lip 132015
 
Bus Fly PLL LOT Lublin

Od 1 sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają usługę Bus&FLY polegającą na połączeniu przelotu liniami PLL LOT z dojazdem do Lotniska Chopina komfortowym autobusem. Poza Łodzią, Białymstokiem, Radomiem i Kielcami, pasażerowie będą mogli rozpocząć swoją podróż także z Lublina, wykupując na przejazdy i przeloty tylko jeden bilet. LOT jako pierwszy na polskim rynku wprowadza tego typu usługę zwana transportem intermodalnym.

Podróż z Lublina rozpoczynać się będzie z Dworca Głównego PKS przy Al. Tysiąclecia 6 o 10:55. Powroty – odjazdy z Warszawy z Lotniska Chopina o 14:50. Autobus kursować będzie jeden raz dziennie. Limit bagażu na przejazdy będzie obowiązywał taki sam, jak na połączenia lotnicze z wyjątkiem bagaży wielkogabarytowych i niestandardowych, takich jak deski surfingowe, czy narty.

Biorąc pod uwagę czas przejazdu i półgodzinną przerwę na przesiadkę, będzie można skorzystać z lotów PLL LOT z Warszawy w zależności od dnia tygodnia do: Londynu, Rygi, Mińska, Kopenhagi, Wilna, Krakowa, Brukseli, Moskwy, Mediolanu, Wrocławia, Paryża, Genewy, Gdańska, Toronto, Amsterdamu, Chicago, Sztokholmu, Dusseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Wiednia, Nowego Jorku, Hamburga i Pragi. Na obecną chwilę rezerwacja na przejazd możliwa jest jedynie w telefonicznym biurze obsługi pod numerem telefonu + 48 22 5779952. Docelowo przejazd i przelot będzie można rezerwować i wykupić na stronie internetowej PLL LOT.

Lublin Warszawa Lotnisko Chopina Lublin

Oferta powyższa, to niewątpliwie ciekawa i alternatywna forma podróży, której początkiem i miejscem docelowym jest Lublin. Oznacza ona także negację PLL LOT połączeń lotniczych ze Świdnika do Warszawy, których prekursorem w przeszłości były linie Eurolotu. Otwartym pozostaje pytanie, czy na taki ruch zdecydowałaby się jedna z linii niskokosztowych, tak jak ma to miejsce w przypadku Ryanaira i jego krajowych połączeń z Warszawy do Gdańska, czy Wrocławia. Oferta LOTu Bus&Fly wydaje się być odpowiedzią na krajowe (polskie) loty irlandzkiej linii w przypadku obecnych destynacji, jak też planowanych do uruchomienia w przyszłości. Warszawskie lotnisko pełnić też może w tym kontekście rolę hubu – portu przesiadkowego. Tak też wynika z wypowiedzi prezesa Lotu, którą cytuję poniżej:

Wprowadzamy nowoczesną i pierwszą na polskim rynku ofertę tak zwanego trasnportu intermodalnego, dzięki której pasażer z jednym biletem w dłoni może korzystać z różnych środków transportu. Każdy, kto kupi u nas bilet w usłudze Bus&Fly, będzie traktowany jako nasz pełnoprawny pasażer od samego początku do samego końca swojej podróży. Jeden bilet to zawsze oszczędność czasu i dużo większy komfort. Tym bardziej cieszę się, że możemy zaproponować pasażerom z Białegostoku, Lublina, Łodzi, Kielc i Radomia codzienne połączenia do ponad 40 destynacji na świecie. A to dopiero początek. W najbliższym czasie rozwiniemy tę usługę o kolejne miasta i być może kolejne środki transportu”

Podobne wpisy: