cze 212012
 

Pierwszą odpowiedź na pytanie w tytule znajdziemy na stronach Wizz Air’a – w wynikach wyszukiwarki lotów. Często przy cenie za przelot, Wizz Air proponuje rabat dla uczestników programu Wizz Xclusive Club, w granicach 20 – 40 złotych, pomniejszający cenę biletu. Roczny koszt wykupienia uczestnictwa w programie na obecną chwilę, to 130 złotych, który może zwrócić się w miarę szybko przy częstym lub grupowym korzystaniu z usług tego przewoźnika. Ceny biletów lotniczych mogą być także pomniejszone o powyższy rabat w przypadku podróży współpasażerów, których liczba nie przekracza 9 osób. Członkostwo w Wizz Xclusive Club można też czasami wykupić w ramach promocji oferowanych przez te linie. W ramach ubiegłorocznej oferty specjalnej, cena przystąpienia do powyższego programu wynosiła 45 złotych, a więc jedna trzecia, obecnie obowiązującej. Przewoźnik zastrzega w regulaminie, iż nie wszystkie loty będą premiowane powyższymi rabatami, ale w większości przypadków mają one zastosowanie. Dodatkowym bonusem związanym z Wizz Xclusive Club, jest dostęp do ekskluzywnych ofert promocyjnych przesyłanych na skrzynkę e-mail.

 

 

 

Citibank Wizz Air World Master Card.

Inną opcją na obniżkę cen biletów dla podróżujących, między innymi z Wizz Air z Lublina, będzie dokonanie płatności za bilet kartą Citibank Wizz Air Master Card, zwalniającą z opłaty rezerwacyjnej w kwocie 36 złotych. Płatności dokonywane powyższą kartą skutkują gromadzeniem punktów, które później mogą być zamieniane na złotówki pomniejszające ceny biletów w Wizz Air. Za każde wydane na zakupy 5 zł, posiadacz karty zyskuje 1 punkt, zaś każde wydane 5 zł na wizzair.com, to 2 punkty. Każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 złoty. Na powitanie (i za pierwszą transakcję) , posiadacz karty otrzymuje 1000 punktów, co jest równoznaczne z otrzymaniem bonusa o wartości 100 złotych. Karta oprocentowana jest na 0% przez okres 54 dni, zaś roczny koszt jej użytkowania, to 96 złotych. Podstawowe wymagania stawiane przez bank dla ubiegających się o powyższą kartę kredytową, to wiek, min. 21 lat, dochód netto min. 1200 złotych i zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 miesiące.

„Polowanie” na promocje.

Dla przyszłych pasażerów, latających z Wizz Air z Lublina, doskonałą alternatywą na tanie bilety lotnicze, będą także oferty specjalne i okresowe promocje. Mogą być one doskonałą okazją do zakupu biletu za przysłowiowe grosze. Tani przewoźnicy znani są z rewelacyjnych cen biletów. Pula takich biletów jest, zazwyczaj ograniczona czasowo i ilościowo, a zasada zakupu jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Reguły wprowadzania promocji nie są sztywne i trudno przewidzieć, kiedy przewoźnik uruchomi ofertę specjalną na dany lot. Zazwyczaj bardzo tanie bilety lotnicze dostępne są na 6 do 10 tygodni przed planowaną datą wylotu. Poszukujący biletów w promocji w Wizz Air i innych liniach, mogą mieć małe szanse na trasach z bardzo dużą frekwencją podróżnych, w okolicach świąt, długich weekendów, wakacji i ferii. Co gorsza, ceny biletów w powyższych okresach, przeważnie rosną. Alternatywą może być tutaj znalezienie w wyszukiwarce tańszego lotu z przesiadką lub z innego lotniska, zamiast bezpośredniego – po wyższej cenie.

Podobne wpisy: