maj 162012
 

Lotnisko Lublin – rozpoczyna się kolejna część inwestycji związana z budową toru dojazdowego do terminala lotniczego. Trasa dla szyno busów ma być ukończona do końca października a jego głównym wykonawcą została firma z Lublina – Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Expol. Tor kolejowy o długości 2,2 km połączy stację Świdnik Miasto z terminalem lotniczym i stanowić będzie część trasy kolejowej: Lotnisko Lublin z dworcem PKP w tym mieście. Połączenie kolejowe z lotniskiem ma zapewnić krótszy o 15 minut czas dojazdu szyno busem w porównaniu do transportu samochodowego.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Port Lotniczy Lublin S.A. – prace nad budową połączenia kolejowego z Lotniskiem Lublin rozpoczną się w lipcu i potrwają 120 dni – do października bieżącego roku. Na obecną chwilę ukończono prace na dachu terminala i malowanie konstrukcji stalowej w jego wnętrzu. Wykonywany też jest montaż fasad aluminiowych, instalacji sanitarnych i elektrycznych. Lotnisko Lublin ma już ukończoną elewację budynku technicznego terminala i wykonane ławy fundamentowe bazy paliw. Zaawansowane są także prace związane z budową pasa startowego. Na obecną chwilę kładziona jest warstwa podbudowy z piasku stabilizowanego cementem na drodze startowej a także wykonywana jest podbudowa z kruszywa łamanego na drodze kołowania lotniska. W budynku techniczno – garażowym trwają prace wykończeniowe przy elewacji i montaż instalacji – sanitarnej i elektrycznej. W terminalu lotniska trwają prace związane z układaniem płyt peronowych, posadzek z płytek lastrykowych i montaż ścianek gipsowo – kartonowych na parterze. W trakcie realizacji są także prace związane z odwodnieniem terenu lubelskiego lotniska i roboty ziemne pod budowę dróg pożarowych.

Lotnisko Lublin zakończyło też kolejne etapy naboru pracowników. Wśród zgłoszonych ofert, wybrane zostały osoby na stanowiska: kierownik zmiany – koordynator rejsu, kierowca – ratownik lotniskowej służby ratowniczo – gaśniczej a także osoby na stanowiska dowódcy zmiany tej jednostki organizacyjnej. Rekrutacja pracowników prowadzona przez Lotnisko Lublin, odbywa się wyłącznie przez Internet, poprzez wypełnienie specjalnego formularza.

Lotnisko Lublin front

Informacje na temat: Lotnisko Lublin – kolejny etap budowy, zaczerpnięto ze strony internetowej Port Lotniczy Lublin S.A.

Podobne wpisy: