maj 152013
 

Udostępniona niedawno tańsza pula biletów Wizz Aira, w tym na przeloty na trasie Lotnisko Lublin – Oslo, pozwala na loty przesiadkowe już w cenie od 68 PLN. Z najtańszych biletów mogą skorzystać członkowie programu Wizz Discount Club a także ich rodziny i znajomi, podróżujący z nimi wspólnie w ramach tej samej rezerwacji – do 9 osób. Podróżni nie będący uczestnikami programu, zapłacą za bilety nieco więcej.

Mankamentem tak złożonego połączenia może być konieczność przenocowania w Oslo, co dla osób, którym zależy na, jak najszybszym dotarciu do Gdańska – może zbytnio nie odpowiadać. Połączenie takie będzie zapewne ciekawą alternatywą dla podróżnych lecących w celach typowo turystycznych.

Lublin przez Oslo do Gdanska

Loty z Lublina do Oslo odbywają się w sezonie letnim w piątki i poniedziałki. Wylot z Lublina o 10:10 i przylot do Oslo o 12:25. Z Oslo do Gdańska możemy polecieć każdego dnia tygodnia. W podobny sposób możemy zaplanować połączenie powrotne z porównywalnym poziomem cen za bilety.

Nie wliczając kosztów noclegu – w Norwegii nie należą one do najtańszych, koszt podróży jedynie z bagażem podręcznym, powinien zamknąć się w kwocie około 136 złotych dla jednej osoby na trasie tam i z powrotem. Po wprowadzeniu przez linie Wizz Air stałej opłaty manipulacyjnej za wystawienie biletu w kwocie 30 złotych, do historii przechodzą loty tą linią za przysłowiowe grosze. Ale i taki poziom cen jest zadowalający, szczególnie gdy przypada na sezon wakacyjny.

Dla porównania koszt przelotu Eurolotem na bezpośredniej trasie Lublin – Gdańsk – Lublin, oscyluje na dzień dzisiejszy w granicach 300 złotych. Większość biletów z Lublina do Gdańska u tego przewoźnika kupimy w cenie 153,25 PLN, zaś na trasie powrotnej kosztują one w większości przypadków 145,59 złotych.

Na podróż samolotem Eurolotu możemy zabrać 23 kilogramowy bagaż rejestrowany i 8 kilogramowy bagaż podręczny o wymiarach 55x20x40 cm. Dzieci w wieku do dwóch lat podróżujące na kolanach rodzica zwolnione są z opłaty za przelot. Pozostałe dzieci w wieku od 2 do 18 lat, otrzymują od Eurolotu 50% rabat na bilet.    

Podobne wpisy: