Rzym, Madryt i Frankfurt z Lublina przez Londyn

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Rzym, Madryt i Frankfurt z Lublina przez Londyn została wyłączona
sty 192013
 
Frankfurt z Lublina

Nasze oczekiwanie na nowe kierunki z Airport Lublin przedłuża się w czasie. Postanowiliśmy w związku z tym sprawdzić możliwość zagranicznych lotów łączonych z lubelskiego lotniska. Nie jest to być może najwygodniejszy i na pewno nie najkrótszy czasowo sposób na loty ze Świdnika, ale dla szukających okazji cenowych, tudzież chcących zwiedzić coś po drodze, rozwiązanie to wydaje się być w sam raz. W tym drugim przypadku podróż można zaplanować z niedrogim noclegiem, aby mieć więcej czasu na zwiedzanie.

Naszym poszukiwaniom przyświecał cel, aby znaleźć takie połączenia lotnicze z Lublina, które kosztowo a przede wszystkim czasowo będą najdogodniejsze i najbardziej optymalne na podróż do miejsca docelowego.

Okazuje się, iż wykorzystując rozległą siatką połączeń Ryanaira, można wyszukać dogodne, przesiadkowe połączenia lotnicze z lotniska w Świdniku, w czasie których oczekiwanie na następny lot nie jest zbyt długie. Na obecną chwilę jedynie Londyn może zapewnić ten sposób podróży, oferując loty do innych miast Europy w najszerszym zakresie (w dalszą podróż lecimy z tego samego lotniska, na którym wylądowaliśmy).

Na loty ze Świdnika z Ryanairem znajdziemy też sporo przystępnych cen w marcu, które zaczynają się od kwoty 119,20 PLN za lot za pasażera.

Wyniki poszukiwań na loty z Lublina do Rzymu, Madrytu i Frankfurtu prezentują poniższe zrzuty ekranu. W ten sam sposób można pokusić się o wyszukiwanie lotów łączonych do innych miast Europy i na kierunki powrotne.

Lublin do Londyn Stansted

Londyn Stansted do Rzym C

Londyn Stansted do Madryt

Londyn Stansted do Frankfurt

Lotnisko Lublin – pierwszy miesiąc lotów za nami

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Lotnisko Lublin – pierwszy miesiąc lotów za nami została wyłączona
sty 182013
 
LUZ 12607 w 31 dni

Z liczbą 12607 pasażerów Lotnisko Lublin wkracza w drugi miesiąc swej działalności. Do tego czasu (17.01.2013) obsłużyło 6055 przylatujących osób i jeszcze większa liczbę: 6552 pasażerów, którzy odlecieli z lotniska w Świdniku. Z pozostałych informacji jakie znajdziemy na stronie internetowej lubelskiego airportu wynika, iż wykonano w tym czasie 52 operacje lotnicze, w czasie których obsłużono następujące typy samolotów: B737-400, B737-800, A320, AN26B, Cessna 56XLS, Cessna Citation, Hawker 800XP. Pierwszy dziesięciotysięczny pasażer (Filip) przyleciał na Lotnisko Lublin w dniu 11 stycznia, czyli w 25 dniu od jego oficjalnego otwarcia i uruchomienia.

Pierwsze 30 dni lubelskiego lotniska w telegraficznym skrócie.

Po pierwszych startach i lądowaniach Wizz Aira i Ryanaira, lubelskie lotnisko gości po raz pierwszy na swej płycie powietrzną taksówkę – Cessnę Citation Mustang firmy Flyjet, którą przyleciał do Świdnika przedsiębiorca z Wrocławia.

Dziesiąty dzień funkcjonowania lotniska. Obsłużonych około 3600 pasażerów, odbytych 26 startów i lądowań ze średnim obłożeniem w samolotach 150 osób.  

1 stycznia 2013 roku. Boeing Ryanaira ląduje w Świdniku po blisko godzinnym krążeniu nad lotniskiem. Przyczyną opóźnienia w lądowaniu była prawdopodobnie awaria samolotowego systemu ostrzegania o niebezpiecznym zbliżaniu do ziemi. Po szczęśliwym wylądowaniu i sprawdzeniu wszystkich systemów, samolot bez przeszkód odleciał do Dublina.

4 stycznia. Pierwszy transport medyczny na lubelskim lotnisku. Powrót do kraju rannych, którzy ulegli wypadkowi polskiego busa na autostradzie pod Berlinem w grudniu zeszłego roku.

7 stycznia. Zostaje uruchomiony transport autobusowy na trasie: centrum Lublina – Airport Lublin w Świdniku.

Zapowiedzi nowych kierunków. Prezydent miasta Lublina, jak też prezesi Portu Lotniczego Lublin informują o końcówce negocjacji z kolejnymi dwoma liniami, które mają uruchomić połączenia krajowe i do Niemiec.

15 stycznia. Samolot linii Wizz Air z Londynu, zamiast w Świdniku ląduje w Warszawie. Powód: niski pułap chmur i mgła.

P.S.

W powyższym zestawieniu pominięto temat dwóch zajęcy, które hasają po lubelskim lotnisku. Z uwagi na plany ich złapania i wypuszczenia poza terenem lotniska – ich szanse na odegranie znaczącej roli w życiu airportu są znikome      

Karta Citibank Wizz Air nie będzie zwalniać z opłaty rezerwacyjnej. Jak kupować bilety taniej?

 AKTUALNOŚCI  Możliwość komentowania Karta Citibank Wizz Air nie będzie zwalniać z opłaty rezerwacyjnej. Jak kupować bilety taniej? została wyłączona
sty 142013
 
wizz air karta

Zgodnie z ogłoszonym komunikatem przez linie Wizz Air, od 23 stycznia bieżącego roku, karta Citibank Wizz Air MasterCard przestanie zwalniać z opłaty transakcyjnej przy zakupie biletów lotniczych. W porównaniu do najdroższej formy płatności, oszczędności z tytułu płatności tą kartą kredytową jeszcze do 23 stycznia będą wynosiły 36 złotych. Po tym terminie linia obciąży nas kwotą 27 złotych za lot za pasażera.

 
Opłaty rezerwacyjne w Wizz Air po 23 stycznia 2013 roku:
 
– konto WIZZ – 0 złotych,
– przelew bankowy – 18 złotych,
– karta kredytowa Citibank Wizz Air MasterCard – 27 złotych,
– Maestro – 27 zlotych,
– karty MasterCard i Visa – 36 złotych.
 

Jak wynika z powyższego zestawienia, jedynym sposobem uniknięcia całkowitej opłaty rezerwacyjnej jest płatność z konta WIZZ (za wyjątkiem specjalnych voucherów dystrybuowanych przez Wizz Aira w ramach specjalnych ofert i promocji). Jest to wydzielony rachunek pasażera – klienta linii Wizz Air, który należy zasilić minimalną kwotą 300 EUR, aby później kupować bezprowizyjnie bilety lotnicze. Rozwiązanie dobre, ale tylko dla tych, którzy często podróżują z tym przewoźnikiem. Dla osób podróżujących sporadycznie, rozwiązanie to oznacza blokadę dość znacznej kwoty pieniędzy na dłuższy czas. Pozostaje im, więc przelew bankowy, będący od 23 stycznia najtańszą formą zakupów biletów Wizz Aira. Tym samym promocyjne ceny biletów, które można było kupować w większości przypadków w cenie 4 złotych, płacąc do tej pory kartą Citi – drożeją do kwoty 22 złotych przy przelewowej formie płatności za lot za pasażera.

Przyszłe profity dla posiadaczy kart kredytowych Citibank Wizz Air MasterCard.
 
Jedyną dobrą stroną wprowadzanych przez Wizz Aira zmian dla posiadaczy kart Citibanku, jest deklarowana przez przewoźnika możliwość bezpłatnego dołączenia do programu Wizz Discount Club. Profity płynące z uczestnictwa w klubie, to głównie zniżki w kwocie 10 EUR na bilecie za loty, których cena przekracza 39 69 złotych. W przypadku biletów w niższej cenie, zniżki nie są udzielane. Podliczając opłaty i zniżki w tym przypadku (41 – 27 = 14 PLN), posiadacze wyżej wymienionej karty zyskują ostateczny rabat w kwocie 14 złotych. Zniżki należne są także dla osób podróżujących wspólnie z uczestnikiem programu w ramach tej samej rezerwacji – do 9 osób.
 
Jeżeli uregulowania Wizz Aira po wprowadzonych zmianach pozwolą w tym przypadku na płatność za bilety przelewem bankowym (dla przystepujących bezpłatnie do klubu posiadaczy kart Citibanku), rabat może okazać się jeszcze większy i wynieść 23 złote (41 – 18 = 23 PLN). Sprawdzimy to niebawem po 23 stycznia, logując się na stronie linii jako uczestnik programu Wizz Discount Club i wybierając przelew bankowy jako formę zapłaty za bilet lotniczy. Dla posiadaczy kart Citibank Wizz Air MasterCard aktualna pozostaje nadal możliwość zbierania punktów za wszystkie płatności kartą i ich późniejsza wymiana na bilety lotnicze.
 
Reasumując powyższe, profity z dalszego posiadania i użytkowania karty Citi będą mieli jej posiadacze kupujący droższe bilety Wizz Aira przystępując bezpłatnie do Wizz Discount Club.
 

Aktualizacja z dnia 19 stycznia bieżącego roku.

 Właśnie otrzymałem maila od Wizz Aira, w którym linia przedstawia swe oficjalne stanowisko w sprawie wprowadzenia opłat rezerwacyjnych w przypadku płatności kartą Citibank Wizz Air MasterCard. Oryginalna treść listu przedstawiona jest poniżej:

" Wizz Air ogłasza nowe korzyści dla polskich posiadaczy kart co-branded

Wizz Air ma przyjemność poinformować swoich polskich pasażerów, że nowi i dotychczasowi posiadacze kart kredytowych co-branded Citibank Polska otrzymają bezpłatnie roczne członkostwo w Wizz Discount Club. To bezpłatne członkostwo będzie przedłużane na kolejne jednoroczne okresy dopóki karta co-branded będzie pozostawać aktywna*.

Wizz Discount Club wiąże się z następującymi korzyściami:

Gwarancja 45 zł rabatu na bilety lotnicze w cenie od 69 złotych (bez podatków i opłat rezerwacyjnych) na lot na pasażera;

• Rabat jest także dostępny dla grup znajomych i rodzin obejmujących do 9 pasażerów podróżujących wspólnie z członkiem Wizz Discount Club;

• Członkowie Wizz Discount Club dowiadują się o ofertach specjalnych przed innymi pasażerami;

Wizz Air spodziewa się, że członkostwo w Wizz Discount Club zostanie aktywowane na rachunkach Wizz polskich posiadaczy kart co-branded po modyfikacji systemu 23 stycznia 2013. Jednocześnie dla posiadaczy kart Wizz Air Citi zostanie wprowadzona opłata rezerwacyjna w wysokości 27 zł na pasażera na lot, czyli niższa niż opłata rezerwacyjna dla innych pasażerów. Wszyscy posiadacze kart co-branded będą w dalszym ciągu otrzymywać od 2% do 4% wartości wszystkich zakupów dokonanych przy użyciu karty, do wykorzystania przy zakupie biletów na wizzair.com.

* Posiadacze kart nie muszą składać wniosku o członkostwo w Wizz Discount Club. Członkostwo będzie dostępne w na rachunku Wizz posiadacza karty."

 Posted by admin at 08:05