gru 182012
 
Airport Lublin wita Wizz Aira

Dziś o 12:08 wylądował na Airport Lublin pierwszy samolot Wizz Air, którym przyleciały 172 osoby z Londynu Luton. Bez mała godzinne opóźnienie w stosunku do planowanego (11:10) spowodowane było według jednych źródeł – problemami z bagażami, według innych – problemami z kartami pokładowymi. Najważniejszym jednak jest fakt, iż samolot szczęśliwie wylądował a następnie wystartował o 13:10 rozpoczynając ze świdnickiego lotniska regularne loty.

źródło: internetowe wydanie Dziennika Wschodniego

W okresie świąt i przez większą część stycznia przyszłego roku będzie ich razem trzy w tygodniu w zależności od trasy i miejsca wylotu. Po tym czasie Wizz Air na trasie Lotnisko Lublin – Londyn Luton i Oslo Sandefjord Torp będzie odbywał loty dwa razy w tygodniu. Tak, jak w przypadku wczorajszego przylotu Ryanaira, na przylatujących Wizz Airem pasażerów czekał powitalny tort przygotowany przez personel lotniska. Władze linii lotniczej, jak też lotniska, wiążą duże nadzieje na wzajemną współpracę w przyszłości, zarówno w kontekście tanich biletów dla pasażerów, jak też rozwoju siatki połączeń. Poniżej cytujemy dzisiejsze wypowiedzi na ten temat.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air:
” Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze loty z Lublina do Londynu Luton i Oslo Torp rozpoczęły się przed Świętami 2012, na tyle wcześnie, by pasażerowie podróżujący z lubelskiego lotniska zdążyli jeszcze zrobić zakupy za granicą lub zaprosić swoje rodziny na czas świąt. Spodziewamy się, że dzięki niskim cenom biletów Wizz Air, Lublin stanie się miejscem podróży na mapie Europy, przyciągającym turystów do Polski Wschodniej. Wizz Air stymuluje ruch lotniczy dzięki niskim cenom biletów, dzięki czemu Lublin jest już w cenie od 40 zł na wizzair.com.”
Grzegorz Muszyński, prezes Airport Lublin S.A.:
„ Drugi dzień naszej działalności to kolejny sukces. Dziś Wizz Air po raz pierwszy przyleciał na lubelskie lotnisko i od teraz będzie zabierał podróżnych do Londynu i Oslo dwa razy w tygodniu. Cieszę się, że mieszkańcy Lublina mogą podróżować, korzystając z atrakcyjnych cen oferowanych przez przewoźnika. Mam nadzieję, że te dwie trasy to dopiero początek naszej współpracy i że w niedalekiej przyszłości będziemy rozwijać sieć połączeń .”

Opracowano na podstawie informacji prasowych i informacji ze strony internetowej Airport Lublin S.A.

Podobne wpisy: