40% rabatu od Eurolotu. Kod: 3MAMYSIERAZEM

 PROMOCJE LOTNICZE  Możliwość komentowania 40% rabatu od Eurolotu. Kod: 3MAMYSIERAZEM została wyłączona
gru 062013
 
tanie bilety Eurolotu

Tegoroczne Mikołajki, Eurolot postanowił uświetnić bardzo pokaźnym rabatem. Wszystkie eurolotowskie bilety na trasy zagraniczne zarezerwowane dzisiaj z podaniem kodu 3MAMYSIERAZEM, będą tańsze o 40%. Oferta dotyczy przelotów od dnia 7 stycznia do 29 marca przyszłego roku dla trzech osób, dla których dokonamy zakupu biletów w trakcie jednej rezerwacji. Możemy jej dokonać na stronie eurolot.com, wpisując kod promocyjny w przeznaczone do tego celu pole lub korzystając z infolinii przewoźnika. Bilety lotnicze zakupione w promocji, zapewne z racji bardzo dużego rabatu, nie podlegają zmianom i zwrotom.

 

Pierwszą rzecz, którą zrobiłem, przeczytawszy o promocji, to sprawdzenie połączeń z Lublina do Mediolanu na stronie Eurolotu. Niestety, nadal są one niedostępne. Mimo już dwukrotnych, oficjalnych potwierdzeń i zapewnień, że połączenie: Mediolan z Lublina będzie uruchomione w sezonie zimowym, pozostaje nam nadal czekać na jego realizację i pojawienie się lotów w siatce połączeń.

Chcąc dzisiaj skorzystać z promocji, możemy kupić tanie bilety Eurolotu na przelot z Gdańska do Amsterdamu – w opcji z przesiadką, wylatując z Lublina.

Inną alternatywą są loty zagraniczne z lotnisk położonych najbliżej Świdnika:

  • z Rzeszowa do Rzymu i Paryża Beauvais,

  • z Warszawy do Dortmundu, Kolonii, Popradu lub Salzburga.

Powyższa oferta obowiązuje tylko dzisiaj 6 grudnia. Rabat 40% naliczany jest w kolejnym kroku dokonywania rezerwacji – po wyświetleniu kalendarza lotów i wyników wyszukiwania terminów.

40 procent rabatu Eurolot

 

Krajowe kierunki lotów ze Świdnika – podsumowanie wyników ankiety

 Lotnisko Lublin  Możliwość komentowania Krajowe kierunki lotów ze Świdnika – podsumowanie wyników ankiety została wyłączona
gru 052013
 
Ankieta Lotnisko Lublin loty krajowe ze Świdnika

Ankieta: krajowe kierunki lotów ze Świdnika, to jeden z najdłużej pozostających na stronie formularzy, zbierających preferencje i opinie użytkowników odwiedzających www.lotyzlublina.pl. Jej wyniki – typowania miast, prawie od samego początku pozostawały niezmienne, szeregując w odpowiedniej kolejności poszczególne aglomeracje w Polsce, do których chcielibyśmy latać ze Świdnika.

Dłuższe utrzymywanie ankiety na stronie było przeze mnie zamierzone, gdyż spodziewałem się pewnych przeszacowań, co do najpopularniejszych kierunków, szczególnie po przedłużeniu połączeń z Lublina do Gdańska na sezon zimowy.

 

 

 

Tak się, jednak nie stało. Wyniki głosowań od samego początku, w jednoznaczny sposób odzwierciedlały preferencje głosujących internautów. Są nimi – w kolejności pod względem największej liczby zdobytych głosów: Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa, Szczecin, Poznań, Katowice, Łódź, Bydgoszcz. Czołówka typowanych destynacji, to krajowe lotniska, które dzielą od Lublina największe odległości. Oddane, największe ilości głosów na te kierunki nie powinny dziwić. Uruchomienie na nich połączeń lotniczych zniwelowałoby w wielu przypadkach uciążliwe trudy związane z podróżą samochodem lub koleją. W tym kontekście, lubelskie lotnisko wzbudziło też, zapewne duże nadzieje u wielu osób, okresowo lub okazjonalnie podróżujących do Wrocławia, Gdańska, Krakowa lub Poznania. Jak do tej pory, tylko Gdańsk, dzięki eurolotowskim połączeniom, te nadzieje spełnił.

Lotnisko Lublin fot. Aleksandra Szpanbruker

fot. Aleksandra Szpanbruker

Przez moment upatrywałem szansy w krajowych połączeniach zapowiedzianych jakiś czas temu przez Ryanaira. Jak się, jednak okazuje, Lublin nie jest w nich, jak na razie brany pod uwagę. A szkoda. Pojawienie się drugiego przewoźnika, operującego na trasach krajowych, dawałoby większe szanse na zwiększenie krajowej siatki połączeń ze Świdnika a także stworzyłoby warunki do konkurowania na tym polu przez linie lotnicze.

Jakiś czas temu otrzymałem komentarz od jednego z czytelników bloga z pytaniem: „po co umieszczać takie ankiety, skoro Lotnisko Lublin i tak nie uruchamia nowych kierunków?” Pomijając oceny starań o nowe kierunki lotów z Lublina, zasadność zamieszczania tego rodzaju ankiet wydaje się być logiczna, jednoznaczna i korzystna dla bezpośrednio zainteresowanych:

– badanie preferencji klientów musi być procesem uruchomionym, jak najwcześniej i ciągłym,

– jeśli w sukurs takim działaniom przychodzi taki skromny blog, jak mój, to jest to na pewno na plus. Szczególnie dla lotniska, które otrzymuje darmowe wyniki sondażu i gratisowe poznanie wielu opinii obecnych i przyszłych pasażerów. Co prawda w kwestii preferowanych kierunków lotów nie są one tajemnicą – znajdziemy je na różnych, poświęconych Lotnisku Lublin, stronach internetowych, fanpagach i forach. W tym przypadku są one, jednak usystematyzowane i pogrupowane bez antagonistycznych komentarzy i na siłę forsowanych własnych opinii związanych z lubelskim portem lotniczym i bezcelowych kłótni spotykanych w sieci, co do zasadności jego powstania,

– wyżej wymienioną ankietę, jak też poprzednie zamieściłem na stronie, będąc żywo zainteresowanym, co do oczekiwań osób chcących latać ze Świdnika. Zarówno, jeśli chodzi o preferowanych przewoźników lotniczych, jak też loty krajowe i międzynarodowe. Gdybym wyniki takich sondaży znalazł na stronie Airport Lublin – nie dublowałbym, na pewno takich działań. Bo i po co?

– ankieta, sondaż na stronie internetowej, to pewien sposób nawiązania kontaktu z odwiedzającym ją internautą. To także sposób na poznanie jego opinii w sprawach dla niego najważniejszych, tyczących się danego zagadnienia lub tematu. „Grzech” z takiej możliwości nie skorzystać…

Lotnisko Lublin samolot Eurolot fot. Oskar Pham

fot. Oskar Pham

W ankiecie: Krajowe kierunki lotów ze Świdnika – „Twoim zdaniem: na które lotniska krajowe powinny latać w przyszłości samoloty regularnych linii ze Świdnika?”, oddano na dzień dzisiejszy (dzień publikacji artykułu), następujące ilości głosów:

Lotnisko Gdańsk – 1368

Lotnisko Wrocław – 1170

Lotnisko Kraków – 825

Lotnisko Warszawa – 687

Lotnisko Szczecin – 500

Lotnisko Poznań – 476

Lotnisko Katowice – 182

Lotnisko Łódź – 70

Lotnisko Bydgoszcz – 67

Ankieta Jakie kierunki lotów z Lotniska Lublin

 

Wyniki ankiet zamieszczonych w przeszłości na stronie:

 

Twoim zdaniem: dokąd powinny latać w przyszłości samoloty regularnych linii ze Świdnika? (wybieramy maksymalnie pięć, głosując tylko raz). Link do podsumowania ankiety.

Włochy – 38%

Wielka Brytania – 32%

Niemcy – 31%

Polska – 27%

Hiszpania – 22%

 

Twoim zdaniem: które linie lotnicze powinny latać z Lublina? (wybieramy maksymalnie pięć, głosując tylko raz). Odnośnik do strony: linie lotnicze z Lublina

 

Wizz Air – 68%

Ryanair – 63%

PLL LOT – 34%

Lufthansa – 29%

easyJet – 26%

Ryanair: drugi, bezpłatny bagaż podręczny !

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Ryanair: drugi, bezpłatny bagaż podręczny ! została wyłączona
gru 022013
 
two free bags

Od wczoraj, na pokłady samolotów Ryanaira możemy zabierać bezpłatnie dwa bagaże podręczne. To kolejny etap wprowadzania przez irlandzkiego przewoźnika zmian, które mają „ocieplić” jego wizerunek w oczach klientów. Szerzej na ten temat pisałem w tym wpisie na początku ubiegłego miesiąca. Dodatkowy, bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 35x20x20 centymetrów, ucieszy na pewno właścicielki damskich torebek, osoby, które dokonują zakupów w sklepach wolnocłowych przed odlotem, przewożące aparaty fotograficzne i tym podobne pakunki o powyższych wymiarach. Od początku grudnia, wszystkie wyżej wymienione bagaże można w Rajanerze przewozić bezpłatnie. Udogodnienie to docenią też szczególnie osoby przewożące cięższe rzeczy o wymiarach, które nie przekraczają wyżej wymienionych. Nie obarczamy nimi większego bagażu podręcznego ryzykując przekroczenie jego maksymalnej wagi.  

Dla większej wygody pasażerów, linia deklaruje także bezpłatny przewóz większego bagażu podręcznego w luku bagażowym. Planując przewóz w ten sposób bagażu – zgłaszamy ten fakt przy odprawie i umieszczamy na nim oznaczenie: „free gate bag”. Zostanie on zabrany przez obsługę lotniska do samolotu razem z innymi przeznaczonymi do przewozu w luku bagażowym. Opcja ta dostępna jest jedynie w przypadku lotów powyżej 140 pasażerów – należy pytać o nią przy odprawie na lotnisku.

Bez zmian pozostają warunki dotyczące przewozu dużego bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary, to 55x40x20 cm i waga nieprzekraczająca 10 kilogramów. Na lotnisku, maksymalne wymiary obydwu bezpłatnych bagaży podręcznych, możemy sprawdzić w specjalnie do tego celu ustawionych koszach pomiarowych, takich jak na zdjęciu poniżej.   

Drugi darmowy bagaż podręczny Facebook

 Posted by admin at 15:02