Bilety Eurolotu na sezon zimowy już w sprzedaży. Mediolan ponownie potwierdzony

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Bilety Eurolotu na sezon zimowy już w sprzedaży. Mediolan ponownie potwierdzony została wyłączona
paź 112013
 
Gdansk w zimowej siatce polaczen

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami Eurolotu od dziś możemy kupować bilety na trasie Lublin – Gdańsk na loty do 28 marca przyszłego roku. Pojawiły się one w dniu dzisiejszym w zimowej siatce połączeń przewoźnika i podobnie jak w przypadku uruchomienia letnich lotów możemy je kupić już za 249 złotych za lot w dwie strony. Połączenia mają być realizowane przez samoloty typu ATR z możliwością ich zamiany w drugiej połowie sezonu na Bombardiery Q400.

Najniższe ceny na trasie Lotnisko Lublin – Lotnisko Gdańsk w sezonie zimowym 20013/2014:

Loty ze Świdnika do Gdańska – od 129,31 złotych

Loty z Gdańska do Świdnika – od 119,69 złotych

W związku z naszym długim oczekiwaniem na loty z Lublina do Mediolanu, tudzież pojawiającymi się informacjami prasowymi stawiającymi to połączenie pod znakiem zapytania, dziś trasa Lublin – Mediolan została ponownie potwierdzona przez prezesa Eurolotu.

Źródło: internetowe wydanie lublin.gazeta.pl z 11 października b.r.

” Na pewno będziemy latać z Lublina do Mediolanu – mówi "Gazecie" Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu. – Nie ma żadnego zagrożenia. Nie ma się też co bać, że nie starczy nam maszyn do obsługi tego połączenia – dodaje.”

„Odbieramy trzy nowe bombardiery. Jeszcze w październiku mamy umówione spotkanie w Lublinie, na którym będziemy też rozmawiać o nowym połączeniu – dodaje Dąbrowski. – Nie ogłaszamy jeszcze szczegółów, bo nie ogłaszamy jeszcze całej siatki zimowej – tłumaczy.”

Osobiście wątpię, aby Eurolot zaniechał lub zrezygnował z połączeń z Lublina do Włoch, mając tak duży potencjał pasażerów w postaci pracowników sąsiadującej z lubelskim lotniskiem Agusty i  mieszkańców naszego regionu chcących latać do Italii. Dla rozładowania zbędnych emocji związanych z długim oczekiwaniem na loty z Lublin Airport, jego władze i przyszłe linie stąd latające mogłyby przyjąć inny scenariusz ogłaszania nowych lotów -najpierw uzgodnić i zatwierdzić konkretne trasy a następnie je ogłosić. Mniej byłoby wtedy frustracji i zawodu z racji ogłaszanych – życzeniowych kierunków i braku ich realizacji. 

Ryanair z Lublina do Londynu za 23 PLN dzięki aplikacji na Androida

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Ryanair z Lublina do Londynu za 23 PLN dzięki aplikacji na Androida została wyłączona
paź 112013
 
Android

Korzystając z darmowej aplikacji Ryanaira na Androida możemy zarezerwować bilety tego przewoźnika po cenach często o wiele niższych (nawet po 23 złote), aniżeli na jego firmowej stronie internetowej. Z początkiem października Ryanair uruchomił darmową aplikację na smartfony do rezerwacji biletów, zarządzania nimi, przeglądania newsów firmowych a także rezerwowania aut.

Opisywane od przedwczoraj na wielu serwisach lotniczych rewelacyjne ceny biletów możliwe do zarezerwowania dzięki tej aplikacji znajdują także potwierdzenie w przypadku lotów z i na Lotnisko Lublin. Najtańsze bilety jakie udało mi się znaleźć, to przeloty z Lublina do Londynu Stansted za 23 złote. Z linią Ryanair z Lublina polecimy za taką cenę, na przykład 27 listopada.

Więcej lotów w tej samej cenie zarezerwujemy w lutym: 5, 12, 14 i 26 lutego przyszłego roku. Na kierunku powrotnym: Londyn Stansted -> Lotnisko Lublin zarezerwujemy bilety już od 4,24 GBP, czyli za około 21 złotych. Dostępne terminy – listopad: 4, 13, 22, 29, styczeń: 22, luty: 5, 12, 19 i 26.

 Są to ceny w większości, minimum pięciokrotnie niższe od cen, które znajdziemy na stronie internetowej przewoźnika. Ale są też i wyższe, tak więc należy porównać ich wysokość używając aplikacji, na przykład na smartfonie ze stawkami, które znajdziemy na stronie internetowej Ryanaira. Mniej kolorowo przedstawia się sytauacja z cenami bilatów na połączenia do Dublina, tak więc pominąłem je w powyższym porównaniu.

 Aplikacja dostępna jest także na iPhone’a.

Link do darmowej aplikacji Ryanaira na Androida: tutaj

Link do darmowej aplikacji Ryanaira na iPhone’a: tutaj

Osoby, które nie posiadają urządzenia z Androidem mogą sprawdzić ceny biletów i je zarezerwować  poprzez aplikację wykorzystując zwykły komputer. W tym celu należy wejść na stronę m.ryanair.com i zalogować  się na niej, podając login: mobileanonymous i hasło: w5ce!ArA

Powodzenia w poszukiwaniu najtańszych biletów lotniczych Ryanaira 🙂

27 NovemberLondyn Stansted z Lublina