnym okresem pobytu 3 dni i maksimum pobytu w wymiarze 1 miesiąca czasu. Promocja nie przewiduje zmiany i zwrotu nabytego biletu lotniczego. Na dzień dzisiejszy (22 lipca 2012) w ofercie „siedem o siódmej” LOT oferuje promocyjne ceny na następujące przeloty w dwóch kierunkach: Frankfurt – 544 PLN, Hamburg – 570 PLN, Kijów – od 560 PLN a także Wiedeń w cenie 655 PLN. W promocyjnej cenie jest także przelot z Wrocławia do Monachium – 540 PLN. Loty krajowe objęte promocję, to: Poznań za 209 PLN i Szczecin w cenie 229 PLN. Miejmy nadzieję, że pasażerowie lubelskiego lotniska będą mieli także sposobność korzystania z powyższej taryfy, o ile PLL LOT zdecydują się stąd latać.

 Posted by admin at 18:27

Tańsze bilety LOT-u na tripsta.pl

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Tańsze bilety LOT-u na tripsta.pl została wyłączona
lip 222012
 

Tripsta.pl – internetowe biuro podróży rozpoczęło sprzedaż biletów PLL LOT bez pobierania opłaty serwisowej. Oznacza to dla przyszłych pasażerów możliwość zakupu tańszych biletów lotniczych u naszego narodowego przewoźnika. Przy rezerwowaniu biletów na poszczególne trasy, należy zwrócić uwagę, iż za dokonanie płatności za bilet na tripsta.pl pobierana jest opłata transakcyjna, zaś na stronie LOT-u opłata za wystawienie biletu (w przypadku rejsów zagranicznych). Opłaty powyższe mogą się różnić także w zależności od trasy lotu – krajowego lub zagranicznego, rodzaju użytej do płatności karty płatniczej lub przelewu bankowego. Ostateczne wyniki i ceny biletów lotniczych możliwe są do porównania na ekranie rezerwacji związanym z płatnością za przelot.

Londyn Warszawa październik

Ten sam przelot liniamii PLL LOT zarezerwujemy na tripsta.pl taniej. Cena poniższa zostanie zwiększona jedynie za płatność przelewem bankowym lub kartą płatniczą. W przypadku przelewu bankowego ostateczna cena wyniesie 705,78 PLN, zaś kartą 711,91 lub 717,51 PLN – w zależności od rodzaju karty, którą płacimy za bilet lotniczy. Najkorzystniejszą formą płatności jest przelew bankowy, dzięki któremu oszczędności na zakupie biletu na tripsta.pl w porównaniu ze stroną internetową PLL LOT, wyniosą dla przykładowego lotu: 31,64 PLN.

P.S. W kalkulacji nie ujęto dobrowolnego ubezpieczenia, automatycznie proponowanego przez Tripstę przy kalkulacji ceny biletu. 

bilety tripsta.pl bez opłaty serwisowej

Cena biletu na  tripsta.pl bez opłaty serwisowej.

opłata przelewem za bilet na tripsta.pl

opłata kartą płatniczą na tripsta.pl

 Posted by admin at 10:54

Twoje prawa pasażera – w komórce.

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Twoje prawa pasażera – w komórce. została wyłączona
lip 202012
 

Odwołany lot, zagubiony lub zniszczony bagaż, opóźnienie samolotu, to sytuacje, które mogą nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie w czasie podróży lotniczej. Przewoźnicy lotniczy dokładają wszelkich starań, aby eliminować ich wystąpienie i minimalizować ewentualne skutki, lecz faktem jest, że mogą się one przydarzyć każdemu podróżującemu samolotem. W przypadku zaistnienia takich okoliczności, ważne jest, aby znać swoje prawa i nie być zdanym tylko na komunikaty i usprawiedliwienia linii lotniczej. Niezwłoczne zgłoszenie reklamacji lub roszczeń dotyczących niewywiązania się linii lotniczej z umowy, może skutkować satysfakcjonującym pasażera rozwiązaniem lub być podstawą do ewentualnego odszkodowania w przyszłości. Pomocą w takich sytuacjach może być aplikacja opracowana przez Komisję Europejską. Aplikacja na smartfony dostępna jest na czterech mobilnych platformach: Google Android, RIM Blackberry, Microsoft Windows Phone 7 oraz Apple iPhone i iPad. Na chwilę obecną, aplikacja jest zbiorem praw pasażerów podróżujących samolotem i koleją. W 2013 roku będzie wzbogacona o zbiór praw pasażerów podróżujących autokarami i statkami, gdyż wtedy zaczną obowiązywać przepisy dotyczące praw pasażerów w transporcie morskim i autokarowym.

 

Nie każdy podróżujący samolotem wie, iż na przykład nieuzasadnione niewpuszczenie pasażera na pokład samolotu lub odwołanie lotu, może skutkować odszkodowaniem w wysokości od 125 do 600 euro. Zbiór praw zawartych w aplikacji stanowi też bazę wiedzy na temat ewentualnych roszczeń w przypadku opóźnienia samolotu, zagubienia lub zniszczenia bagażu, przejrzystości cenowej biletów lotniczych, wymogów związanych z traktowaniem podróżnych, będących osobami niepełnosprawnymi itp. Aplikacja może też stanowić bieżące źródło informacji i rad dla pasażerów w sytuacjach kryzysowych, niezależnych od linii lotniczych, jak to miało miejsce w czasie wystąpienie chmury pyłów wulkanicznych pochodzących z Islandii w 2010 roku.

Aplikacja dostępna jest do pobrania pod następującym adresem: ec.europa.eu/transport/passanger-rights

 

prawa pasażera linii lotniczych

 Posted by admin at 19:33

Wizz Air uruchomił sprzedaż biletów na trasie Lublin – Oslo.

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Wizz Air uruchomił sprzedaż biletów na trasie Lublin – Oslo. została wyłączona
lip 182012
 
wizz air loty z Lublina

Wizz Air rozpoczął sprzedaż biletów lotniczych na trasie Lublin (LUZ) – Oslo Sandefjord Torp (TRF). Połączenia lotnicze na tej trasie będą realizowane wcześniej, niż zapowiadano – już od 18 grudnia bieżącego roku, dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Loty z Lublina do Oslo odbywać się będą o godzinie 17:10, zaś w odwrotnym kierunku o godzinie 14:25. Jeszcze w godzinach wieczornych bilety na marzec przyszłego roku można było nabyć, nawet po 4 złote. O północy ich cena wzrosła dziesięciokrotnie – do 40 złotych, co i tak jest atrakcyjną stawką. Podobnie, jak w przypadku uruchomienia połączeń lotniczych i sprzedaży biletów na trasie Lublin – Luton, najbliższe dni przyniosą, zapewne zwyżki cen biletów do Norwegii (i szczególnie z Oslo do Lublina). Dużym popytem będzie cieszył się na pewno okres sąsiadujący ze świętami i nowym rokiem, tak więc osoby planujące podróż w tym czasie muszą się pośpieszyć, aby kupić bilety w niższych cenach.

 Posted by admin at 01:08