wrz 082015
 
wynajem auta na lotnisku lublin

Częstą kontynuacją podroży lotniczej w przypadku lotnisk przylotowych, jest podróż wynajętym autem. Z ofert wypożyczalni samochodów korzystają najczęściej osoby udające się w delegacje służbowe. Dla celów prywatnych wynajęcie auta może być także korzystną alternatywą w porównaniu do cen taksówek, czy też trudów dalszej podróży autobusem lub pociągiem. Konkurencja na rynku wynajmu aut niesie ze sobą korzystne dla klientów obniżki cen. Dzięki nim już za niewygórowaną kwotę możemy wypożyczyć samochód i cieszyć się swobodą i wygodą przemieszczania.

Sprawdźmy z jakiej oferty wynajmu samochodów możemy skorzystać na lubelskim lotnisku. Wypożyczalnie aut na LUZie znajdują się w hali przylotów. Możemy też skorzystać z ofert firm rent a car mających swoje oddziały w Lublinie i Świdniku. W tym przypadku firma, w której zarezerwujemy auto podstawia je na Lotnisko Lublin.

Dla porównania zebrałem ofertę sześciu firm – wypożyczalni, którymi są: Panek Rent a Car, Kalinówka Rent Center – easycar, Hertz, Avis, Europecar i Express Rent a Car. Porównywane auta, to najniższa klasa A. W zestawieniu ofert przyjęto założenie wynajmu auta na okres 3 dni od 25 do 28 sierpnia.

Panek Rent a Car: dobowy limit kilometrów – 300, ubezpieczenie od kradzieży i uszkodzenia auta do zera, preautoryzacja w kwocie 1000 złotych na karcie kredytowej. Cena 465 PLN.

Hertz, klasa A, nielimitowane kilometry, opłata lotniskowa, obowiązuje udział własny. Cena 1120,95 PLN.

Kalinówka Renr a Car – easycar: limit kilometrów – 200 dziennie, brak opłaty za dodatkowego kierowcę i osoby upoważnione, ubezpieczenie OC, AC, NW i Auto Pomoc, zezwolenie na okres zagranicznego wyjazdu – stawka 10 zł za dobę. Cena 360 PLN (bez limitu kilometrów – 390 PLN).

Europecar – cena 235 EUR, około 980 złotych. Zawiera opłatę lotniskową, ubezpieczenie od uszkodzenia i kradzieży z udziałem własnym 320 euro. Avis: cena 600 złotych. Zawiera nielimitowane kilometry, opłatę rejestracyjną, podstawowe ubezpieczenie od skutków kolizji CDW i TP z udziałem własnym 1300 złotych.

Express Rent a Car: cena 475,02 PLN, depozyt zwrotny 500 złotych. Cena zawiera opłaty za przygotowanie auta – 50 zł, odbiór samochodu na lotnisku – 85,01 zł, zwrot samochodu 85,01.

Oferta znaleziona na rentalcars.com: firma wynajmująca Hertz Rent a Car, cena 377,89 PLN. Zawiera opłatą lotniskową, podatki lokalne i nielimitowany kilometraż. Pełne ubezpieczenie wkładu własnego dostępne jest w kwocie 61,52 zł za dzień. Obejmuje ono kradzież auta, uszkodzenie nadwozia, podwozia i dachu, uszkodzenie silnika, sprzęgła i akumulatora, zatrzaśnięcie pojazdu i utratę kluczyków, uszkodzenie okna, lusterek, kół i opon, zwrot kosztów taksówki i holowania a także opłaty administracyjne oraz tzw. immobilisation charges. Ubezpieczenie to dostępne jest tylko w czasie rezerwacji wynajmu auta na stronie rentalcars.com.

Podobne wpisy: