Latamy za mile w programie Miles & More

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Latamy za mile w programie Miles & More została wyłączona
sie 262012
 
miles and more

Zdobywanie mil i ich wykorzystywanie w ramach programu Miles & More, jakby straciło trochę na atrakcyjności w dobie ekspansji linii niskokosztowych. Warto jednak przystąpić do programu, tym bardziej, iż gromadzenie i wykorzystywanie mil może odbywać się w czasie zakupów lub korzystania z usług partnerów z wielu różnych branż. Zdobyte w ten sposób mile możemy zamienić na produkty lub usługi oferowane przez firmy zrzeszone w programie lub przeznaczyć na bardziej komfortowe przeloty tradycyjnymi liniami lotniczymi.

Mile za przeloty
To podstawowy sposób gromadzenia mil na koncie uczestnika programu, który zrzesza na obecną chwilę 37 linii lotniczych z całego świata. Duża liczba przewoźników zwiększa szanse na zdobywanie większej ilości mil, szczególnie w przypadku lotów łączonych – podróży różnymi liniami lotniczymi. Ilość możliwych mil do zdobycia zależna jest od rodzaju lotu (rejsy krajowe, rejsy międzynarodowe, rejsy z/do/między pozaeuropejskimi portami docelowymi), klasy podróży (ekonomiczna, biznes), czy też klasy rezerwacyjnej. Możliwe mile do gromadzenia, to mile premiowe, statusowe, mile HON Circle lub Executive Bonus: dodatkowe 25% mil dla uczestników o statusie Frequent Traveller, Senator i HON Circle. Na stronie naszego narodowego przewoźnika trwa obecnie promocja na dodatkowe 500 mil premiowanych za zakup biletów na www.lot.com. PLL LOT premiują także podwójną ilością mil za loty z/do Warszawy i Zurychu do Pekinu. Powyższa oferta ważna jest do 31.08.2012 roku. Wśród linii lotniczych biorących udział w programie, poza LOT-em warto wymienić następujących przewoźników: Lufthansa, Brussels Airlines, Germanwings, Jet Airways, SAS, Singapore Airlines, Turkish Airlines, United, US Airways, Air Canada, Air China, Air India, Air Malta, Air New Zealand, Blue 1 i wiele innych.
 
Mile za rezerwacje hotelowe
Rezerwując nocleg w jednym z hoteli spośród 106 światowych sieci i kategorii hotelowych, także możemy zbierać mile. Często jest to 500 mil za sam pobyt w hotelu lub też ilość mil uzależniona jest od kwoty pieniędzy wydanej na nocleg.
 
Wypożyczalnie samochodów
Wynajmując samochód w następujących wypożyczalniach: Avis, Budget, Europcar, Hertz i Sixt, możemy liczyć na 500 mil.
 
Karty kredytowe
Płatności dokonywane kartami kredytowymi, których wydawcy zrzeszeni są w programie Miles & More, to jeden z najprostszych sposobów zbierania punktów do wymiany na mile lotnicze. Każde wydane 3 lub 5 PLN (w zależności od rodzaju lub wydawcy karty kredytowej) premiowane jest jedną milą. Niektóre banki nagradzają też nowych nabywców kart milami premiowymi na start w ilości 6000 lub 10000 mil powitalnych. Dodatkowe bonusy z posiadania niektórych kart biorących udział w programie, to także rabaty na zakupy u zrzeszonych partnerów. Banki i wydawcy kart zrzeszonych na obecną chwilę w programie: Citibank, mBank, Multibank, Diners Club, Mastercard.
 
Prenumeraty i książki
Prenumerując lub zakupując następujące wydawnictwa i książki, możemy także gromadzić mile lotnicze: Bloomberg Businessweek Polska, getAbstract, The Economist, Wprost.
 
Telekomunikacja i elektronika
Z polskich operatorów telefonicznych, jedynie Play bierze udział w programie Miles & More. Ofertę swą kieruje do abonentów wytypowanych planów taryfowych lub klientów kupujących konkretny model telefonu. Mile lotnicze zdobędziemy także, kupując telefon Sony Xperia w sklepie internetowym producenta.
 
Mile za punkty Payback
Uczestnicy programu Payback mają możliwość wymiany 5 punktów uzyskanych w tym programie na 1 milę premiową. Punkty możemy zdobywać kupując produkty lub usługi u następujących partnerów: Allegro, BP, Empik, Orange, Real, BZ WBK, Mango, Fly.pl, Home.pl, Multikino, Smyk, Orbis, Kolporter, travelplanet.pl, Tchibo.pl, egito.pl, Jysk i wiele innych. Ten sposób zdobywania punktów i ich zamiany na mile lotnicze należy do najbardziej powszechnych i najprostszych. Warto, więc w nim uczestniczyć i zbierać punkty a tym samym mile na darmowe przeloty w przyszłości. Ilość mil niezbędnych do wykorzystania na darmowy przelot samolotem możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora na stronie www.miles-and-more.com lub na stronach poszczególnych linii lotniczych. Poza rejestracją w programie, warto też zapisać się do newslettera, co jest związane z bonusem w postaci otrzymania 500 mil premiowych na konto użytkownika.
 Posted by admin at 18:33

15% rabatu na bilety lotnicze w Alitalia

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania 15% rabatu na bilety lotnicze w Alitalia została wyłączona
sie 252012
 
Alitalia rabat na weekend

Do 27 sierpnia do godziny 12:00 możemy kupować bilety lotnicze w Alitlia z 15% rabatem. Warunkiem otrzymania zniżki jest zakup biletu na stronie internetowej przewoźnika i podanie kodu: WKND15PL. Bonus obniżający cenę biletów lotniczych ma zastosowanie na wszystkie rejsy Alitalii w klasach: Classica – Economy, Ottima i Magnifica – Business z wyjątkiem Premium Economy – Classica Plus. Zniżka 15% liczona jest od całkowitej ceny biletu, zawierającej podatki, opłaty lotniskowe i opłatę serwisową. Rabat ma zastosowanie przy zakupie wszystkich biletów lotniczych na loty krajowe, międzynarodowe i interkontynentalne, które odbędą się w terminie od 1 września do 30 listopada 2012 roku.

Alitalia rabat na loty

źródło:

Skypicker – nowa wyszukiwarka połączeń lotniczych

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Skypicker – nowa wyszukiwarka połączeń lotniczych została wyłączona
sie 242012
 
skypicker wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych

Skypicker, to nowa, czeska wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych, której funkcjonalność docenią, zapewne osoby poszukujące najtańszych biletów. Po wybraniu trasy podróży, system automatycznie wyświetla najtańsze połączenia, grupując jednocześnie loty bezpośrednie i łączone. Wyniki wyszukiwania możemy segregować według czasu podróży, w dni pracujące lub weekendy, wspomnianych wcześniej lotów bezpośrednich lub łączonych, wybierając lotniska przesiadkowe. Możemy też określić ilość dni podróży, o ile najtańsza opcja lotów łączonych wiąże się z dłuższym oczekiwaniem na następny samolot, a czas ten możemy przeznaczyć na zwiedzanie lub z konieczności na nocleg. Ta druga opcja podraża, niestety koszt podróży i należy wziąć ją pod uwagę kalkulując ceny biletów lotniczych i inne, alternatywne połączenia. Na obecną chwilę wyszukiwarka bazuje na dwóch niskokosztowych przewoźnikach: Wizzair i Ryanair. Za jej pośrednictwem możemy też dokonać zakupu biletów. System nalicza prowizję do cen biletów w kwocie od kilku do kilkunastu euro. Decydując się na zakup biletów w Skypicker, warto porównać ich ostateczny koszt z cenami na stronach Ryanaira i Wizzaira, szczególnie przez osoby nieposiadające kart kredytowych zwalniających z dodatkowych opłat za płatności za bilety w tych liniach. Skypicker jest dostępny teraz w wersji wdrożeniowej BETA, co oznacza funkcjonalność serwisu ograniczoną na obecną chwilę do dwóch wspomnianych wcześniej linii lotniczych i terytorialnego wyszukiwania połączeń w obrębie krajów Europy. Warto śledzić rozwój systemu, szczególnie gdy dostępne będą w nim dłuższe trasy poza Europą (oby) i większa ilość linii lotniczych w systemie. Polska wersja wyszukiwarki ma być dostępna w najbliższych miesiącach.

skypicker nowa wyszukiwarka biletów lotniczych

źródło: www.en.skypicker.com/

 

Festyn z Airport Lublin nad Zalewem Zemborzyckim

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Festyn z Airport Lublin nad Zalewem Zemborzyckim została wyłączona
sie 242012
 

W ubiegłą niedzielę 19 sierpnia, Port Lotniczy Lublin zorganizował festyn nad Zalewem Zemborzyckim. Wśród atrakcji były konkursy, dwa stanowiska WaterBall a także przelot samolotu Antonow, z którego dokonano zrzutu piłek plażowych reklamujących Lotnisko Lublin. Wśród zrzuconych piłek była też jedna, specjalnie oznakowana, stanowiąca główną nagrodę dla znalazcy w postaci przelotu awionetką nad terenem Airport Lublin. Informacja o festynie pojawiła się dość późno – w przeddzień imprezy na stronie internetowej PLL. Próżno jej było szukać także w lubelskiej prasie i Internecie. Niewątpliwie spowodowało to, iż frekwencja na festynie mogłaby być o wiele wyższa, o ile wiadomość o nim przekazana zostałaby o wiele wcześniej i gdyby była bardziej nagłośniona.

 

festyn Airport Lublin

źródło: strona internetowa www.airport.lublin.pl