Ryanair z Lublina – letni rozkład lotów na rok 2013. Na razie tylko Liverpool

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Ryanair z Lublina – letni rozkład lotów na rok 2013. Na razie tylko Liverpool została wyłączona
lis 182012
 
Liverpool z Lublina

W siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika pojawiły się bilety na przyszły sezon (kwiecień – październik 2013) na trasie Lublin – Liverpool. Wyczekiwaliśmy ich z nadzieją na solidne promocje. Rzeczywistość, jednak okazała się podobna do opisywanej poprzednio oferty Wizz Aira – niestety bez rewelacji cenowych. Wymienione poniżej ceny za przeloty liniami Ryanair z Lublina mają zastosowanie tylko w przypadku podróży z bagażem podręcznym i płatności kartą MasterCard Prepaid Banku Zachodniego WBK lub Ryanair Cash Passport – dla lotów z Liverpoolu do Lublina. Ewentualne skorzystanie z ofert dodatkowych proponowanych przez przewoźnika, inny od wymienionych sposób płatności za bilety lub podróż z większym bagażem zwiększa wyjściowe ceny biletów.

Ryanair z Lublina do Liverpoolu
Samoloty Ryanair z Lublina do Liverpoolu, zgodnie z ogłoszoną siatką połączeń, latać będą w następnym sezonie dwa razy w tygodniu. Dni wylotów to poniedziałki i piątki, zaś godziny to 18:35 – czas startu i lądowanie w Liverpoolu po dwóch godzinach lotu – o 20:35. Ceny biletów na obecną chwilę, to w większości 152,20 PLN za lot w jedną stronę, obowiązujące w kwietniu, maju i czerwcu. Na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień a także na pierwszą połowę września, Ryanair zwiększa ich cenę do 193,20 PLN. Najtańsze bilety jakie udało nam się znaleźć – na 3 i 10 maja są po 115,20 PLN.
 
Ryanair z Liverpoolu do Lublina
Przeloty do Lublina z Liverpoolu odbywać się będą także w poniedziałki i piątki, zaś godzina startu, to 14:10, godzina lądowania – 18:10. Większość biletów dostępna na chwilę obecną na stronie internetowej Ryanaira jest możliwa do kupienia w cenie 35,99 GBP (około 187 PLN). Ich ceny rosną w lipcu i sierpniu do poziomu 45,99 GBO (około 238 PLN). Najtańsze bilety kupimy na obecną chwilę w cenie 26,99 GBP (około 140 PLN) w następujących terminach: 08, 22, 29 kwietnia a także 13, 20 i 27 maja.

Wizz Air z Lublina – znamy rozkład lotów na przyszły sezon

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Wizz Air z Lublina – znamy rozkład lotów na przyszły sezon została wyłączona
lis 162012
 
Wizz Air z Lublina rozkład lotów w 2013 roku

W ślad za innymi lotniskami w Polsce, także Port Lotniczy Lublin doczekał się nowego rozkładu lotów Wizz Aira na przyszły sezon. Obejmie on loty od początku kwietnia do końca października przyszłego roku. Wszystkich, którzy ostrzyli sobie apetyt na tanie loty z Lublina tymi liniami w przyszłym roku, czeka niestety w większości przypadków rozczarowanie. Przeanalizowaliśmy ceny połączeń, których krótką charakterystykę przedstawiamy poniżej.

Wizz Air z Lublina do Londynu Luton
Wyjściowe ceny lotów w tej destynacji mieszczą się w przedziale od 193 do 283 złotych za przelot. Najtańszy lot na dzień dzisiejszy znaleźliśmy w terminie 7 maja przyszłego roku z ceną 103 złotych. Natomiast największe, niemiłe zaskoczenie może spotkać rezerwujących przelot Wizz Airem z Lublina do Londynu 31 sierpnia i 3 września, kiedy to ceny biletów szybują do poziomu 553 i 463 złotych (koniec wakacji). W kwietniu, maju, czerwcu i październiku, Wizz Air będzie latał z Lublina do Luton trzy razy w tygodniu. Dziwić może, więc fakt utrzymania na obecną chwilę tylko dwóch lotów tygodniowo w miesiącach lipcu, sierpniu i wrześniu. Może tu chodzić o sprzedaż biletów przy obecnych lub rosnących cenach i w miarę kompletu pasażerów, uruchamianie następnego połączenia z elastycznym dopasowaniem cen do popytu, który na pewno będzie spory z racji okresu wakacyjnego. Dni tygodnia i godziny lotów w przyszłym sezonie na trasie Lublin – Luton przedstawiają się następująco: wtorek 11:35 – 13:20, czwartek 18:25 – 20:05, sobota 11:35 – 13:20 
 
Wizz Air z Londynu Luton do Lublina
Podobnie, jak w poprzednich połączeniach, loty węgierskiego przewoźnika, trzy razy w tygodniu będą miały miejsce w miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec i październik. W lipcu, sierpniu i wrześniu możemy rezerwować loty na wtorki i soboty. Ceny biletów mieszczą się w przedziale od 27,49 GBP do 70,49, a nawet 104,49 GBP – od około 142 do około 364 i 540 złotych. Dni tygodnia i godziny lotów: wtorek 7:25 – 11:05, czwartek 14:15 – 17:55, sobota 7:25 – 11:05
 
Wizz Air z Lublina do Oslo
W stosunku do obecnych lotów zmieniły się godziny i dni tygodnia, w których polecimy do Oslo Sandefjord Torp. Przyszłe loty odbywać się będą tylko w poniedziałki i piątki (10:10 – 12:25). Ceny biletów na tym kierunku sa atrakcyjniejsze od lotów do Wielkiej Brytanii. Lot samolotem Wizz Air z Lublina do Oslo kosztować nas będzie na dzisiejszą chwilę w granicach 100 do 300 złotych. Sporo jest też terminów z cenami po 50 lub 80 złotych.
 
Wizz Air z Oslo do Lublina
Na tej trasie przeloty na lotnisko w Świdniku, odbywać się będą także w poniedziałki i piątki z godzinami wylotów i przylotów: 7:25 – 9:40. Ceny biletów wahają się w większości przypadków od 81 NOK (46 PLN) do 301 koron norweskich, to jest około 171 złotych.
 

Zestawienie powyższe terminów przelotów Wizz Air z lubelskiego lotniska sporządzone zostało na dzień 16 listopada bieżącego roku. Podane ceny biletów lotniczych nie uwzględniają rabatów z racji uczestnictwa w programie Wizz Discount Club, ani też rabatu wynikającego z płatności kartą Citi MasterCard Wizz Air. Dzięki nim możliwa byłaby obniżka cen biletów, adekwatnie o około 40 – 50 i 36 złotych. Wyszukanie lotów na stronie Wizz Air, możliwe jest na obecną chwilę przy pomocy pól wyszukiwania w górnej części strony internetowej przewoźnika. Rozkład lotów, do którego prowadzi link z dolnej części strony internetowej, nie zawiera, jak na razie informacji o lotach w przyszłym sezonie.

P.S. Podziękowania dla właściciela serwisu www.mlecznepodroze.pl, który jako pierwszy wyszukał rozkład lotów Wizz Air z Lublina na przyszły sezon i napisał o tym na stronie.

Kolejne czartery z Airport Lublin. Tym razem z TUI i Exim Tours

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Kolejne czartery z Airport Lublin. Tym razem z TUI i Exim Tours została wyłączona
lis 152012
 
Kolejne czartery z Airport Lublin

Kolejne biura podróży planują uruchomić czartery z lubelskiego lotniska. Zgodnie z zapowiedziami biura podróży TUI, loty czarterowe uruchomione będą w połowie czerwca przyszłego roku. Dzięki nim wczasowicze z naszego regionu będą mieli dogodne połączenia lotnicze z Turcją, Bułgarią, Teneryfą i Kretą. Z kolei Exim Tours w tym samym miesiącu rozpocznie czartery z Lublina do Egiptu, Tunezji i Turcji.

Biuro Podróży TUI działa na polskim rynku od 19 lat, oferując wycieczki i wczasy, które możemy wykupić w 46 biurach TUI, 21 biurach Centrum Podróży a także w ponad 900 biurach agencyjnych. W Lublinie Centrum Podróży TUI znajdziemy przy ul. Lipowej 13 (Lublin Plaza) a także przy Al. Racławickich 27. Strona internetowa biura: www.tui.pl
Biuro Exim Tours nie posiada swoich biur w naszym mieście. Strona internetowa biura: www.eximtours.pl 
 
Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowych: TUI, Exim Tours i danych ze strony biur podróży.