Który port lotniczy w Polsce ma największą ilość fanów na Facebooku ?

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Który port lotniczy w Polsce ma największą ilość fanów na Facebooku ? została wyłączona
kw. 062014
 
facebook like LUZ

Na obecną chwilę Lotnisko Lublin zajmuje trzecie miejsce pod względem ilości fanów na firmowym fanpejdżu. Wyprzedzają go jedynie porty lotnicze w Katowicach – Pyrzowicach i warszawskie Okęcie.

Biorąc pod uwagę czas funkcjonowania lotniska w Świdniku (niespełna półtora roku), wynik ten można uznać za rewelacyjny. Ilością ponad 24 000 fanów, wyprzedzamy tak duże, polskie porty lotnicze, jak Lotnisko Gdańsk, Kraków, Wrocław, czy Poznań. Są to lotniska z ugruntowaną pozycją na lotniczej mapie Polski i z o wiele większymi siatkami połączeń.

Lotnisko Lublin, jako najmłodszy port lotniczy w kraju i największa w ostatnich latach inwestycja na Lubelszczyźnie wzbudza nadal żywe, społeczne zainteresowanie. Dziś koncentruje się ono na nowych kierunkach i nadziejach na rozbudowę siatki połączeń lotniczych. Po części, wyrazem tych nadziei są pozytywne reakcje właścicieli facebookowych kont, którzy zostali fanami lubelskiego portu.      

Zachęcajmy znajomych, którzy nie polubili jeszcze fanpejdża lubelskiego lotniska do lajkowania, aby liczba jego fanów była jeszcze większa.

Za jakiś czas powrócę do tego tematu z myślą o prezentacji nowych, rekordowych polubień Portu Lotniczego w Świdniku.

Porty lotnicze w Polsce – liczby fanów na firmowych fanpejdżach. Stan na dzień 05 kwietnia 2014 roku:

Katowice – Pyrzowice: 41.652

Warszawa – Okęcie: 31.036

Lublin – Świdnik: 24.112

Gdańsk – Rębiechowo: 23.569

Kraków – Balice: 23.429

Wrocław – Strachowice: 20.937

Łódź – Lublinek: 18.305

Warszawa – Modlin: 10.727

Poznań Ławica: 10.460

Radom – Sadków (przed otwarciem): 8.603

Bydgoszcz – Szwederowo: 5.950

Szczecin – Goleniów: 1.957

Zielona Góra – Babimost: 935

    

Good news ! Carpatair obniżył ceny na loty do Rzymu :)

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Good news ! Carpatair obniżył ceny na loty do Rzymu :) została wyłączona
kw. 022014
 
Tanie bilety do Rzymu

Dobra wiadomość dla wszystkich, planujących loty do Rzymu. Od dziś obowiązują nowe, tańsze ceny biletów Carpatair w taryfie Flexi obniżone o 20 euro. Za całkowitą cenę 79,30 EUR ( w porównaniu do poprzednich 99), polecimy do stolicy Włoch, zabierając ze sobą bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg, który jest w cenie biletu.

Na kierunku powrotnym: z Rzymu do Lublina, obowiązuje niestety nadal dotychczasowa cena 99 EUR na powyższych warunkach.

W sprzedaży aktualne są przeloty na trasie Świdnik – Rzym w taryfie Premium (174,30 EUR) z bagażem rejestrowanym o wadze, aż do 46 kilogramów (dwie walizki). Docenią to, zapewne osoby przewożące bardzo ciężkie  bagaże rejestrowane.

Nasze oczekiwanie na tańsze bilety do Rzymu Fiumicino z lubelskiego lotniska spotyka się z pozytywną reakcją przewoźnika. Mamy nadzieję, iż w przyszłości bilety będą jeszcze tańsze i konkurencyjne w porównaniu do przelotów do Rzymu z Modlina i na kierunku powrotnym.

 

Na co czekamy ?

Czekamy na uruchomienie przez Carpatair najtańszej taryfy Basic. Jak do tej pory jest ona zablokowana na stronie internetowej przewoźnika z oznaczeniem „Fully Booked”, co wydaje się niezgodne z prawdą. Żywimy nadzieję, iż bilety w tej taryfie pozwolą na podróżowanie ze Świdnika do Rzymu i na kierunku powrotnym w cenach konkurencyjnych do tych oferowanych przez tanie linie lotnicze. Gdyby tak się stało, osoby latające na kierunku Modlin – Rzym, wybierałyby jako port startowy i docelowy, lotnisko w Świdniku. Trzymajmy kciuki…      

Tanie bilety Lublin Rzym

Apel o ponowne uruchomienie połączeń na trasie Lublin – Dublin. Podpiszmy petycję !

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Apel o ponowne uruchomienie połączeń na trasie Lublin – Dublin. Podpiszmy petycję ! została wyłączona
kw. 022014
 
petycja LUZ

Zwracamy się z prośbą i apelem o podpisywanie petycji w sprawie ponownego uruchomienia połączeń na kierunku Lublin – Dublin. Prośbę tę i apel adresujemy do dotychczasowych pasażerów, do wszystkich, którzy chcieliby latać w przyszłości do Dublina ze Świdnika i na kierunku powrotnym a także tych osób, które uważają ten kierunek za potrzebny w siatce połączeń PLL.

Akcja ta przyłącza się do głosów wielu osób na forach internetowych i fanpagach, zawiedzionych zawieszonymi lotami do stolicy Irlandii.

W sytuacji dotychczasowego, dużego obłożenie samolotów, fakt likwidacji kierunku przez Ryanaira, wydaje się być posunięciem niezrozumiałym i bez ekonomicznego uzasadnienia, zarówno dla linii lotniczej, jak też dla lubelskiego portu.

Zaprzestanie lotów przez irlandzkiego przewoźnika uznajemy jako jego niepodważalne prawo i mimo tłumaczeń (brak wystarczającej ilości samolotów) spotyka się ono z naszym szczerym zawodem.

Stąd też nasza inicjatywa – apel i prośba kierowana do Portu Lotniczego Lublin o ponowne uruchomienie powyższych połączeń z dotychczasową lub nową linią lotniczą.

Petycję można podpisywać pod tym adresem: Ponowne uruchomienie połączeń na trasie Świdnik – Dublin

(możliwe jest także podpisanie petycji bez publicznego udostępniania swoich danych osobowych) 

Z góry dziękujemy za poparcie naszych działań 🙂