gru 022013
 
two free bags

Od wczoraj, na pokłady samolotów Ryanaira możemy zabierać bezpłatnie dwa bagaże podręczne. To kolejny etap wprowadzania przez irlandzkiego przewoźnika zmian, które mają „ocieplić” jego wizerunek w oczach klientów. Szerzej na ten temat pisałem w tym wpisie na początku ubiegłego miesiąca. Dodatkowy, bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 35x20x20 centymetrów, ucieszy na pewno właścicielki damskich torebek, osoby, które dokonują zakupów w sklepach wolnocłowych przed odlotem, przewożące aparaty fotograficzne i tym podobne pakunki o powyższych wymiarach. Od początku grudnia, wszystkie wyżej wymienione bagaże można w Rajanerze przewozić bezpłatnie. Udogodnienie to docenią też szczególnie osoby przewożące cięższe rzeczy o wymiarach, które nie przekraczają wyżej wymienionych. Nie obarczamy nimi większego bagażu podręcznego ryzykując przekroczenie jego maksymalnej wagi.  

Dla większej wygody pasażerów, linia deklaruje także bezpłatny przewóz większego bagażu podręcznego w luku bagażowym. Planując przewóz w ten sposób bagażu – zgłaszamy ten fakt przy odprawie i umieszczamy na nim oznaczenie: „free gate bag”. Zostanie on zabrany przez obsługę lotniska do samolotu razem z innymi przeznaczonymi do przewozu w luku bagażowym. Opcja ta dostępna jest jedynie w przypadku lotów powyżej 140 pasażerów – należy pytać o nią przy odprawie na lotnisku.

Bez zmian pozostają warunki dotyczące przewozu dużego bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary, to 55x40x20 cm i waga nieprzekraczająca 10 kilogramów. Na lotnisku, maksymalne wymiary obydwu bezpłatnych bagaży podręcznych, możemy sprawdzić w specjalnie do tego celu ustawionych koszach pomiarowych, takich jak na zdjęciu poniżej.   

Drugi darmowy bagaż podręczny Facebook

Podobne wpisy:

 Posted by admin at 15:02